Tablet
20. dubna 2024

Na pořízení mobilních digitálních technologií pro znevýhodněné žáky dostanou školy téměř 83 milionů korun

Jde o další kolo projektu ministerstva školství, který se zaměřuje na prevenci před takzvanou digitální propastí. Cílem je přispět ke snížení nerovností mezi žáky v přístupu ke kvalitnímu vzdělání, které by byly způsobeny nedostatečným technickým vybavením. V současné době se bez nich v některých předmětech žáci takřka neobejdou, a ne vždycky je v možnostech rodiny, aby dětem takové vybavení pořídila. Do projektu se zapojily téměř všechny základní i střední školy ze Středočeského kraje.

Simona Luftová
5. prosince 2023

Pracujeme na zlepšení kvality života dětí v dětských domovech. Středočeský kraj začal s jejich transformací

V 14 dětských domovech zřizovaných Středočeským krajem v současnosti vyrůstá 423 dětí, z toho 39 v předškolním věku a 311 plnících základní školní docházku. Nyní kraj započal cestu k tomu, aby mohly vyrůstat v co nejvíce přirozeném a podnětném prostředí – nastartoval cestu k deinstitucionalizaci dětských domovů.

Bartoš Richterová Ulovec
31. října 2023

Piráti hlasovali pro elektronické přihlášky na střední školy. Digitalizace celý proces dětem i jejich rodičům zjednoduší už v tomto školním roce

Pirátští poslanci hlasovali pro změnu zákona, která umožní elektronické přihlášky na střední školy. Jde o změnu, na které vydělají děti, rodiče i stát. Navržená úprava nahradí neefektivní systém zápisových lístků a umožní výrazné zrychlení celého procesu. Uchazeči budou moci nově podávat až tři přihlášky. Zároveň budou muset seřadit školy, na které se hlásí, podle svých priorit.

Memorandumm
20. září 2023

Středočeský kraj podporuje zelená města a péči o zeleň!

Městská zeleň je podstatnou součástí přívětivé atmosféry v ulicích měst i obcí. Měnící se klima ale charakter květinové a zelené výzdoby podstatně mění. Zeleň současně může přispět k tomu, aby bylo v létě ve městech příjemněji. I proto vznikla první evropská platforma pro městskou zeleň - projekt European Platform for Urban Greening (EPLUG). Českou republiku v něm zastupuje krajská VOŠ a SZeŠ Benešov.

gymnázium černošice
28. července 2023

Středočeský kraj ve spolupráci s městem postaví nové gymnázium v Černošicích

Nové gymnázium v Černošicích by mělo vyrůst do konce roku 2028. Středočeský kraj je postaví na pozemcích města, které je následně kraji věnuje. Nová škola tak rozšíří v současnosti nedostatečné kapacity gymnaziálního vzdělání v okrese Praha – západ. Představitelé kraje a města Černošice o budoucí spolupráci podepsali memorandum.

Lucie Cirkva Chocholová
17. května 2023

Lucie Cirkva Chocholová: Nenecháme deváťáky na holičkách

Někteří deváťáci a jejich rodiče aktuálně prožívají dny plné nejistoty. Ti, kterým nevyšlo přijetí ani na jednu z vybraných středních škol, s obavami očekávají druhá kola přijímacích zkoušek. A protože je možné ve druhém kole podávat neomezené množství přihlášek,vzniká tak ve školách extrémní přetlak. Na jedno volné místo se sejdou přihlášky v počtu desítek a někdy i stovek, přičemž reálné počty zájemců jsou logicky podstatně nižší. To opět vyvolává v dětech i rodičích pocity bezradnosti.

poslanci
21. dubna 2023

Piráti plní slib: Sněmovna schválila navázání platů učitelů na 130 procent průměrné mzdy

Sněmovna schválila novelu zákona, která bude poprvé v historii garantovat růst platů učitelů. Piráti navrhovali navázání platů učitelů na 130 procent průměrné mzdy již v minulém volebním období, hnutí ANO to ale zablokovalo. Přitom dobré podmínky pro učitele a pro pracovníky ve školství obecně jsou klíčové pro kvalitní vzdělávání a tedy i budoucnost dětí a celé země.

Simona Luftová
1. září 2022

Projekt Obědy do škol pomůže dětem v hmotné nouzi i v tomto školním roce!

Září je pro rodiče zatěžkávací zkouškou, a to i v oblasti financí. Nákup školních pomůcek, učebnic, platba za družinu a školní obědy, to všechno udělá pořádný vítr v peněžence.

posts/2021/2021-09-13-kubaljak.jpg
13. září 2021

Václav Kubaljak: Musíme investovat do nových řešení ve školách!

Václav Kubaljak je náš kandidát z 19. místa do poslanecké sněmovny. Vystudoval chemii a biologii na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Je mu 32 let a žije ve Struhařově. Nyní pracuje jako konzultant e-learningu na volné noze. Je předsedou místního sdružení (MS) Benešov a Krajského expertního týmu (KET) školství Středočeského kraje. Působí také ve Výboru pro vzdělávání, výchovu a zaměstnanost Středočeského kraje.

posts/2021/2021-08-30-luftova.jpg
30. srpna 2021

Simona Luftová: Méně biflování a více rozvíjení vlastního potenciálu!

