bouše
19. dubna 2023

V opakovaných volbách v Narysově uspěl i Pirát Josef Bouše

Ve středočeské obci Narysov na Příbramsku proběhly 25. března opakované komunální volby, kde se ziskem tří mandátů vyhrálo uskupení My pro lidi. Součástí tohoto uskupení je také předseda pirátského místního sdružení v Příbrami, který pracuje jako vedoucí technického odboru České pirátské strany Josef Bouše.

Simona Luftová
20. září 2022

Piráti podporují záchranu unikátního mokřadu v Příbrami. Radnice ho chtěla zastavět

Středočeští Piráti podporují snahu obyvatel Příbrami zachovat unikátní mokřad na Fantově louce. Radnice pod tlakem místních otáčí a slibuje, že upustí od záměru vzácnou lokalitu zastavět bytovkami. Sama je přitom ve střetu zájmů, kdy dva z radních za ANO vlastní některé z pozemků, na nichž se má stavět. Nyní se čeká na výsledek biologického hodnocení místa, které vzešlo z požadavku místních a o které radnice své rozhodnutí opírá. V pátek 16. září místo navštívila i krajská radní pro životní prostředí Jana Skopalíková.

posts/2020/lenka-kozlova.jpg
16. října 2020

Komentář Lenky Kozlové: Vláda vyslyšela apel Pirátů na rozšíření okruhu příjemců pomoci, chceme znát dlouhodobé podmínky podpory v kultuře

Vláda 14. října schválila prodloužení záchranného balíčku pro kulturu s názvem Covid – Kultura II. Na pomoc státu dlouho čekali všichni provozovatelé a pracovníci kulturních zařízení napříč republikou, nezávislí umělci i producenti. První omezení kulturních akcí přitom platila už od 10. března, další omezení a nařízení, včetně opětovného vyhlášení nouzového stavu, platí dosud a podle veškerých prognóz budou trvat do konce roku 2020. Od července jsme proto dotazovali vládu prostřednictvím interpelací a připomínek. Dnes představený balíček zohlednil naše apely na rozšíření okruhu žadatelů o podporu, nadále však existují obavy, že pomoc bude podléhat složitým byrokratickým procesům, jako tomu bylo u předchozího programu.

posts/2020/Simona_Luftova_Pirati.jpg
1. října 2020

Simona Luftová: Pro změnu vzdělávání v Česku je důležité nebát se myslet a jednat mimo zažité hranice

Simona Luftová učí více než deset let na střední škole a vyšší odborné škole. Jedno z jejích hlavních témat do voleb je proto i oblast vzdělávání a školství.

posts/2020/simona-luftova2.jpg
26. září 2020

Simona Luftová: Práci v senátu se chci věnovat na sto procent

Ve volbách do Senátu parlamentu České republiky 2020 kandiduje Simona Luftová ve volebním obvodě č. 18 – Příbram jako kandidátka České pirátské strany.

posts/2020/pessos.jpg
6. září 2020

Pes, nejlepší přítel člověka - do Příbrami za spolkem Pessos

V Příbrami od roku 2004 existuje spolek Pessos, jehož hlavním posláním je canisterapie a prevence a výcvik psů. Jejich služby můžete využít nejen v Příbrami, ale v celém širokém okolí. Spolek se zaměřuje především na pomoc psychicky a fyzicky postiženým klientům.

posts/2020/simona-luftova2.jpg
1. září 2020

Kandidátka do Senátu Simona Luftová: Kraj potřebuje jasnou koncepci pro střední školy

Kandidátka do Senátu a středoškolská učitelka Simona Luftová se narodila v Příbrami. Pak projela půl světa, aby se do Příbrami zase vrátila. Její příběh a zkušenosti jsou fascinující.

posts/2020/tony.jpg
1. června 2020

Antonín Schejbal: Z restartu finančního výboru se nesmí stát čistka nepohodlných členů

Původně nekonfliktní bod květnového jednání zastupitelstva se nakonec změnil ve značně kontroverzní událost. Odvolání celého finančního výboru se dá považovat za nelogické a těžko obhajitelné. Jediným vysvětlením může být skrytý záměr na odstranění nepohodlných členů tohoto výboru. Zdali je tomu tak se ukáže na následujících jednáních zastupitelstva.

ms/pribram/ms-pribram.jpg
18. ledna 2020

Piráti Příbram proti rozpočtu a zadlužení

Rozhodli jsme se podpořit výzvu ODS k revokaci jednání o rozpočtu. Investice přibližující se částce půl miliardy korun na akvapark nám připadá jako nezodpovědné zatížení městské kasy. Jsme si vědomi toho, že aquapark rekonstrukci nutně potřebuje. Ne však v takovém rozsahu, v jakém je plánována. Souhlasíme se zásadní a důkladnou rekonstrukcí, kterou považujeme za nevyhnutelnou a nechceme, aby s ní město otálelo.

posts/2020/podcast-bouse.jpg
7. ledna 2020

Na palubě s Piráty s Josefem Bouše

První podcast v novém roce s Josefem Bouše, předsedou Místního sdružení Příbram a členem Předsednictva krajského sdružení.

posts/2019/podcast-schejbal.jpg
17. září 2019

Na palubě s Piráty: Antonín Tony Schejbal

Nejmladší středočeský pirátský zastupitel Antonín "Tony" Schejbal v novém podcastu Na palubě s Piráty. Tonymu je 23 let, vystudoval gymnázium v Příbrami, část studia strávil na škole ve Švýcarsku, nyní dokončuje studium na Univerzitě Karlově. Věnuje se především komunální politice jako zastuitel pro kulturu a sport, který je jeho vášní.

posts/2019/podcast-luftova.jpg
2. září 2019

Simona Luftová Na palubě s Piráty: Zajímá mě, jak fungují školy u nás ve městě a jak probíhají výběrová řízení

Simona Luftová je členkou místního sdružení Pirátské strany v Příbrami. V současné době zastupuje Piráty v Příbrami v kontrolním výboru a v několika komisích. Žila řadu let v Jihoafrické republice, kde absolvovala základní a střední školu. Vystudovala politologii na Karlově Univerzitě. V současné době pracuje jako učitelka na střední škole a píše a koordinuje mezinárodní vzdělávací projekty pro studenty a učitele. Nejraději cestuje a poznává nové lidi a místa.

posts/2019/podcast-kozlova.jpg
12. srpna 2019

Druhý díl podcastu Na palubě s Piráty s Lenkou Kozlovou o školství a kultuře

Přinášíme vám druhý díl našeho podcastu Na palubě s Piráty, tentokrát se středočeskou poslankyní Lenkou Kozlovou. Lenka je Pirátkou již od roku 2012, má poslaneckou kancelář v Příbrami, kde také zakládala místní sdružení, a to už v roce 2014.

26. června 2019

Aquapark. Místo, kde mě vomejou

Asi není pochyb o tom, že příbramský aquapark je v současné době v žalostném stavu a je nezbytně nutná jeho rekonstrukce. Nejedná se však primárně o rekonstrukci, která je tzv. vidět, ale z velké části jde o technické vybavení.