Zmuda digitalizace
2. července 2024

Digitalizace v plném proudu, Středočeský kraj spustil vylepšený portál pro své příspěvkovky

Středočeský kraj, 2. července 2024 – Středočeský kraj zřizuje více než 260 příspěvkových organizací se kterými je nutné pravidelně komunikovat a efektivně zadávat úkoly. K tomu již několik let slouží Portál příspěvkových organizací (portál PO), který kraj získal od kraje Vysočina a postupně jej sám spravoval a rozvíjel. Kraj Vysočina mezitím založil spolek BISON (Spolek pro budování a implementaci sdílených open source nástrojů), který portál PO také rozvíjel pro sebe i pro další kraje.

1000025546
11. června 2024

Středočeský platební portál překonal milník 500 partnerů a šíří se do dalších krajů.

Chcete platit jednoduše a pohodlně poplatky za komunální odpad, vašeho psa, školné a obědy ve školních jídelnách, poplatek za stavební řízení a další služby? Nemusíte hledat účty jednotlivých organizací, částky a variabilní čísla. Použijte Středočeský platební portál a vyberte si z přehledného menu jako v e-shopu.

Nemocnice kl
4. června 2024

Téměř čtvrt miliardy pro středočeské nemocnice. Kraj schválil další dotace

Středočeské nemocnice dostanou další finance na svou modernizaci. Krajští zastupitelé schválili nové investičních dotace tentokrát ve výši 240 035 940 korun. Po únorovém kole, kde kraj šesti svým nemocnicím poskytl 174,5 milionu, se jedná o další letošní masivní investici do zlepšení standardu nemocniční péče.

ZMUDA_server
28. února 2024

Razíme heslo "veřejné peníze = veřejný zdrojový kód", Středočeský kraj sdílí platformu pro participativní rozpočty

Středočeský kraj opět poskytne zdarma veřejný zdrojový kód softwaru, který nechal vyvinout. Ostatní samosprávy jej mohou využít pro podporu provozu participativního rozpočtu. Nově bude správcem kódu spolek Otevřená města. Stejným způsobem kraj už v minulosti jako open-source zpřístupnil zdrojový kód platebního portálu.

Oblastní nemocnice Kolín
27. února 2024

Středočeský kraj zaplatí svým nemocnicím nové vybavení i rekonstrukce za miliony

Zastupitelstvo Středočeského kraje na svém únorovém zasedání schválilo přidělení dotací pro sedm projektů šesti středočeským nemocnicím, v nichž je kraj výhradním akcionářem. Za více než 174 milionů korun kraj mimojiné přispěje na pořízení nového CT přístroje nebo sanaci kanalizace a úpravu pavilonů.

Milan Zelený
29. ledna 2024

O tři miliony více! Kraj vyhlásil dotace pro poskytovatele paliativní péče, Piráti podporují tu domácí

Středočeský kraj i letos podpoří lepší dostupnost paliativní péče, vyhlášení dotačního programu s částkou deseti milionů korun schválili krajší zastupitelé. O dotace mohou žádat poskytovatelé mobilní hospicové, ambulantní a stacionární péče i poskytovatelé lůžkové formy péče.

snizek-skopalikova3
21. listopadu 2023

Zhodnotili jsme tři roky ve vedení kraje a představujeme další plány

Středočeští radní zhodnotili uplynulé tři roky v jeho vedení a představují plány na poslední rok v rámci čtyřletého volebního období.

ZMUDA_server
16. října 2023

Tomáš Zmuda: online rozklikávací rozpočet středočeských příspěvkových organizací je nyní kompletní!

Na základě iniciativy Pirátů schválilo Zastupitelstvo Středočeského kraje vstup do spolku Otevřená města jako vůbec prvního kraje v ČR. První projekt, který jsme začali realizovat bylo nasazení rozklikávacího rozpočtu CityVizor.

ZMUDA_VOZIK
11. října 2023

Podílíme se na projektu webů pro malé obce. Zapojte se i vy!

Středočeský kraj se spojil s renomovanou organizací Česko.Digital a spolkem Otevřená města, který se zabývá digitalizací obcí a krajů s využitím open source, ve snaze přinést efektivní inovativní řešení pro malé obce, příspěvkové organizace a neziskové organizace. Tato spolupráce se týká projektu CSGOV, první open source platformy určené pro tvorbu webových stránek pro obce a další veřejné subjekty.

