Lucie Cirkva Chocholová
22. července 2024

Lucie Cirkva Chocholová: Praha a Střední Čechy musí stavět nové školy

Překotný rozvoj území v centru České republiky přináší značné komplikace a výzvy. Letos se to ukázalo v případě nedostatečných kapacit středních škol na poptávaných oborech.

Lucie-Cirkva_chocholova
18. července 2024

Lucie Cirkva Chocholová: Smrt nesmí být tabu

Říká se, že jediné, co je v životě jisté, jsou daně a smrt. Zkusme teď udělat v politické debatě výjimku. A pobavit se jednou pro změnu o tom druhém.

zachranna-stanice-1
25. června 2024

Piráti prosadili dotaci na podporu, rozšíření a modernizaci záchranné stanice pro živočichy

Středočeský kraj přispěje celkem 4,6 mil. korun na modernizaci a rozšíření tří záchranných stanic pro živočichy. Dnes o tom rozhodlo krajské zastupitelstvo, když schválilo rozdělení dotací pro žadatele ze Středočeského Fondu pro životní prostředí a zemědělství – tématické zadání „Kofinancování vybraných výzev v oblasti životního prostředí“.

makové pole
19. června 2024

Piráti při hlasování podpořili výstavu „Naše pole“ ve Zbýšově u Čáslavi

Středočeský kraj podpoří částkou 200 tisíc korun zemědělskou výstavu „Naše pole“, která se konala od 18. do 19. června v obci Šebestenice nedaleko Čáslavi. Na poskytnutí individuální dotace se 13. června shodli radní.

2024_06_16_pirati_15_let_2400px-4503
18. června 2024

Piráti zahájili kampaň do krajských voleb, představili lídry a lídryně a krajské priority

Česká pirátská strana v neděli oficiálně představila svých třináct lídrů a lídryň pro podzimní volby do zastupitelstev krajů včetně jejich vizí i cílů a odstartovala kampaň. Piráti se do volebního klání pouští s cílem navázat na dosavadní práci, ve všech krajích bojovat ve férové kampani o hlasy voličů a prosazovat svá témata a programové priority, jak nejlépe to bude možné. Start kampaně Piráti naplánovali v termínu patnáctého výročí založení strany.

1000025546
11. června 2024

Středočeský platební portál překonal milník 500 partnerů a šíří se do dalších krajů.

Chcete platit jednoduše a pohodlně poplatky za komunální odpad, vašeho psa, školné a obědy ve školních jídelnách, poplatek za stavební řízení a další služby? Nemusíte hledat účty jednotlivých organizací, částky a variabilní čísla. Použijte Středočeský platební portál a vyberte si z přehledného menu jako v e-shopu.

vodovody
6. června 2024

Piráti poskytnou přes 141 milionů na vodní infrastrukturu

Přes 141 milionů korun vyhradil pro letošní rok Středočeský kraj na dotace do oblasti životního prostředí a na drobné vodohospodářské projekty. Obce o ně mohly žádat prostřednictvím Středočeského Infrastrukturního fondu. Rada dnes projednala ověřené žádosti a doporučila je ke schválení krajskému zastupitelstvu.

Nemocnice kl
4. června 2024

Téměř čtvrt miliardy pro středočeské nemocnice. Kraj schválil další dotace

Středočeské nemocnice dostanou další finance na svou modernizaci. Krajští zastupitelé schválili nové investičních dotace tentokrát ve výši 240 035 940 korun. Po únorovém kole, kde kraj šesti svým nemocnicím poskytl 174,5 milionu, se jedná o další letošní masivní investici do zlepšení standardu nemocniční péče.

1000025138
obrázek-číslo-3
3. června 2024

Kraj chce podporovat zpětný odběr elektrozařízení v obcích

Středočeský kraj uzavře dohodu o partnerství se společností Elektrowin, která provozuje kolektivní systém na zpětný odběr odpadních elektrospotřebičů v České republice. Cílem je intenzifikace zpětného odběru elektrozařízení ve Středočeském kraji. Radní dnes s uzavřením dohody souhlasili.

