Rada kraje zefektivní svou práci v oblasti ICT. Díky návrhu Tomáše Zmudy

Rada kraje zefektivní svou práci v oblasti ICT. Díky návrhu Tomáše Zmudy

Vyšší efektivita i flexibilita. To jsou hlavní důvody nahrazení Výboru pro digitalizaci a chytrý kraj nově zřízenou Komisí pro ICT a digitalizaci. Zní to jako pouze technická záležitost, ve skutečnosti však bude mít pozitivní vliv na chod celého úřadu.

“Výbor pro digitalizaci a chytrý kraj neplnil tak docela tradiční funkci poradního orgánu zastupitelstva kraje. Za dobu svého fungování projednal a vydal stanovisko jen v jednotkách usnesení. Zato krajští radní projednávají záležitosti týkající se ICT a digitalizace pravidelně, nejčastěji to jsou výběrová řízení na nákup hardware a software.

Díky komisi, která je poradním orgánem rady, budou mít možnost získat posouzení odborného na úřadě nezávislého týmu lidí,” vysvětluje krajský zastupitel Tomáš Zmuda (Piráti), který změnu inicioval a sám byl místopředsedou zaniklého výboru, jeho neefektivitu tedy vnímal z první ruky.

“Nová komise bude operativnější, scházet se bude pravidelně a také dle potřeb jednotlivých radních. Usnadní se i předání agendy, většina členů bývalého výboru plynule přešla do nové komise,” doplňuje Zmuda, který byl nově jmenován Radou kraje jejím předsedou. Místopředsedou zůstává Jakub Rejzek (ODS) a jako druhý místopředseda byl nově jmenován Miloslav Nič (STAN). Za Piráty zůstávají členy komise Jan Korbel a Jan Prokop.

Podobnou změnou fungování v oblasti digitalizace prošla už některé další kraje, konkrétně Karlovarský, Královéhradecký, Olomoucký a Jihomoravský. “Logicky jsme chtěli sdílet dobrou praxi a jejich zkušenosti jsou pozitivní, funguje to ku prospěchu věci,” uzavírá Zmuda. Komise Rady Středočeského kraje začala pracovat 1. února, radě už stihla dát doporučení ohledně projednávaných záležitostí.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti přichází s konkrétním návrhem na pravidelné navyšování rodičovského příspěvku

Piráti přichází s konkrétním návrhem na pravidelné navyšování rodičovského příspěvku

Místopředsedkyně poslanecké sněmovny Olga Richterová dnes představila komplexní návrh Pirátů na zvýšení a pravidelnou valorizaci rodičovského příspěvku. Ta by se měla odvíjet spravedlivě od výše průměrné mzdy, protože právě tu v období péče rodičovský příspěvek nahrazuje. Rodičovský příspěvek se totiž léta nezvyšoval, zatímco ceny potravin či energií letěly nahoru. V souvislosti s podporou rodin spolupracují dále Piráti s Ministerstvem práce a sociálních věcí (MPSV) na novele zákona o dětských skupinách, která zlepší dostupnost předškolní péče. Upozorňují také na to, že pro rodiče je důležitá přímo garance místa pro jejich dítě v předškolním zařízení.

Středočeský kraj transparentně rozdělil přes dvacet milionů na kulturu a cestovní ruch

Středočeský kraj transparentně rozdělil přes dvacet milionů na kulturu a cestovní ruch

Hudební festivaly, sportovní události i svatováclavská pouť. Dotace na podporu kultury a cestovního ruchu pro rok 2023 ve Středočeském kraji znají své adresáty. Na únorovém zasedání je schválili krajší zastupitelé. Sedm akcí se díky vysokému hodnocení komise kvalifikovalo pro tzv. návaznou víceletou dotaci pro tutéž akci, a to až do roku 2025.

Pracujeme na strategii pro lepší podporu žen při kojení

Pracujeme na strategii pro lepší podporu žen při kojení

Když v roce 2021 kandidovala Středočeská Pirátka Veronika Hažlinská do sněmovny, nesla s sebou téma porodnictví, poporodní péče a kojení. Jedním z bodů programu bylo i prohlášení, že jako Piráti budeme podporovat kojení sjednocenými postupy laktačního poradenství a plošně dostupnou pomocí v průběhu celého období kojení.