posts/2020/zeleny-zari.jpg
28. září 2020

Nemocnice Kutná Hora: Politici se rádi fotí u nových přístrojů, ale na personál už peníze nezbývají

V historii se kutnohorská nemocnice potýkala s finančními ztrátami a tehdejší vedení města Kutná Hora bylo nuceno k převodu nemocnice Středočeskému kraji. V jeho vlastnictví je od roku 2010 a současným provozovatelem je Oblastní nemocnice Kolín, a.s., nemocnice Středočeského kraje. Středočeský kraj je zřizovatelem celkem pěti oblastních nemocnic na území našeho kraje, a sice v Kladně, Mladé Boleslavi, Příbrami, Benešově a již zmiňovaném Kolíně.

posts/2020/stepan-drtina-KH.jpg
25. září 2020

Radní Štěpán Drtina: Šestičlenná koalice je náročná, ale daří se nám kultivovat město

Štěpán Drtina (* 1994) se narodil v Čáslavi, ale celý život žije v Kutné Hoře, kde také odmaturoval. Momentálně studuje na Filozofické fakultě v Hradci Králové obor Novodobé české a československé dějiny. Je kutnohorským radním s gescí kultura a památková péče, pracuje jako asistent poslankyně Lenky Kozlové a je místopředseda Pirátů ve Středočeském kraji.

posts/2020/snajdr-zari.jpg
21. září 2020

Kutnohorsko má šanci stát se vlajkovou lodí vzdělávání v Česku

V našem předvolebním programu jsme deklarovali, že by se Kutná Hora měla stát městem vzdělávání. Tento závazek se nám zatím daří velmi dobře naplňovat. První výsledky již přináší spolupráce s Nadačním fondem Eduzměna.

posts/2020/janos-architekt.jpg
18. září 2020

Petr Janoš: Městský architekt je jako navigátor na zaoceánské lodi

Před půl rokem jste se stal prvním městským architektem Kutné Hory. S čím jste vstupoval do výběrového řízení?

posts/2020/snajdr-zari.jpg
12. září 2020

Kutnohorský místostarosta Vít Šnajdr: Politika je o hledání řešení

Vítek Šnajdr (* 1972) vystudoval PřF UK, obor učitelství biologie, a PF UHK, obor vychovatelství s etopedií. Pracoval dlouhou dobu ve školství, naposledy šest let jako ředitel základní školy. V současné době zastává post prvního místostarosty pro školství v Kutné Hoře. V jeho gesci jsou oblasti školství, sportu, kultury, památkové péče, životního prostředí, dopravy a některé investiční akce.

posts/2020/stepan-drtina.jpg
5. září 2020

Piráti pečují o kutnohorské památky

Kutná Hora je z hlediska památkové péče jedno z nejvýznamnějších míst v Česku, ale věhlas města je bez nadsázky celosvětový. Toto kulturní dědictví bylo svěřeno na určitou dobu do správy mj. dvěma pirátským zastupitelům. Jak si vedou a jaké mají plány do budoucna?

posts/2020/vit-snajdr.jpg
21. dubna 2020

Vít Šnajdr Na palubě s Piráty o návratu dětí do škol a turismu v Kutné Hoře

Vít Šnajdr, pirátský místostarosta Kutné Hory, v novém podcastu na téma návratu dětí do škol, turismu ve městě a podpory podnikatelů. 🏴

posts/2020/podcast-kocmanova.jpg
2. března 2020

Na palubě s Piráty s koordinátorkou středočeských Pirátů Klárou Kocmanovou

V dalším díle Na palubě s Piráty je hostem Klára Kocmanová, koordinátorka krajského sdružení Piráti Středočeský kraj. Pochází z Kutné Hory, kde je za Piráty také členem komisí rady města.

posts/2020/eduzmena_vitek.jpg
28. ledna 2020

Kutnohorsko získá 200 mil. Kč na zvýšení kvality vzdělávání!

