We (1)
signal-2024-04-08-12-42-54-467
8. dubna 2024

Opravíme Green Deal: Piráti představili tři kroky k oživení ekonomiky a prosperity

Kandidát na eurokomisaře a lídr evropské kandidátky Pirátů Marcel Kolaja spolu s europoslancem Mikulášem Peksou představili trojici opatření, jak opravit Green Deal. Tak, aby skutečně naplnil svůj smysl. Tím je nejen boj s klimatickou krizí, abychom se na planetě neuvařili. Ale i využití ekonomické proměny probíhající po celém světě k tomu, aby byla Evropa konkurenceschopnější a lidem se lépe žilo. Plán stojí na třech pilířích: zopakování amerického úspěchu a vytvoření evropské verze tzv. Inflation Reduction Act. Dále posílení investic do moderních technologií dobrovolným evropským důchodovým spořením, a na větší podpoře domácností namísto dotování uhlobaronů.

Evropa (1)
22. března 2024

Odvaha pro Evropu, Evropa pro tebe: Piráti zveřejnili program do evropských voleb

Piráti zveřejnili program do evropských voleb. Mezi jejich priority patří rozpumpování ekonomiky, podpora menších podniků či startupů i živého inovativního trhu. S tím se pojí také férové nastavení financí místo daňových rájů a dotací na nesmyslné projekty obřích koncernů. Stejně tak rozvoj regionů a zlepšení kvality života napříč celým Českem i Evropou. Klíčové je zajištění bezpečnosti pro občany a proaktivní předcházení všem typům hrozeb. Udržení prozápadní zahraniční politiky s rovnou páteří a důrazem na ochranu práv a svobod. Součástí priorit je rovněž dostupnost kvalitní péče o fyzické a duševní zdraví, rozvoj vzdělávání, vědy či výzkumu. Piráti kladou zásadní důraz na udržitelnou budoucnost, snižování dopadů klimatické krize a ochranu zdraví lidí, životního prostředí i naší planety jako celku.

K+P
18. března 2024

Ochranu klimatu musí hlídat experti, ne úředníci, požadují Piráti

Na klimatická opatření by měli dohlížet nezávislí odborníci. Expertní podpora přispěje k tomu, že kroky jednotlivých úřadů budou lépe provázané a jednotlivá opatření budou měřitelně přispívat ke klimatickým cílům. Zřízení nezávislé odborné rady navrhují Piráti v rámci klimatického zákona.

ErovolbyTZ
22. ledna 2024

Odvaha pro Evropu, Evropa pro tebe: představili jsme kampaň do evropských voleb

Piráti dnes vypluli do volebního klání o Evropský parlament. Na tiskové konferenci představili přední kandidátky a kandidáty, čtyři hlavní priority kampaně, kterými jsou politika digitálního věku, boj s korupcí a daňovými ráji, zahraniční politika s rovnou páteří, a kvalitní život ve městě i na vsi. Stejně tak představili i slogan kampaně: „Odvaha pro Evropu, Evropa pro tebe“. Lídrem kandidátky je dtřrfočeský europoslanec a kvestor Evropského parlamentu Marcel Kolaja. Druhé místo zaujímá europoslankyně a místopředsedkyně Pirátů Markéta Gregorová. Trojkou kandidátky je zastupitelka Moravskoslezského kraje Zuzana Klusová. Ze čtvrtého místa obhajuje mandát současný europoslanec Mikuláš Peksa. Piráti rovněž představili nové webové stránky www.odvahaproevropu.cz

ochutnej evropu
20. října 2022

Jedenáct středočeských měst v uplynulých jedenácti víkendech “ochutnávalo Evropu”

Při příležitosti předsednictví České republiky v Radě Evropské unie přiblížil lidem festival Ochutnej Evropu instituci EU lehce netradiční formou – prostřednictvím gastronomie a hudby.

posts/2021/2021-03-14-tvare.png
14. března 2021

Klára Kocmanová: Šmírování není normální

Šmírování není normální. Proto středočeská lídryně pirátské kandidátky Klára Kocmanová a naše europoslankyně Markéta Gregorová společně spouštějí kampaň Vraťte nám naše tváře, která má upozornit veřejnost na nové sledovací technologie a nasbírat podpisy pod evropskou petici za zákaz biometrického šmírování.

posts/2020/frantisek-kopriva.jpg
15. září 2020

František Kopřiva: Premiér do evropského výboru nominuje nekompetentní lidi

Náš poslanec za Středočeský kraj, František Kopřiva, aktuálně řeší v PSP ČR další případ pokusu o privatizaci státu pod taktovkou hnutí ANO, tentokrát na evropské úrovni.

