obrázek-číslo-3
3. června 2024

Kraj chce podporovat zpětný odběr elektrozařízení v obcích

Středočeský kraj uzavře dohodu o partnerství se společností Elektrowin, která provozuje kolektivní systém na zpětný odběr odpadních elektrospotřebičů v České republice. Cílem je intenzifikace zpětného odběru elektrozařízení ve Středočeském kraji. Radní dnes s uzavřením dohody souhlasili.

Jana-Skopalikova
carousel-item-2-image-big
9. dubna 2024

Vzdělávací projekty věnující se ochraně přírody či ekologii získají krajskou podporu

Projekty zaměřené na enviromentální výchovu si rozdělí finanční podporu v celkové výši 9 milionů korun. Radní na dnešním zasedání schválili 41 žádostí.

22. ledna 2024

Nábytková banka chce snížit objem odpadu a zároveň pomoci potřebným

Nábytková banka Středočeského kraje dostane od kraje dotaci ve výši 200 000 korun na první tři měsíce svého provozu. Cílem činnosti Nábytkové banky je prevence vzniku odpadu, snižování množství velkoobjemového odpadu a současně pomoc lidem v nouzi. Žádost o poskytnutí dotace na provoz v období prosinec 2023 až únor 2024 dnes schválili radní.

231215_dscf1968 (2)
27. prosince 2023

Jana Skopalíková: Kam s vysloužilým telefonem? Zapojte se do projektu „Odlož mobil v knihovně“

Téměř každý z nás má doma starý nebo již nefunkční telefon či tablet, který leží ladem. Projekt Středočeského kraje a neziskové organizace ASEKOL s názvem „Odlož mobil v knihovně“ má za cíl rozšířit povědomí o třídění drobných elektrozařízení prostřednictvím soutěže a podpořit obecní knihovny.