Zmuda digitalizace
2. července 2024

Digitalizace v plném proudu, Středočeský kraj spustil vylepšený portál pro své příspěvkovky

Středočeský kraj, 2. července 2024 – Středočeský kraj zřizuje více než 260 příspěvkových organizací se kterými je nutné pravidelně komunikovat a efektivně zadávat úkoly. K tomu již několik let slouží Portál příspěvkových organizací (portál PO), který kraj získal od kraje Vysočina a postupně jej sám spravoval a rozvíjel. Kraj Vysočina mezitím založil spolek BISON (Spolek pro budování a implementaci sdílených open source nástrojů), který portál PO také rozvíjel pro sebe i pro další kraje.

WhatsApp Image 2024-07-01 at 14.19.52
1. července 2024

Úspěšně digitalizujeme, Středočeský kraj spustil systém Digitální technické mapy

Stejně jako ostatní kraje i ten Středočeský dnes oficiálně spustil informační systém Digitální technické mapy (IS DTM). Novinka se postupně stane pomocníkem nejen měst a obcí, ale i občanů, kteří si budou moci rychle a zdarma ověřit, které inženýrské sítě vedou třeba v blízkosti jejich parcely. Data do DTM navíc budou muset lidé dokládat i při kolaudaci stavby. Součástí IS DTM je například mapová prohlížečka, kde najdou výše zmíněné inženýrské sítě nebo základní prostorovou situaci (ZPS). Výše zmíněné a další informace k DTM kraje lze najít na internetových stránkách společného portálu Hl. M. Prahy a Středočeského kraje (https://portal.dtm-praha-sck.cz/).

ivan-bartos-micha-blaha.max-500x500
18. června 2024

DIGITALIZUJE SE NEJRYCHLEJI V HISTORII

Volby přinesly zvýšení pozornosti ke slibům politických stran a hlasy mnoha komentátorů, influencerů a mluvících expertních hlav opakovalo floskuli, že „v digitalizaci se nic nestalo”, „piráti digitalizaci neumí” apod. Poslední 2 roky se přitom digitalizuje nejrychleji v historii. Změny jsou systémové, nikoliv náhodné a na efekt. Nevěříte? Tak si to pojďme vysvětlit (jestli máte 5 minut).

1000025546
11. června 2024

Středočeský platební portál překonal milník 500 partnerů a šíří se do dalších krajů.

Chcete platit jednoduše a pohodlně poplatky za komunální odpad, vašeho psa, školné a obědy ve školních jídelnách, poplatek za stavební řízení a další služby? Nemusíte hledat účty jednotlivých organizací, částky a variabilní čísla. Použijte Středočeský platební portál a vyberte si z přehledného menu jako v e-shopu.

ZMUDA_VOZIK
11. října 2023

Podílíme se na projektu webů pro malé obce. Zapojte se i vy!

Středočeský kraj se spojil s renomovanou organizací Česko.Digital a spolkem Otevřená města, který se zabývá digitalizací obcí a krajů s využitím open source, ve snaze přinést efektivní inovativní řešení pro malé obce, příspěvkové organizace a neziskové organizace. Tato spolupráce se týká projektu CSGOV, první open source platformy určené pro tvorbu webových stránek pro obce a další veřejné subjekty.