posts/2020/kopriva-eu.jpg
30. července 2020

Evropská rada dosáhla důležitého kompromisu ohledně Fondu obnovy. Chybou je však snížení investic do výzkumu či zdravotnictví a hrozba zneužití peněz

Summit Evropské rady skončil úspěšně dohodou na Plán na podporu oživení Evropy. Unijní lídři dosáhli kompromisu, díky kterému bude možné znovu nastartovat ekonomiky členských států a Evropský jednotný trh, na který míří většina českého exportu. K podpoře Fondu obnovy vyzvali Piráti předsedu vlády usnesením Sněmovny 10. července. Piráti však považují za nešťastné snížení investic do výzkumu, zdravotnictví a Fondu spravedlivé transformace. Právě tyto fondy mohou totiž zvýšit konkurenceschopnost EU a připravit ji lépe na další krize. Piráti budou nadále prosazovat, aby unijní peníze určené pro občany a menší firmy nebyly zneužívány oligarchy.

posts/2020/F2F.jpg
2. června 2020

Z pole na vidličku – blízké výzvy pro evropské zemědělce a krajinu

Článek vznikl v reakci na množící se prohlášení představitelů české vlády, která zpochybňují český závazek dále podporovat Zelenou dohodu pro Evropu. Vzhledem k tomu, že Farm to fork strategy je její součástí a vzhledem k prohlubujícímu se suchu v krajině, považujeme tento přístup za neakceptovatelný a nezodpovědný k obyvatelům ČR. Přestože konkrétní podoba strategie zatím nebyla zveřejněna, i na ní je již soustředěna negativní kampaň zejména Agrární komory. Z toho důvodu jsme se rozhodli publikovat kontextuální článek, který má za cíl představit skutečný potenciál transformace evropského a českého zemědělství a přístupu ke krajině obecně.

posts/2020/frantisek-kopriva.jpg
30. dubna 2020

Piráti podpořili Zelenou dohodu pro Evropu, považují ji za jedinečnou příležitost pro českou ekonomiku

Praha, 29. dubna 2020 – Výbor pro evropské záležitosti dnes projednal první balík dokumentů souvisejících se Zelenou dohodou pro Evropu (European Green Deal); vedle samotné Dohody, která má formu tzv. sdělení, projednal i dvě nařízení – Evropský právní rámec pro klima a Investiční plán Zelené dohody pro Evropu. Výbor nakonec i díky tlaku Pirátů nepřijal k návrhu Evropského právního rámce pro klima vyloženě zamítavé stanovisko navržené poslancem ODS Janem Zahradníkem, nepřijal však ani konstruktivní připomínky, které navrhoval poslanec Kopřiva. Výbor též projednával ilegální rozšíření těžby v hnědouhelném dole Turów, které představuje ohrožení pro občany a životní prostředí v Libereckém kraji.

posts/2019/kh_dacickeho1.jpg
3. června 2019

Dačického dům – místo narození renesančního bouřliváka a kronikáře

Dačického dům, nacházející se v samotném historickém jádru Kutné Hory, je měšťanský dům z první poloviny 15. století. V roce 1555 se zde narodil nejslavnější představitel rodu Dačických z Heslova Mikuláš, který ucelil velmi významnou a faktografi cky věrohodnou kroniku, později pojmenovanou Paměti Mikuláše Dačického z Heslova.

posts/2019/piroparty1.jpg
22. května 2019

Piropárty v Benešově - debata s eurokandidáty i stezka pro děti

V sobotu 18. 5. jste se s námi mohli potkat v Benešově v rámci akce pro rodiny s dětmi nazvané Piropárty. Ta se konala v poklidném prostředí městského parku Klášterka. Mírně nás zarazilo množství odpadků nalezených na tomto místě, které jsme museli před příchodem návštěvníků odklidit, abychom si neudělali špatnou vizitku. Za necelou půlhodinu jsme nasbírali dva plné pytle! O situaci jsme informovali benešovského radního za Piráty Daniela Netušila, aby město na toto místo nechalo nainstalovat odpadkové koše, které zde jednoznačně chybí.