Tomáš Zmuda
13. července 2023

Povedlo se! Středočeský kraj zveřejňuje všechny veřejné zakázky, celkově přesahující 12 miliard korun, přehledně na jednom místě

Datová platforma Golemio, kterou provozuje Pražská městská společnost Operátor ICT, ve spolupráci se Středočeským krajem spustila první nástěnku s přehledem všech krajských veřejných zakázek.

zmuda
4. července 2023

Středočeský kraj poskytne zdravotním zařízením přes 118 milionu korun na investice

Investiční dotace v celkové výši 118 583 674 korun pro období 2023–2024 si rozdělí pět nemocnic zřizovaných Středočeským krajem a dvě krajské zdravotnické příspěvkové organizace. Na svém červnovém zasedání záměr schválili středočeští zastupitelé.

digitalizace
13. června 2023

Digitalizujeme: kraj předal zdrojový kód svého Platebního portálu spolku Otevřená města

Přes Platební portál je možné platit pohodlně například obecní poplatky. Funguje jako běžný e-shop a šetří tak lidem čas, protože nemusí obíhat úřady. Díky iniciativě a práci Pirátů je portál nově jako svobodný software s otevřeným zdrojovým kódem. Veřejné peníze = veřejný kód. Systém nechal před časem vyvinout Středočeský kraj. Nově si mohou o pomoc s nasazením požádat právě spolek Otevřená města. Zájem již projevily kraje Plzeňský a Vysočina.

open-source
2. května 2023

Tomáš Zmuda: Veřejné peníze = veřejný kód

Samozřejmost? Bohužel nikoli. Zdrojový kód software programovaného pro veřejnou správu je stále v častých případech buď zcela bez přístupu nebo licence obsažená ve smlouvě zamezuje jakékoliv nakládání s tím nebo poskytnutí třetím stranám, o open-source (OSS) nemluvě.

zlatý erb
20. dubna 2023

Tomáš Zmuda: Známe vítěze krajského kola soutěže Zlatý erb 2023 o nejlepší webové stránky měst a obcí

Krajské kolo jubilejního 25.ročníku soutěže Zlatý erb ve Středočeském kraji v kategorii ORP vyhrál web města Kolín. V kategorii ostatních obcí zvítězili stránky obce Dolní Břežany. Cenu veřejnosti získala obec Olovnice na Mělnicku a mezi ORP Nymburk.

IMG_1792
24. února 2023

Tomáš Zmuda: Středočeský kraj spustil nový webový portál Stredoceskykraj.cz. Přinese lepší informovanost občanů

Nový webový portál, který kromě nových funkcí a uživatelsky přívětivějšího prostředí, nabídne ještě více informací o činnosti kraje. Nově budou například zveřejňovány veškeré materiály z jednání Rady Středočeského kraje, čímž veřejnost získá ještě větší přehled o aktuálně projednávaných tématech. Nový krajský web naleznete na www.stredoceskykraj.cz.

IMG_0753
21. února 2023

Rada kraje zefektivní svou práci v oblasti ICT. Díky návrhu Tomáše Zmudy

Vyšší efektivita i flexibilita. To jsou hlavní důvody nahrazení Výboru pro digitalizaci a chytrý kraj nově zřízenou Komisí pro ICT a digitalizaci. Zní to jako pouze technická záležitost, ve skutečnosti však bude mít pozitivní vliv na chod celého úřadu.

Tomas Zmuda
17. ledna 2023

Tomáš Zmuda: Otevřený kraj! Se spuštěním nového webu bude Středočeský kraj ještě transparentnější

Středočeský kraj brzy spustí novou verzi svého webu. Nabídne příjemnější uživatelské prostředí, nové funkce i bližší informace o fungování krajské rady. Nad rámec zákona se počítá například se zveřejňováním všech materiálů, které rada na svých pravidelných týdenních jednáních projedná. Nejen středočeši tak budou mít ještě větší přehled o čem se aktuálně na kraji jedná a rozhoduje. Nová podoba webu by měla fungovat již průběhu letošního února.

řeci
16. prosince 2022

Zástupci řeckých měst se přijeli inspirovat, jak na digitalizaci, aneb z Peloponésu až na Krajský úřad Středočeského kraje.

Náměstek hejtmanky pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování Jiří Snížek společně s druhým Pirátem, místopředsedou výboru pro digitalizaci a chytrý kraj Tomášem Zmudou, představili delegaci starostů a městských zastupitelů z měst na řeckém poloostrově Středočeský platební portál, který umožňuje občanům hradit online drobné platby obcím i jejich organizacím.

Golemio
10. prosince 2022

Povedlo se: kraj bude zveřejňovat otevřená data na platformě Golemio

Středočeský kraj a hlavní město Praha jsou úzce provázány v mnoha oblastech. Nově budou prezentovat veškerá otevřená data. Digitalizace a transparentní zveřejňování informací patří mezi naše priority, které jsou i součástí programového prohlášení krajské rady.

Tomáš Zmuda
12. října 2022

Výdaje pod dohledem občanů: Středočeský kraj má rozklikávací rozpočet, nahlédnout do něj může každý

Občané středních Čech mají výdaje svého kraje pod dohledem. Poté, co loni Středočeský kraj jako první vstoupil do spolku Otevřená města, se může nyní pochlubit úspěšným rozjezdem prvního projektu. Je jím rozklikávací rozpočet CityVizor.