Snímek obrazovky (249)
31. května 2024

Kraj je jenom tak dobrý, jak dobré má ředitele příspěvkových organizací

Ve Středních Čechách má oblast kultury a cestovního ruchu transparentní pravidla pro výběrová řízení ředitelů/ředitelek příspěvkových organizací.

Skopalíková
23. května 2024

Piráti odměňují ty, kdo třídí

Každý obyvatel Středočeského kraje vytřídil loni v průměru 63,8 kilogramu papíru, skla, plastů, kovů a nápojových kartonů. Nadprůměrně se v kraji třídí hlavně papír, plasty a sklo. Jak si vedly jednotlivé středočeské obce, zjišťoval 19. ročník krajské soutěže obcí My třídíme nejlépe.

2023_08_22_pirati_SCK_tisk_ZWL-2829
hrabalova chata
Snímek obrazovky (246)
16. května 2024

Benešovská nemocnice otevřela heliport, centrální vstupní pavilon a zcela nové chirurgické oddělení

Výstavba centrálního vstupního pavilonu a přístavba chirurgického pavilonu v Nemocnici Rudolfa a Stefanie Benešov, nemocnice Středočeského kraje dospěla do další fáze.

vodovody
16. května 2024

Piráti schválili vyhlášení veřejných zakázek na stavbu vodovodu podél D3

V souvislosti s chystanou stavbou dálnice D3 ve Středočeském kraji se připravuje i stavba vodovodního přivaděče D3. Radní dnes schválili vyhlášení tří veřejných zakázek na zpracování projektové dokumentace a inženýrskou činnost ke stavbám v celkové hodnotě přes 62 milionů korun.

IMG_20240514_115323
14. května 2024

Střední Čechy "pouští k vodě" novou kampaň. Pomocí dvojsmyslu láká na letní dovolenou u vody

Pod názvem Pustit k vodě dnes představila Středočeská centrála cestovního ruchu nový turistický produkt zaměřený na aktivní pobyt u vody i na vodě. Zároveň odstartovala kampaň, jejíž hlavním symbolem jsou růžové brýle a vtipné dvojsmysly. Středočeský kraj současně při této příležitosti zhodnotil návštěvnost kraje v minulém roce a symbolicky zahájil novou turistickou sezónu.

voda
13. května 2024

Kraj chce přispět na lepší zásobování Milovic pitnou vodou

Středočeský kraj chce podpořit zkapacitnění přiváděcího řadu z prameniště Milovice do vodojemu U Lišek, který je první etapou projektu „Propojení vodárenských systémů Nymburka a Mladé Boleslavi“. Společnost Vodovody a kanalizace Nymburk požádala kraj o individuální účelovou dotaci ve výši 6,5 mil. korun. Radní žádost podpořili, konečné slovo bude mít zastupitelstvo.

kulturní strategie Středočeského kraje
9. května 2024

Středočeský kraj schválil historicky první Strategii kultury

Schválili jsme Strategii Středočeského kraje pro oblast kultury, kulturního dědictví a kulturních a kreativních odvětví na léta 2024–2030. Jde o historicky první dokument, který definuje dlouhodobou vizi a cíle Středočeského kraje v rozmanité kulturní oblasti. Strategie vznikala ve spolupráci s aktéry v oblasti kultury, kulturního dědictví, kulturních a kreativních odvětví, vzdělávání, cestovního ruchu z různých regionů Středočeského kraje. Okolo 80 subjektů i jednotlivců z řad neziskových organizací, kulturních organizátorů, umělců, expertů samospráv, majitelů památek, zástupců kulturních organizací i církve se potkávalo v pracovních skupinách.

zivotni-prostredi
7. května 2024

Kraj podpoří péči o více než tisíc středočeských stromů

Výsadba nových stromů přispívá k lepšímu životnímu prostředí v obcích, důležitá je však i následná péče o stromy. Kromě pravidelné zálivky se jedná třeba o výchovný řez či opravy kůlů a dalších prvků kotvení. Stromy nejen zlepšují ovzduší, ale také pomáhají zadržovat vodu a vyrovnávat teplotní extrémy. Obce mohou žádat o částku 1 500 Kč na péči o jeden vysazený strom. Zastupitelé schválili rozdělení 1,9 milionů korun mezi 13 obcí.