posts/2019/yt-nezaspete.jpg
20. května 2019

Piráti v hudebním klipu vyzývají: Nezaspěte volby

Praha, 20. května 2019 – Piráti dnes na sociálních sítích spustili předvolební hudební klip pro volby do Evropského parlamentu. Apelují v něm na všechny občany, aby nepropásli volby, které se budou konat už tento víkend – 24. a 25. května. Text i klip písně upozorňují na sílící vliv populistů a extremistů v EU. Účinkující pirátské kandidáty Marcela Kolaju, Markétu Gregorovou, Mikuláše Peksu a další doprovodil svým zpěvem a hrou na akordeon předseda Pirátů Ivan Bartoš.

posts/2019/benesov-skolka2.jpg
14. května 2019

Benešovská mateřská škola, komunitní centrum nebo oprava zámku, to vše s přispěním unie

Na Spořilově, jednom z největších benešovských sídlišť, vyrostla v roce 2017 nová mateřská škola. Jedná se o pozitivní výjimku, protože v uplynulých letech, kvůli slabým ročníkům, docházelo celorepublikově spíše k jejich zavírání než k nové výstavbě a renovaci. Mezi roky 2003 a 2008 bylo, převážně v menších obcích, zavřeno celkem 259 mateřských škol. Od poslední nově otevřené školy v Benešově uběhlo již 14 let a před 6 roky byla otevřena dočasná kontejnerová přístavba mateřské školy U kohoutka Sedmipírka v Dukelské ulici.

posts/2019/brandys-kostel.jpg
13. května 2019

Duchovní centrum české státnosti ve Staré Boleslavi obnovuje Evropská unie

> „Sto dvacet párů volů jede do Němec kýrilijé kýrilijá hřivny stříbra k tomu co za divná věc kýrilijé kýrilijá,“ tklivě zpívá Jaromír Nohavica ve zhudebněné Legendě o svatém Václavu.

posts/2019/nina_spitalnikova-rozhovor.jpg
9. května 2019

Rozhovor s Ninou Špitálníkovou

Nina Špitálníková je koreanistka, spisovatelka, aktivistka za ženská práva. Je členkou výzkumného týmu v Peace Research Center Prague, působí jako manažerka mezinárodního projektu Woman on a Mission. Jako dramaturg a produkční pracuje v pražském multikulturním centru Cross Club. Jako kandidátku do Evropského parlamentu ji vyzpovídal šéfredaktor Pirátských listů Michal Chalupa.

posts/2019/kampan-podebrady1.jpg
3. května 2019

Piráti ve Středočeském kraji zahájili ostrou fázi kampaně do Eurovoleb

Piráti Středočeského kraje zahájili ostrou fázi kampaně pro volby do Evropského parlamentu hned několika akcemi. První z nich proběhla v sobotu 27. 4. v odpoledních hodinách v Poděbradech. Na místní kolonádě si mohli občané poslechnout debatu nejen o Evropské unii, ale i o Pirátech obecně nebo o tom, proč je důležité jít ke květnovým volbám. Debaty se zúčastnil Ivan Bartoš, předseda Pirátů a poslanec parlamentu ČR za Středočeský kraj. Nezapomněl si vzít svoji harmoniku a obveselit obecenstvo několika písněmi. Druhým z diskutujících byl Mikuláš Peksa, trojka naší kandidátky do EP, poslanec, místopředseda Výboru pro evropské záležitosti a člen Zahraničního výboru PSP ČR, biofyzik, výzkumník a programátor. Třetím a posledním diskutujícím byl David Wagner, didaktik, asistent poslance a tajemník klubu Pirátů. Moderování diskuse se ujal Jan Lička, kandidát z 22. místa do EP, člen středočeských Pirátů a Manažer logistiky průmyslové výroby.

posts/2019/komisar.jpg
25. března 2019

Chceš fér volby? Buď komisař za Piráty!

Pojďte nám pomoci ve volebních komisích pro EUROVOLBY 24. – 25. 5. 2019! Registrujte se, prosím, do 12. dubna na https://ovk.pirati.cz a dohlédněte na spravedlivý průběh voleb. 🌟 Za účast ve volební komisi vám náleží peněžitá odměna ve výši 1800 Kč, pro předsedu okrskové volební komise dokonce 2200 Kč.

posts/2019/roboti.jpg
21. března 2019

Evropané budou protestovat proti zpřísnění autorského práva

Týden po úspěšné demonstraci středoškoláků Fridays for Future proti nečinnosti politiků ve věci klimatické změny proběhne další mezinárodní protest. Tentokrát proti cenzorsky zaměřené úpravě autorského práva, kterou může schválit Evropský parlament. Protestuje celá Evropa, v České republice proběhnou sobotní demonstrace v jedenácti městech.