Nemocnice kl
4. června 2024

Téměř čtvrt miliardy pro středočeské nemocnice. Kraj schválil další dotace

Středočeské nemocnice dostanou další finance na svou modernizaci. Krajští zastupitelé schválili nové investičních dotace tentokrát ve výši 240 035 940 korun. Po únorovém kole, kde kraj šesti svým nemocnicím poskytl 174,5 milionu, se jedná o další letošní masivní investici do zlepšení standardu nemocniční péče.

Snímek obrazovky (246)
16. května 2024

Benešovská nemocnice otevřela heliport, centrální vstupní pavilon a zcela nové chirurgické oddělení

Výstavba centrálního vstupního pavilonu a přístavba chirurgického pavilonu v Nemocnici Rudolfa a Stefanie Benešov, nemocnice Středočeského kraje dospěla do další fáze.

Oblastní nemocnice Kolín
27. února 2024

Středočeský kraj zaplatí svým nemocnicím nové vybavení i rekonstrukce za miliony

Zastupitelstvo Středočeského kraje na svém únorovém zasedání schválilo přidělení dotací pro sedm projektů šesti středočeským nemocnicím, v nichž je kraj výhradním akcionářem. Za více než 174 milionů korun kraj mimojiné přispěje na pořízení nového CT přístroje nebo sanaci kanalizace a úpravu pavilonů.

Milan Zelený
4. února 2024

Podporujeme společenský život seniorů a handicapovaných pomocí kontaktních míst. POSEZ nyní získá více peněz

Už téměř pět let fungují na celkem sedmi místech v kraji kontaktní centra, která seniorům a zdravotně postiženým pomáhají žít aktivně a poskytují informační, asistenční a koordinační servis v těch oblastech, kde by jinak hrozilo, že zůstanou bez pomoci. Nyní se kraj rozhodl navýšit finance na jejich provoz.

Milan Zelený
29. ledna 2024

O tři miliony více! Kraj vyhlásil dotace pro poskytovatele paliativní péče, Piráti podporují tu domácí

Středočeský kraj i letos podpoří lepší dostupnost paliativní péče, vyhlášení dotačního programu s částkou deseti milionů korun schválili krajší zastupitelé. O dotace mohou žádat poskytovatelé mobilní hospicové, ambulantní a stacionární péče i poskytovatelé lůžkové formy péče.

Veronika Hažlinská
10. března 2023

Veronika Hažlinská: Pracujeme na strategii pro lepší podporu žen při kojení

Když v roce 2021 kandidovala Středočeská Pirátka Veronika Hažlinská do sněmovny, nesla s sebou téma porodnictví, poporodní péče a kojení. Jedním z bodů programu bylo i prohlášení, že jako Piráti budeme podporovat kojení sjednocenými postupy laktačního poradenství a plošně dostupnou pomocí v průběhu celého období kojení.

krev
1. února 2023

Vašich pár minut času může zachránit život!

Na začátku ledna benešovská nemocnice zveřejnila na sociálních sítích výzvu dárcům krve, aby přišli a pomohli doplnit krevní zásoby. Jen o tři dny později transfuzní a hematologické oddělení výzvu aktualizovalo a s velkým díky hlásilo, že dobrá věc se podařila. “Prosíme, zachovejte věrnost i v následujících odběrových týdnech, krev je stále potřeba,” dodala ale.

posts/2022/2022-05-05-tomas.jpg
5. května 2022

Tomáš Zmuda: Benešovští patologové se zase mohou těšit do práce!

Patologové benešovské nemocnice pracují v novém moderním prostředí Budova patologicko-anatomického oddělení Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s., nemocnice Středočeského kraje je po kompletní rekonstrukci. V pondělí 2. května 2022 se oddělení po obnově interiéru slavnostně otevřelo za účasti statutárního náměstka hejtmanky pro oblast zdravotnictví Pavla Pavlíka a předsedy Výboru pro zdravotnictví Tomáše Zmudy, který zhodnotil zdařilou rekonstrukci těmito slovy:

posts/2021/2021-09-17-tomas.jpg
17. září 2021

Petr Tomáš: Zdravotníkům musíme nabídnout dobrou odměnu a kvalitní pracovní prostředí!

