hra
22. dubna 2024

Zapojte se i vy do hry „Putování po střediscích ekologické výchovy Středočeského kraje a hlavního města Prahy“

Zapojte se do Návštěvnické hry a poznejte zajímavá zákoutí obou krajů, rozšiřte si své vědomosti v oblasti ochrany přírody nebo spojte návštěvu ekocentra s výletem do přírody. Hra je vhodná pro všechny věkové kategorie. Počet dílků skládačky je však omezen. Neváhejte tedy a udělejte si poznávací výlety po ekocentrech obou krajů.

voda
5. června 2023

Jana Skopalíková: Kraj přispěje na obnovu přivaděče pitné vody do Kladna

Společnost Vodárny Kladno – Mělník požádala Středočeský kraj o individuální účelovou dotaci ve výši 10 mil. Kč na obnovu vybrané části přivaděče pitné vody do Kladna o délce 2 640 m. Současný technický stav potrubí je nevyhovující. Vodovodní přivaděč propojuje pražskou vodárenskou soustavu a soustavu KSKM (Kladno, Slaný, Kralupy, Mělník. Rada dnes s poskytnutím dotace souhlasila a doporučila ji ke schválení zastupitelstvem.

Stolpersteine
8. května 2023

Středočeští Piráti uctili památku obětí nacismu čištěním pamětních kamenů Stolpersteine

Dne 8. května, kdy se téměř v celé Evropě slaví Den vítězství nad nacismem a fašismem, a zároveň je to Vzpomínkový den obětem druhé světové války, Piráti na Kladně a Mladé Boleslavi čistili pamětní kameny Stolpersteine.

adéla
24. ledna 2023

Senátorka Šípová žaluje Kladno: referendum o hazardu bylo zmanipulované

Spolu s prezidentskými volbami proběhlo v největším středočeském městě referendum, ve kterém občané rozhodovali o zákazu heren a hazardu. Za vyvoláním referenda stojí petice iniciativy Kladno bez hazardu, kterou podepsalo 5 336 občanů. Radnice v čele s primátorem Milanem Volfem (Volba pro Kladno) od počátku proti referendu otevřeně vystupovala. Podle senátorky Adély Šípové, do jejíhož obvodu spadá i Kladno, město dostatečně nezajistilo, aby referendum proběhlo podle zákona, a rozhodla se proto město žalovat.

hazard
13. ledna 2023

Konec hazardu na Kladně? Občané rozhodnou již tento pátek a sobotu v referendu

🗳️ Po úspěšném sběru podpisů se na podnět iniciativy @kladnobezhazardu se společně s prvním kolem prezidentských voleb na Kladně uskuteční místní referendum, ve kterém se občané budou moci vyjádřit, zda si přejí zákaz provozu hracích automatů v hernách.

52245088810_c65f4b7402_c
11. ledna 2023

Senátorka Adéla Šípová se svým investigativním týmem zmapovala hazard na Kladně – lidé na dávkách a v exekucích byli vpuštěni do heren

Investigativní tým senátorky Adély Šípové provedl dne 7. ledna 2023 průzkum hazardu na Kladně s využitím dvou figurantů – jeden pobírá dávky v hmotné nouzi a druhý čelí 18 exekucím. Zároveň tým shromáždil všechna potřebná data o hazardu, exekucích a míře kriminality a srovnal situaci v Kladně s ostatními městy Středočeského kraje. Závěr je jednoznačný – Kladno nutně potřebuje nulovou toleranci hazardu a tohoto cíle lze dosáhnout jedině díky referendu, které na Kladně proběhne společně s lednovými prezidentskými volbami.

Michal_Hazlinsky
30. listopadu 2022

Pomohli jsme prosadit referendum o zákazu hazardu na Kladně!

Krajský soud dal přípravnému výboru referenda, jehož členem je i zastupitel Kladna Michal Hažlinský, za pravdu a vyhlásil referendum o zákazu hazardu na Kladně!

letak_doprava_03_s1-titul
31. srpna 2022

KLADEŇÁCI POZOR!!!

Zítra to vypukne! Poté, co se vedení města, v čele s dosluhujícím primátorem Volfem, nedokázalo dohodnout s krajem na spolufinancování veřejné dopravy, je od zítřka Kladno vyřazeno ze systému Pražské integrované dopravy a dochází ke změnám jízdních řádů!

kladno-bus-siroky
26. července 2022

Postoj dosluhujícího kladenského primátora Volfa zdraží lidem cestování veřejnou dopravou, upozorňuje koalice Opravíme Kladno (Piráti a STAN)

Kladno, 26. července 2022: Odmítnutí vedení kladenské radnice dohodnout se na spolufinancování veřejné dopravy se Středočeským krajem bude mít od 1. září 2022 výrazné dopady na komfort cestujících i jejich peněženky.

posts/2022/2022-05-16-kladno.jpg
16. května 2022

Kladenští Piráti se Starosty: OPRAVÍME KLADNO!

