Lucie Cirkva Chocholová
22. července 2024

Lucie Cirkva Chocholová: Praha a Střední Čechy musí stavět nové školy

Překotný rozvoj území v centru České republiky přináší značné komplikace a výzvy. Letos se to ukázalo v případě nedostatečných kapacit středních škol na poptávaných oborech.

Lucie-Cirkva_chocholova
18. července 2024

Lucie Cirkva Chocholová: Smrt nesmí být tabu

Říká se, že jediné, co je v životě jisté, jsou daně a smrt. Zkusme teď udělat v politické debatě výjimku. A pobavit se jednou pro změnu o tom druhém.

2024_06_16_pirati_15_let_2400px-4503
18. června 2024

Piráti zahájili kampaň do krajských voleb, představili lídry a lídryně a krajské priority

Česká pirátská strana v neděli oficiálně představila svých třináct lídrů a lídryň pro podzimní volby do zastupitelstev krajů včetně jejich vizí i cílů a odstartovala kampaň. Piráti se do volebního klání pouští s cílem navázat na dosavadní práci, ve všech krajích bojovat ve férové kampani o hlasy voličů a prosazovat svá témata a programové priority, jak nejlépe to bude možné. Start kampaně Piráti naplánovali v termínu patnáctého výročí založení strany.

1000025138
Snímek obrazovky (249)
31. května 2024

Kraj je jenom tak dobrý, jak dobré má ředitele příspěvkových organizací

Ve Středních Čechách má oblast kultury a cestovního ruchu transparentní pravidla pro výběrová řízení ředitelů/ředitelek příspěvkových organizací.

2023_08_22_pirati_SCK_tisk_ZWL-2829
kulturní strategie Středočeského kraje
9. května 2024

Středočeský kraj schválil historicky první Strategii kultury

Schválili jsme Strategii Středočeského kraje pro oblast kultury, kulturního dědictví a kulturních a kreativních odvětví na léta 2024–2030. Jde o historicky první dokument, který definuje dlouhodobou vizi a cíle Středočeského kraje v rozmanité kulturní oblasti. Strategie vznikala ve spolupráci s aktéry v oblasti kultury, kulturního dědictví, kulturních a kreativních odvětví, vzdělávání, cestovního ruchu z různých regionů Středočeského kraje. Okolo 80 subjektů i jednotlivců z řad neziskových organizací, kulturních organizátorů, umělců, expertů samospráv, majitelů památek, zástupců kulturních organizací i církve se potkávalo v pracovních skupinách.

We
Lucie Cirkva Chocholová
Lucie Cirkva Chocholová
14. března 2024

Krajské zastupitelstvo schválilo dotace v oblasti kultury

Zastupitelstvo Středočeského kraje na svém únorovém jednání schválilo dotace na podporu kultury podle transparentních kritérií, které prosadila naše kandidátka na hejtmanku Lucie Cirkva Chocholová, která v současné době vykonává funkci předsedkyně Výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch. V letošním roce jsme v oblasti kultury podpořili 126 projektů mezi které bylo rozděleno 12 milionů Kč.

signal-2024-01-05-14-26-17-287
10. března 2024

Piráti ve Středočeském kraji podporují zapojení občanů i při tvorbě kulturní strategie

Veřejnost má jedinečnou příležitost vyjádřit se ke Strategii v oblasti kultury, kulturního dědictví a kulturně kreativních odvětví pro rok 2024–2030. Tento vůbec historicky první strategický dokument bude přínosem nejen pro kulturně kreativní komunitu, ale také pro obyvatele a návštěvníky Středočeského kraje.

Lucie Cirkva Chocholová
5. února 2024

Jak a kdy podat přihlášku na střední? Sledujte nové praktické video

V tomto roce je možné nově podat hned tři přihlášky na tři obory. Jako zvolíte strategii a jak budete prioritizovat při výběru školy? Lucie Cirkva Chocholová má pro vás několik tipů.

342857210_7080591821970820_497288065974806052.width-2000
9. ledna 2024

Darujte předměty do připravované expozice Hrabalovy chaty v Kersku

Středočeský kraj a Polabské muzeum vyzývají veřejnost, aby pomohla doplnit chybějící dobové předměty do připravované expozice Hrabalovy chaty v Kersku na Nymbursku.

2023_08_22_pirati_SCK_tisk_ZWL-2523
8. ledna 2024

Rada kraje podpořila projekt Paměť národa organizace Post Bellum dotací téměř 900 tisíc korun

Na rok 2024 Rada kraje podpořila projekt Paměť národa ve Středočeském kraji organizace Post Bellum, která se zabývá především tzv. orální historií. Mapuje a uchovává svědectví pamětníků 20. století.

7. ledna 2024

Středočeský kraj s pomocí občanů tvoří historicky první strategii pro oblast kultury. Lidé se mohou zapojit do 15. ledna

Vůbec první Strategie Středočeského kraje pro oblast kultury, kulturního dědictví a kulturních kreativních odvětví pro roky 2024-2030 i díky Pirátům vzniká participativně zapojením široké i odborné veřejnosti. Po oslovení obcí a podzimních debatách s pořadateli kulturních akcí v regionech mohou nyní do 15. ledna strategii připomínkovat i občané, jejich podněty budou poté veřejně vypořádány.

Lucie Cirkva Chocholová
21. prosince 2023

Pohodlnější pro turisty, lepší pro místní. Kraj podpořil infrastrukturu pro cestovní ruch

Karavanová stání kempu v Zruči nad Sázavou, rozšíření mobiliáře cyklotras v obci Klokočná, příprava záchytného parkoviště v Želízech a další. Mezi 13 projektů podporujících budování doprovodné infrastruktury cestovního ruchu rozdělí Středočeský kraj 10 milionů korun. Přidělení dotací na svém posledním jednání schválilo zastupitelstvo.

Lucie Cirkva Chocholová
19. prosince 2023

Video: jak se připravit na přijímačky na střední?

Čekají vás letos přijímačky na střední školu? Máme pro vás pár tipů. V posledním videu jsme se bavili o tom, jak vybrat vhodnou střední školu a dneska si řekneme pár věcí k přípravě na jednotnou přijímací zkoušku.

Lucie Cirkva Chocholová
15. prosince 2023

VIDEO: Jak si vybrat vhodnou střední školu?

Také vás čekají přijímačky na střední? Připravili jsme si pro vás pár tipů. Například jak vybrat vhodnou školu, jak se připravit na přijímací zkoušku a jak to vůbec celé zvládnout a nezbláznit se. Pojďme začít výběrem vhodné střední školy.

Adventní program
3. prosince 2023

Začal advent, galerie a muzea Středočeského kraje nabízí bohatý program

Letos začátek adventu připadá na tuto neděli, bude přitom nejkratší, protože čtvrtá adventní neděle připadá zároveň i na Štědrý den. Svíčka, kterou v první adventní (železnou) neděli zapalujeme se nazývá Naděje a podle starých zvyků by ji mělo zapálit nejmladší dítě rodiny. Svíčky by se také měly zapalovat proti směru hodinových ručiček.

snizek-skopalikova3
21. listopadu 2023

Zhodnotili jsme tři roky ve vedení kraje a představujeme další plány

Středočeští radní zhodnotili uplynulé tři roky v jeho vedení a představují plány na poslední rok v rámci čtyřletého volebního období.