Petr Tomáš je pirátský kandidát z 15. místa v letošních volbách do Poslanecké sněmovny. Celý život se profesně pohybuje v oblasti zdravotnictví, které vystudoval. Od roku 1990 působil jako záchranář ve Středočeském kraji. Nyní podniká v oblasti zdravotní techniky, věnuje se školení a defibrilátorům. V poslanecké sněmovně se chce věnovat stabilizaci zdravotnictví a je pro něj podstatná investice do lidí...

posts/2021/2021-09-03-hazlinska.jpg
3. září 2021

Veronika Hažlinská: Ve zdravotnictví je neuvěřitelné množství naprosto zbytečné administrativy!

Veronika Hažlinská je pirátská kandidátka do letošních voleb do Poslanecké sněmovny z 27. místa. Je jí 25 let a v současné době je na rodičovské dovolené. Na 1. LF v Praze vystudovala Obor porodní asistence. Má zkušenosti z porodních sálů i jako komunitní porodní asistentka. Porodnictví je pro ni povoláním i životním posláním, proto také založila občasnou iniciativu Chci svoji porodní asistentku, která se snaží zlepšit dostupnost péče porodní asistentky všem ženám.

posts/2021/2021-08-12-RK.jpg
12. srpna 2021

Radní schválili dotace pro vodohospodářské projekty, nákup sanitek i nové členy školských rad

Praha čtvrtek 12. srpna - Dnes se uskutečnilo další zasedání Rady Středočeského kraje. Naši radní podpořili návrh na udělení investičních dotací do vodohospodářské infrastruktury, nákup deseti sanitních vozů typu B. Byli jsme i pro návrh, aby české vodáctví bylo zapsáno na Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury Středočeského kraje. Naši podporu získal také návrh na jmenování nových členů do školských rad na roky 2021-2024.

posts/2021/2021-06-17-zmuda.jpg
17. června 2021

Tomáš Zmuda: Poděkovali jsme zdravotníkům ve středočeských očkovacích centrech

V pondělí 14. června proběhla tour po středočeských očkovacích centrech. Za Piráty se jí účastnil nově zvolený předseda Výboru pro zdravotnictví Tomáš Zmuda spolu s hejtmankou Petrou Peckovou a radním pro zdravotnictví Pavlem Pavlíkem. Společně poděkovali zdravotníkům za jejich práci.

posts/2021/2021-06-09-sal.jpg
9. června 2021

Tomáš Zmuda: Středočeský kraj podpoří nemocnice pětadvaceti miliony!

Středočeský kraj přispěje soukromým a městským nemocnicím na pořízení přístrojového vybavení a na výdaje související s výstavbou nebo rekonstrukcí objektů 25 miliony korun. O peníze mohou lůžková zařízení žádat prostřednictvím dotačního titulu Program 2021 – ZDRAVOTNICTVÍ.

posts/2020/tablety.jpg
4. prosince 2020

Středočeští Piráti odhalili další podezřelou zdravotnickou zakázku

Pouhé necelé tři týdny, kdy pirátští zastupitelé poprvé zasedli do lavic krajského úřadu Středočeského kraje, jim stačily na odhalení další podezřelé zakázky ve zdravotnictví. Po kauze s nebezpečnými resuscitačními sadami, na kterou Piráti upozornili koncem srpna, byla vynesena na světlo další podivná zakázka. Tentokrát se jedná o nákup desítek elektronických zařízení, která zůstala nevyužita.

posts/2020/zeleny-zari.jpg
28. září 2020

Nemocnice Kutná Hora: Politici se rádi fotí u nových přístrojů, ale na personál už peníze nezbývají

V historii se kutnohorská nemocnice potýkala s finančními ztrátami a tehdejší vedení města Kutná Hora bylo nuceno k převodu nemocnice Středočeskému kraji. V jeho vlastnictví je od roku 2010 a současným provozovatelem je Oblastní nemocnice Kolín, a.s., nemocnice Středočeského kraje. Středočeský kraj je zřizovatelem celkem pěti oblastních nemocnic na území našeho kraje, a sice v Kladně, Mladé Boleslavi, Příbrami, Benešově a již zmiňovaném Kolíně.