Praha, 28. ledna 2020 - Dnes bylo na tiskové konferenci v Praze oznámeno, že se Kutnohorsko stává vybranou lokalitou pro pilotní projekt Nadačního fondu Eduzměna. Místostarosta Kutné Hory Vít Šnajdr (Piráti) představil očekávání, s jakými do projektu vstupuje a jak vnímá dosavadní spolupráci. Byly představeny i konkrétní kroky, které region čekají.

posts/2020/stepan-drtina-KH.jpg
8. ledna 2020

Kutná Hora soutěží o Památku roku 2019

Kutná Hora - město zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, je unikátní svou středověkou historií, architekturou a jedinečným souborem památek. Její věhlas je celosvětový. V dobách své největší slávy se ve zdejších dolech těžila až třetina evropské produkce stříbra. Středověká Kutná Hora se po právu považovala za druhé město Českého království. Bohaté kulturní dědictví bylo svěřeno na určitou dobu do správy mj. dvěma pirátským zastupitelům. Jeden z nich, radní Štěpán Drtina, podal v pondělí přihlášku do soutěže Památka roku 2019 v kategorii malé rekonstrukce. Přihlášenou památkou je unikátní parapetní zeď se sochařskou výzdobou před Jezuitskou kolejí, která byla vytvořena na začátku 18. století.

posts/2019/podcast-zeleny.jpg
10. prosince 2019

Milan Zelený Na palubě s Piráty

Mládí vpřed, tak by mohl znít podtitul podcastu s předsedou místního sdružení Kutná Hora, Milanem Zeleným.

posts/2019/kutna-hora.jpg
29. listopadu 2019

Kutná Hora má svého městského architekta

Kutná Hora, 29. listopadu 2019 - Rada města Kutná Hora schválila výsledky výběrového řízení na městského architekta, které vyhrál Ing. arch. Dott. Ing. Petr Janoš. Zřízení této pozice bylo na návrh Pirátů jedním z bodů programového prohlášení koalice. Parametry výběrového řízení měl na starosti místostarosta Vít Šnajdr (Piráti) a odborník Ing. Arch. Vojtěch Ertl, který čerpal ze zkušeností z Litomyšle, Chrudimi a Kolína.

posts/2019/podcast-snajdr.jpg
12. listopadu 2019

Na palubě s Piráty s kutnohorským mistostarostou Vítkem Šnajdrem

Vítek Šnajdr, místostarosta Kutné Hory v podcastu Na palubě s Piráty. Proč nemá rád politikaření a jak moc je pro něj důležitá transparentnost?

posts/2019/podcast-drtina.jpg
26. srpna 2019

Štěpán Drtina, radní Kutné Hory, je hostem Na palubě s Piráty

Dnešním hostem dalšího dílu ze série podcastů s názvem Na palubě s Piráty je Štěpán Drtina, místopředseda Pirátů ve Středočeském kraji. Působí v Kutné Hoře, kde se po komunálních volbách stal radním z gescí kultura a památková péče, je předsedou památkové komise a dále v rámci své agendy řeší například stavbu skateparku či zřízení institutu městského architekta a také přípravu participativního rozpočtu.

posts/2019/kh_dacickeho1.jpg
3. června 2019

Dačického dům – místo narození renesančního bouřliváka a kronikáře

Dačického dům, nacházející se v samotném historickém jádru Kutné Hory, je měšťanský dům z první poloviny 15. století. V roce 1555 se zde narodil nejslavnější představitel rodu Dačických z Heslova Mikuláš, který ucelil velmi významnou a faktografi cky věrohodnou kroniku, později pojmenovanou Paměti Mikuláše Dačického z Heslova.

posts/2018/kutna_hora.jpg
19. listopadu 2018

Piráti v Kutné Hoře mají místostarostu!

Dne 13. listopadu po dlouhých peripetiích a jednom soudním líčení kvůli podané žalobě na neplatnost voleb podepsali zástupci Pirátů ve večerních hodinách koaliční smlouvu. Tím se stávají součástí kutnohorské koalice společně s ANO 2011, STANem a Šancí pro Kutnou Horu, Altertnativou pro Vás, KDU-ČSL a Kutnohorskou změnou. Piráti kromě postu místostarosty, který obsadí Vít Šnajdr, získali ještě navíc místo dalšího radního, jež bude obsazen Štěpánem Drtinou. Ten bude mít ve své gesci kulturu a památkovou péči. Piráti tak budou mít v devítičlenné městské radě dva zástupce. V pondělí 19. listopadu od 16:00 proběhne v Tylově divadle v Kutné Hoře ustavující zastupitelstvo.