Piráti a Starostové budou ve volbách do kladenského zastupitelstva kandidovat společně pod názvem Opravíme Kladno. Koalici povede kulturní organizátor a nakladatel Roman Hájek (Piráti).

posts/2021/2021-06-16-kladno.jpg
16. června 2021

Piráti a Starostové spojují na Kladně síly pro komunální volby 2022

Kladno, 16. červen 2021 – Kladenské organizace České pirátské strany a hnutí STAN uzavřeli koaliční dohodu pro komunální volby 2022. Koalici do voleb povedou kulturní organizátor Roman Hájek za Piráty a zastupitelka Anna Gamanová za STAN.

posts/2020/adela-HOP.jpg
15. října 2020

Adéla Šípová je novou senátorkou za Kladensko. Děkujeme

Milí příznivci, vážení sousedé, dokázali jsme to.

posts/2020/adel.jpg
8. října 2020

Adéla Šípová: Ve druhém kole rozhodne naděje, že se dají věci dělat poctivě

Na vlnách pozitivní kampaně a snahy ve změnu politické kultury na Kladně doplula do druhého kola senátních voleb v kladenském obvodu Pirátka a patriotka Adéla Šípová. Čerstvě čtyřicetiletá advokátka chce v Senátu zúročit své zkušenosti s pomocí potřebným a zasadit se o hospodárné nakládání s veřejnými prostředky.

posts/2020/adela-2-kolo.jpg
posts/2020/chocholova-zari.jpg
24. září 2020

Kladno kulturní

Kladno mělo v historii mnoho různých charakteristik, např. rudé nebo město sportu. Bylo však někdy vůbec Kladno kulturní? Odpovědí je jednoznačné ano. Jak moc ale umí město toto téma uchopit a vytvořit pro kulturu vyhovující podmínky?

posts/2020/adela-nina.jpg
20. září 2020

Nina Špitálníková: Naše děti nám přece nepatří. Adéla Šípová: Kladno má stále co nabídnout

Adéla Šípová - advokátka, matka pěti dětí a nadšená cyklistka, a Nina Špitálníková - česká koreanistka, odbornice na Korejskou lidově demokratickou republiku, spisovatelka a aktivistka za ženská práva. Dvě političky, příznivkyně Pirátů, které spojuje nejen Kladensko. Nina kandidovala v roce 2019 do Evropského parlamentu, Adélu nyní čekají v roce 2020 volby do Senátu. V rozhovoru kromě osobního života obě popisují, jaké to je, když se stanete díky kampani veřejně známou osobou, nebo proč je pro ně významná problematika matek samoživitelek ve společnosti.

posts/2020/adela-olga.jpg
10. září 2020

Olga Richterová: U Adély si vážím osobního nasazení. Pomáhá konkrétním lidem v nesnázích

Sešly jsme se s Olgou Richterovou, pirátskou poslankyní, abychom si popovídaly. Máme spoustu společného. Kromě toho, že jsme obě matkami, zaměřujeme se v politice na podobná témata. A jelikož Olga jako politička působí ve Sněmovně již téměř tři roky, využila jsem příležitosti s ní některá z témat probrat při mé kampani.

posts/2020/adela-HOP.jpg
14. srpna 2020

Kandidátka do Senátu Adéla Šípová: Mám ráda Kladno, vnímám jeho industriální historii

Mgr. Adéla Šípová se hrdě hlásí ke Kladnu, za které bude na podzim kandidovat do Senátu. Narodila se ve Vlašimi, žila v Praze i Sydney. Je právnička se zaměřením na veřejné zakázky, občanské i trestní právo. S manželem Gabrielem mají pět dětí. Už během studií se podílela na založení sítě mateřských a základních škol. Má také bohaté zkušenosti nejen z advokacie, ale i ze školství a neziskového sektoru. V době nouzového stavu na sebe upoutala pozornost, když podala spolu s pirátskou poslankyní Olgou Richterovou trestní oznámení na podvodné e-shopy, které začaly nabízet roušky, respirátory a další ochranné pomůcky a okradly stovky lidí.

posts/2020/adela-sipova-2.jpg
17. dubna 2020

Pirátka Šípová otevře bezplatnou právní poradnu pro občany zasažené situací spojenou s COVID-19

Advokátka Adéla Šípová, kandidující do Senátu v obvodu Kladno, otevře na Kladně ve středu 22. dubna bezplatnou právní poradnu určenou lidem, kteří se kvůli krizi způsobené nemocí COVID-19 dostali do existenčních problémů.

posts/2020/adela-sipova-1.jpg
15. dubna 2020

Piráti vyhodnotili 350 podnětů týkajících se podezřelých e-shopů s rouškami a respirátory. Podávají trestní oznámení

Na konci března Piráti zveřejnili informace o podezřelém e-shopu a vyzvali veřejnost, aby pirátskému analytickému týmu zaslala podněty týkající se pochybných prodejců roušek, respirátorů či zdravotnického materiálu. Celkově bylo doručeno téměř 350 podnětů, které pirátským analytikům zaslali nejenom občané, ale i doktoři, zdravotní sestry, sociální pracovníci či záchranáři. Zdravotníci v těžké situaci nutně potřebovali ochranné pomůcky, a proto často riskovali s jeho nákupem. > „Zákazníkům často i nyní po více jak měsíci nebylo doručené zboží, některé e-shopy mají anonymní vlastníky v zahraničí, zveřejňují nepravdivé informace včetně fiktivních recenzí, zneužívají fotografie a dokonce i loga známých médií, vyzývají k platbě již zaplaceného zboží, komunikují pouze skrze automat a dokonce evidujeme e-shop, který použil prokazatelně falešné dokumenty. Apeluji proto na občany, aby byli obezřetní při nákupu zdravotních ochranných pomůcek a vyhledali poctivé prodejce respirátorů,” komentuje situaci právnička Adéla Šípová kandidující do Senátu v obvodu Kladno, která společně s pirátským analytikem Januszem Konieczným posuzovala jednotlivé podněty.