7. října 2020

Středočeští Piráti získali klíčová místa v Radě kraje a výborech. Čeká je vyjednávání o programu

Nový středočeský zastupitelský klub Pirátské strany má za sebou první koaliční jednání. S ostatními stranami se podařilo vyjednat dvě místa v jedenáctičlenné Radě kraje, dvě předsednická místa ve výborech a osm pozic místopředsedů výborů a komisí. Kromě toho Piráti obsadí dalších zhruba třicet pozic ve výborech a komisích kraje.

posts/2020/rodice-reaguji-intro.jpg
2. října 2020

Piráti napříč kraji spolupracují na řešení distančního vzdělávání

Piráti z několika krajů uspořádali online konferenci o distančním vzdělávání. Experti z řad Pirátů spolu se zástupci řady odborných organizací a pedagogů diskutovali o zkušenostech z vyučování na dálku i o nových příležitostech a přetrvávajících problémech. Z konference vyplynula doporučení nejen pro školy, učitele, rodiče i žáky, ale také pro práci ministerstva a jeho organizací.

posts/2020/AED.jpg
31. srpna 2020

Piráti upozornili na další podezřelou zakázku na Středočeském kraji

Praha, 31. srpna 2020 – Podle zjištění středočeských Pirátů nakoupil Středočeský kraj resuscitační sady skládají se z AED (automatický externí defibrilátor) a chemického generátoru kyslíku za téměř 10 milionů korun. Používání chemického vyvíječe kyslíku během kardiopulmonární resuscitace nebo první pomoci přitom v roce 2018 Česká resuscitační rada jednoznačně odmítla ve stanovisku, které si vyžádalo Ministerstvo zdravotnictví. > „Souprava obsahuje zařízení, které ve stanovisku z 14. února 2018 vyhodnotila nejvyšší odborná autorita v České republice jako naprosto nevhodné, v rozporu s platnými postupy, a dokonce potenciálně nebezpečné,“ uvedl ke kauze Jiří Snížek, kandidát Pirátů na hejtmana.

posts/2020/klapice.jpg
16. července 2020

Ivan Bartoš otevře na Kladně Pirátské centrum KlaPiCe

Kladno, 16. července – Předseda Pirátů Ivan Bartoš otevře nové Kladenské Pirátské centrum (KlaPiCe). Slavnostní zahájení proběhne 16. července v 18 hodin za účasti kandidátek do senátu a krajského zastupitelstva Adély Šípové a Lucie Cirkva Chocholové. Pirátské komunitní centrum bude sloužit i jako právní poradna a výdejní místo potravinové banky.

posts/2020/kampan.jpg
22. června 2020

Piráti zahájili ostrou fázi kampaně do krajských a senátních voleb

Dnes jsme oficiálně představili kandidáty do podzimních krajských a senátních voleb včetně jejich vizí i cílů. Kampaň odstartovala.

posts/2020/A22.jpg
16. června 2020

Hejtmanka Středočeského kraje pokračuje v politice nátlaku

Praha, 16. června 2020 – Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) odeslala 25. května požadavky, jak postupovat vůči obcím, které nebudou souhlasit s výstavbou dálnice D3 ve Středočeském kraji. Po adresátech dopisu, premiéru Andreji Babišovi, ministru dopravy Karlu Havlíčkovi a ministru životního prostředí Richardu Brabcovi, požaduje vyvinutí tlaku na obce prostřednictvím případného zamezení dodávek pitné vody. Jiří Snížek, volební lídr Pirátů ve Středočeském kraji, toto jednání důrazně odmítá a vyzývá k řádným jednáním o dálnici D3, včetně posouzení alternativ.

posts/2020/ochranne-pomucky.jpg
29. května 2020

Středočeští Piráti založili petici na podporu záchranářky Veroniky Brožové

Středočeský kraj, 29. května 2020 - Středočeští Piráti založili petici na podporu záchranářky Veroniky Brožové, a vyzvali hejtmanku, aby nezneužívala trestní řád k šikaně svých zaměstnanců.

posts/2020/sck1.jpg
7. května 2020

Piráti postavili silnou kandidátku připravenou čelit výzvám ve Středočeském kraji

