vodovody
4. července 2024

Piráti podpořili rozdělení 141 milionů na vodohospodářskou infrastrukturu

Přes 141 milionů korun vyhradil pro letošní rok Středočeský kraj na dotace do oblasti životního prostředí a na drobné vodohospodářské projekty. Obce o ně mohly žádat prostřednictvím Středočeského Infrastrukturního fondu. Zastupitelstvo dnes schválilo rozdělení dotací konkrétním subjektům.

zachranna-stanice-1
25. června 2024

Piráti prosadili dotaci na podporu, rozšíření a modernizaci záchranné stanice pro živočichy

Středočeský kraj přispěje celkem 4,6 mil. korun na modernizaci a rozšíření tří záchranných stanic pro živočichy. Dnes o tom rozhodlo krajské zastupitelstvo, když schválilo rozdělení dotací pro žadatele ze Středočeského Fondu pro životní prostředí a zemědělství – tématické zadání „Kofinancování vybraných výzev v oblasti životního prostředí“.

Nemocnice kl
4. června 2024

Téměř čtvrt miliardy pro středočeské nemocnice. Kraj schválil další dotace

Středočeské nemocnice dostanou další finance na svou modernizaci. Krajští zastupitelé schválili nové investičních dotace tentokrát ve výši 240 035 940 korun. Po únorovém kole, kde kraj šesti svým nemocnicím poskytl 174,5 milionu, se jedná o další letošní masivní investici do zlepšení standardu nemocniční péče.

2023_08_22_pirati_SCK_tisk_ZWL-2829
zivotni-prostredi
7. května 2024

Kraj podpoří péči o více než tisíc středočeských stromů

Výsadba nových stromů přispívá k lepšímu životnímu prostředí v obcích, důležitá je však i následná péče o stromy. Kromě pravidelné zálivky se jedná třeba o výchovný řez či opravy kůlů a dalších prvků kotvení. Stromy nejen zlepšují ovzduší, ale také pomáhají zadržovat vodu a vyrovnávat teplotní extrémy. Obce mohou žádat o částku 1 500 Kč na péči o jeden vysazený strom. Zastupitelé schválili rozdělení 1,9 milionů korun mezi 13 obcí.

stromy
27. března 2024

Středočeský kraj opět věnuje obcím peníze na péči o nově vysazené stromy

Středočeský kraj věnuje obcím další finance na péči o nově vysazené stromy. Zastupitelé dnes schválili poskytnutí částky celkem bezmála 460 000 korun pro čtyři obce. Peníze jsou vyhrazené ve Středočeském Fondu životního prostředí a zemědělství v rámci tematického zadání Výsadba stromů.

Lucie Cirkva Chocholová
14. března 2024

Krajské zastupitelstvo schválilo dotace v oblasti kultury

Zastupitelstvo Středočeského kraje na svém únorovém jednání schválilo dotace na podporu kultury podle transparentních kritérií, které prosadila naše kandidátka na hejtmanku Lucie Cirkva Chocholová, která v současné době vykonává funkci předsedkyně Výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch. V letošním roce jsme v oblasti kultury podpořili 126 projektů mezi které bylo rozděleno 12 milionů Kč.

DSC08542 - kopie
10. ledna 2024

Jana Skopalíková: Středočeský kraj ode dneška přijímá žádosti o dotace ze dvou fondů zaměřených na životní prostředí

Středočeský kraj ode dneška přijímá žádosti o dotace ze dvou fondů zaměřených na životní prostředí. Jeden je primárně zaměřen na projekty, které pomáhají chránit krajinu před suchem i povodněmi, druhý se týká environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty.

Lucie Cirkva Chocholová
21. prosince 2023

Pohodlnější pro turisty, lepší pro místní. Kraj podpořil infrastrukturu pro cestovní ruch

Karavanová stání kempu v Zruči nad Sázavou, rozšíření mobiliáře cyklotras v obci Klokočná, příprava záchytného parkoviště v Želízech a další. Mezi 13 projektů podporujících budování doprovodné infrastruktury cestovního ruchu rozdělí Středočeský kraj 10 milionů korun. Přidělení dotací na svém posledním jednání schválilo zastupitelstvo.

stromy
18. prosince 2023

Jana Skopalíková: Kraj i v příštím roce přispěje na péči o vysazené stromy

Středočeský kraj bude i v příštím roce finančně podporovat péči o nově vysazené stromy. Celkový objem prostředků v tematickém zadání Výsadba stromů Středočeského Fondu životního prostředí a zemědělství bude pravděpodobně činit 2 miliony korun. Návrh ještě musí projednat zastupitelé.

voda
6. prosince 2023

Jana Skopalíková: Projekty z oblasti životního prostředí si rozdělí více než 145 milionů korun

Zastupitelé schválili dotace do oblasti životního prostředí na příští rok. Ve třech programech by mělo být alokováno celkem 145,5 milionů korun.