Střední Čechy "pouští k vodě" novou kampaň. Pomocí dvojsmyslu láká na letní dovolenou u vody

14. května 2024
Střední Čechy "pouští k vodě" novou kampaň. Pomocí dvojsmyslu láká na letní dovolenou u vody

Střední Čechy zaznamenaly v minulém roce nejvyšší návštěvnost za posledních 12 let, přijelo do nich za celý loňský rok 1,33 milionů hostů. Oproti roku 2022 se jedná o nárůst o 14,5 %. Tuzemských hostů přijelo v meziročním srovnání o 6,8 % více. U zahraničních turistů, kterých přijelo nejvíce z Německa, Slovenska a Polska, zaznamenaly střední Čechy dokonce nárůst o 22,9 %. 

Kampaň Pustit k vodě je zaměřená na aktivní pobyt u vody i na vodě ve středních Čechách. Koncept poukazuje na každodenní či stresové situace, které mohou lidé hodit za hlavu, tedy pustit k vodě, a užít si aktivní dovolenou, a to jen pár kilometrů od hlavního města. Vytvořen byl web pustitkvode.cz, který nabízí praktické tipy na výlety, služby a zážitky na vodě i v jejím okolí. Kampaň poběží v letošním i příštím roce od května do září. Hlavním přínosem je zvýšení návštěvnosti v regionu, vyšší spotřeba služeb a tím i podpora lokální ekonomiky. 

„Zásadní podmínkou pro další rozvoj služeb a jejich kvalitu je rozvoj a udržitelnost infrastruktury. Středočeský kraj, i my Piráti, rozvoj turismu dlouhodobě podporujeme. To se týká také rekreační plavby. Dotace na rozvoj turistické infrastruktury, které mohou využít jak obce, tak i soukromé subjekty, jsou určeny, právě také například na budování vývazišť rekreačních lodí nebo parkovišť na turisticky vytížených místech," říká Lucie Cirkva Chocholová, předsedkyně Výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch.

Ve středních Čechách jsou podmínky pro vodní turistiku velmi příznivé. Díky splavné Labsko-vltavské vodní cestě má region nejdelší síť vodních cest v Česku. Překonáváme i známý Baťův kanál. Vodní nádrže Slapy a Orlík nabízejí široké možnosti trávení vícedenní dovolené, provozování vodních sportů a koupání. Obdobně je tomu také na polabských pískovnách. 

Českým fenoménem je vodácká tradice spojená s trampingem. Ideální podmínky nabízí řeka Sázava a Berounka s bohatou nabídkou kempů a půjčoven. Zároveň jsou v regionu zajímavé turistické cíle spojené s vodou. Ať už jde o Námořní muzeum ve Veletově, Muzeum Vltavanu v Davli nebo Vodácké muzeum ve Zruči nad Sázavou.

Více o kampani najdete na www.pustitkvode.cz

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články