Středočeský kraj, 7. května 2020 – Do krajských voleb, které se uskuteční 2. a 3. října, Piráti Středočeského kraje vyšlou zkušené komunální politiky, pedagogy, ekonomy, advokáty, zdravotníky, IT specialisty či vědecké pracovníky.

posts/2020/Simona_Luftova_Pirati.jpg
4. května 2020

Piráti vyšlou do boje o senátorské křeslo na Příbramsku Simonu Luftovou

Příbram, 4. května 2020 - Ve volbách do Senátu bude za Pirátskou stranu v obvodě 18 - Příbram kandidovat Simona Luftová, která získala podporu krajského fóra Pirátů v Středočeském kraji.

posts/2020/ruce.jpg
19. března 2020

Piráti na zdravotním výboru prosadili možnost střídání rodičů během domácího ošetřování

Praha, 18. března 2020 – Poslankyně Olga Richterová dnes prosadila doplnění usnesení Výboru pro zdravotnictví PSP ČR, které zavádí možnost střídání obou rodičů při ošetřování členů rodiny. Během jednání výboru poslanec Petr Třešňák řešil otázku vhodné formy distribuce nově objednaného zdravotnického materiálu. Výbor se též rozhodl pro zvýšení věkové hranice pro ošetřovné na 13 let věku a pro děti se zvláštními potřebami a také rozšíření okruhu pobírajících osob na všechny pracující, což Piráti navrhovali už minulý týden v dopise adresovaném ministryni práce a sociálních věcí Janě Maláčové.

posts/2020/eduzmena_vitek.jpg
28. ledna 2020

Kutnohorsko získá 200 mil. Kč na zvýšení kvality vzdělávání!

Praha, 28. ledna 2020 - Dnes bylo na tiskové konferenci v Praze oznámeno, že se Kutnohorsko stává vybranou lokalitou pro pilotní projekt Nadačního fondu Eduzměna. Místostarosta Kutné Hory Vít Šnajdr (Piráti) představil očekávání, s jakými do projektu vstupuje a jak vnímá dosavadní spolupráci. Byly představeny i konkrétní kroky, které region čekají.

posts/2020/donut.jpg
13. ledna 2020

Ivan Bartoš opět zvolen předsedou Pirátů. Jiří Snížek demonstroval Středočeský kraj jako donut

Ostrava, 12. ledna 2020 – Česká pirátská strana si na víkendovém jednání celostátního fóra zvolila nové předsednictvo. Následující dva roky Piráty povede opět středočeský poslanec Ivan Bartoš. Na celostátním setkání se pirátskému fóru také představil lídr kandidátky do nadcházejících krajských voleb Jiří Snížek a kandidáti na senátora Adéla Šípová a Cyril Koky.

posts/2019/kutna-hora.jpg
29. listopadu 2019

Kutná Hora má svého městského architekta

Kutná Hora, 29. listopadu 2019 - Rada města Kutná Hora schválila výsledky výběrového řízení na městského architekta, které vyhrál Ing. arch. Dott. Ing. Petr Janoš. Zřízení této pozice bylo na návrh Pirátů jedním z bodů programového prohlášení koalice. Parametry výběrového řízení měl na starosti místostarosta Vít Šnajdr (Piráti) a odborník Ing. Arch. Vojtěch Ertl, který čerpal ze zkušeností z Litomyšle, Chrudimi a Kolína.

posts/2019/demo-syrie.jpg
21. října 2019

Piráti pořádají po celé republice sérii demonstrací proti turecké invazi

Česká pirátská strana pokračuje v sérii demonstrací proti turecké invazi v severovýchodní Sýrii. Dnešní demonstraci v Praze zahájí předseda Pirátské strany Ivan Bartoš, vystoupí i zástupci kurdské menšiny v České republice. Kromě pražského happeningu pořádají Piráti akce v dalších pěti městech.

posts/2019/ms-jesenice-jilove.jpg
24. září 2019

Středočeští Piráti ovládli geometrický střed Čech

Pondělní ustavující schůzi nového místního sdružení Jesenice–Jílové u Prahy uspořádali Piráti na symbolickém místě. Setkání na geometrickém středu Čech, který se nachází na kopci Ďábel u Petrova, se účastnili i Piráti z Prahy 12, Černošic a Kutné Hory.