Simona Luftová je naše kandidátka v letošních volbách do Poslanecké sněmovny na 31. místě. Je jí 48 let. Přes 10 let pracuje jako středoškolská učitelka a také koordinuje mezinárodní vzdělávací projekty pro studenty a učitele v rámci programu Erasmus+. V dětství žila a studovala v Jihoafrické republice. Začátkem 90. let se už jako dospělá vrátila do Československa a vystudovala politologii na Fakultě sociální věd a rozšiřující pedagogické vzdělávání na Pedagogické fakultně Univerzity Karlovy.

posts/2021/2021-08-12-RK.jpg
12. srpna 2021

Radní schválili dotace pro vodohospodářské projekty, nákup sanitek i nové členy školských rad

Praha čtvrtek 12. srpna - Dnes se uskutečnilo další zasedání Rady Středočeského kraje. Naši radní podpořili návrh na udělení investičních dotací do vodohospodářské infrastruktury, nákup deseti sanitních vozů typu B. Byli jsme i pro návrh, aby české vodáctví bylo zapsáno na Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury Středočeského kraje. Naši podporu získal také návrh na jmenování nových členů do školských rad na roky 2021-2024.

posts/2021/2021-06-23-skola2.jpg
23. června 2021

Simona Luftová: Podporujeme vzdělávání ve Středočeském kraji

Krajské vzdělávání má svůj akční plán, který se nezastavil ani během dlouhotrvající koronavirové pandemie. Projekt Implementace Krajského akčního plánu II Středočeského kraje (IKAP II) si klade za cíl podporovat na území Středočeského kraje následující oblasti: * Zvýšení kvality všeobecné a odborné složky odborného vzdělávání. * Podnícení zájmu dětí o technické obory a řemesla cestou spolupráce napříč školami a zaměstnavateli. * Podpora polytechnického vzdělávání a rozvoj digitální gramotnosti. * Vytvoření podpůrných a motivačních sítí pro ty, kterým hrozí školní neúspěch.

posts/2021/2021-03-29-trida.jpg
29. března 2021

Vyjádření zastupitelského klubu k optimalizaci gymnázií v Příbrami

Na základě analýz krajského expertního týmu, doporučení pirátského resortního týmu, ale také po diskuzi s radním pro oblast vzdělávání a sportu Mgr. Milanem Váchou jsme došli k závěrům, že nemůžeme navrženou optimalizaci gymnázií v Příbrami podpořit. Podporujeme svobodnou volbu při rozhodování se o studiu na střední škole. Klademe důraz na všeobecné vzdělávání a reflektujeme zájem o gymnaziální vzdělávání.

posts/2020/snajdr-zari.jpg
21. září 2020

Kutnohorsko má šanci stát se vlajkovou lodí vzdělávání v Česku

V našem předvolebním programu jsme deklarovali, že by se Kutná Hora měla stát městem vzdělávání. Tento závazek se nám zatím daří velmi dobře naplňovat. První výsledky již přináší spolupráce s Nadačním fondem Eduzměna.

posts/2020/simona-luftova2.jpg
posts/2020/simona-luftova2.jpg
1. září 2020

Kandidátka do Senátu Simona Luftová: Kraj potřebuje jasnou koncepci pro střední školy

Kandidátka do Senátu a středoškolská učitelka Simona Luftová se narodila v Příbrami. Pak projela půl světa, aby se do Příbrami zase vrátila. Její příběh a zkušenosti jsou fascinující.

posts/2020/Simona_Luftova_Pirati.jpg
6. května 2020

Simona Luftová, kandidátka na senátora v obvodu Příbram, o školství v době pandemie

Simona Luftová, pirátská kandidátka do Senátu v obvodě Příbram, pracuje více než deset let jako středoškolská učitelka. Jak se změnilo vyučovaní a co je podle ní možné si vzít z karantény? Sledujte nový podcast Na palubě s Piráty! 🧮📚🏴

posts/2020/Simona_Luftova_Pirati.jpg
4. května 2020

Piráti vyšlou do boje o senátorské křeslo na Příbramsku Simonu Luftovou

Příbram, 4. května 2020 - Ve volbách do Senátu bude za Pirátskou stranu v obvodě 18 - Příbram kandidovat Simona Luftová, která získala podporu krajského fóra Pirátů v Středočeském kraji.

posts/2020/podcast-kubaljak.jpg
26. března 2020

Václav Kubaljak Na palubě s Piráty o školství

Václav Kubaljak, předseda místního sdružení Benešov a současně vedoucí krajského expertního týmu pro školství. Vláda poprvé v historii České republiky vyhlásila zákaz volného pohybu osob na území celého státu, které se logicky dotýká i všech studentů. Jaké máte tipy na vzdělávání nebo smysluplné trávení volného času, nejen pro ně? Napište nám!