posts/2020/adela-HOP.jpg
23. září 2020

Středočeský kraj poslal do škol nebezpečné resuscitační sady, varuje právnička Adéla Šípová a podává trestní oznámení

Středočeský kraj zakoupil resuscitační komplety pro 149 základních a středních škol za téměř 10 milionů korun. Ty ovšem obsahují podle zjištění Pirátů kyslíkové spreje, které experti shodně označují nejen za nefunkční, ale i potencionálně nebezpečné. V případě nutnosti poskytnout první pomoc by mohly ohrozit zdraví dětí. Právnička Adéla Šípová, kandidující za Piráty do Senátu v obvodě Kladno, také odhalila, že tyto výrobky nemají nezbytné schválení Státního ústavu pro kontrolu léčiv. > „Dodavatel se navíc prokázal padělanou referencí a přidělení zakázky, do které se přihlásila pouze jedna společnost, proběhlo velmi neprůhledně. Podala jsem proto trestní oznámení a požádala asociace ředitelů škol, aby školy před těmito spreji varovaly,“ vysvětlila kroky Šípová, která se specializuje na zadávání veřejných zakázek a má současně mnohaleté zkušenosti s trestním právem.

posts/2020/snizek-hrib.jpg
8. září 2020

Jiří Snížek a Zdeněk Hřib: Středočeský kraj a Praha jsou spojené nádoby

Nezbytnost spolupráce Středočeského kraje s hlavním městem si uvědomuje i kandidát na hejtmana a šéf středočeských Pirátů Jiří Snížek. Ve společném rozhovoru s pražským primátorem Zdeňkem Hřibem otevírá důležitá témata programu, se kterým jdou středočeští Piráti do krajských voleb. Předvolebním dialogem to ale určitě neskončí. Oba plánují intenzivně spolupracovat i po volbách.

posts/2020/AED.jpg
31. srpna 2020

Piráti upozornili na další podezřelou zakázku na Středočeském kraji

Praha, 31. srpna 2020 – Podle zjištění středočeských Pirátů nakoupil Středočeský kraj resuscitační sady skládají se z AED (automatický externí defibrilátor) a chemického generátoru kyslíku za téměř 10 milionů korun. Používání chemického vyvíječe kyslíku během kardiopulmonární resuscitace nebo první pomoci přitom v roce 2018 Česká resuscitační rada jednoznačně odmítla ve stanovisku, které si vyžádalo Ministerstvo zdravotnictví. > „Souprava obsahuje zařízení, které ve stanovisku z 14. února 2018 vyhodnotila nejvyšší odborná autorita v České republice jako naprosto nevhodné, v rozporu s platnými postupy, a dokonce potenciálně nebezpečné,“ uvedl ke kauze Jiří Snížek, kandidát Pirátů na hejtmana.

posts/2020/petr-tomas.jpg
28. srpna 2020

Petr Tomáš: Kraj potřebuje skutečné odborníky na krizové řízení

Petr Tomáš žije v Říčanech u Prahy a celý svůj profesní život se zabývá středočeským zdravotnictvím. Téměř 30 let působil u středočeské záchranné služby, a to doslova v první linii. V době nouzového stavu se ke kolegům znovu vracel. Tentokrát jako dobrovolník, který jim bezplatně distribuoval nedostatkové ochranné pomůcky, především obličejové štíty od 3D tiskařů.

posts/2020/tresnak.jpg
17. srpna 2020

Komentář Petra Třešňáka: Roušky povinně, bez debat či veřejných dat, tak řídí vláda naši zemi. Dál se nedaří implementovat chytrá a moderní řešení v boji s epidemií

Praha 17. září 2020 - Vláda opět přichází s plošným nošením roušek. Je to asi jediné řešení, které zná. Bez debat, vysvětlení či uveřejnění dat. Znovu se ukazuje, že vláda nezvládne připravit plán ani na víc než 14 dní dopředu. My jsme plán už dávno představili: budoucnostresimeted.cz. A i nadále jsme svědky toho, jak se vládě nedaří implementovat chytrá a moderní řešení.