posts/2020/vit-snajdr.jpg
21. dubna 2020

Vít Šnajdr Na palubě s Piráty o návratu dětí do škol a turismu v Kutné Hoře

Vít Šnajdr, pirátský místostarosta Kutné Hory, v novém podcastu na téma návratu dětí do škol, turismu ve městě a podpory podnikatelů. 🏴

posts/2020/adela-sipova-1.jpg
15. dubna 2020

Piráti vyhodnotili 350 podnětů týkajících se podezřelých e-shopů s rouškami a respirátory. Podávají trestní oznámení

Na konci března Piráti zveřejnili informace o podezřelém e-shopu a vyzvali veřejnost, aby pirátskému analytickému týmu zaslala podněty týkající se pochybných prodejců roušek, respirátorů či zdravotnického materiálu. Celkově bylo doručeno téměř 350 podnětů, které pirátským analytikům zaslali nejenom občané, ale i doktoři, zdravotní sestry, sociální pracovníci či záchranáři. Zdravotníci v těžké situaci nutně potřebovali ochranné pomůcky, a proto často riskovali s jeho nákupem. > „Zákazníkům často i nyní po více jak měsíci nebylo doručené zboží, některé e-shopy mají anonymní vlastníky v zahraničí, zveřejňují nepravdivé informace včetně fiktivních recenzí, zneužívají fotografie a dokonce i loga známých médií, vyzývají k platbě již zaplaceného zboží, komunikují pouze skrze automat a dokonce evidujeme e-shop, který použil prokazatelně falešné dokumenty. Apeluji proto na občany, aby byli obezřetní při nákupu zdravotních ochranných pomůcek a vyhledali poctivé prodejce respirátorů,” komentuje situaci právnička Adéla Šípová kandidující do Senátu v obvodu Kladno, která společně s pirátským analytikem Januszem Konieczným posuzovala jednotlivé podněty.

posts/2020/martin-arden.jpg
13. dubna 2020

Martin Arden Na palubě s Piráty o Velikonocích, karanténě a charitě

Ve Velikonočním speciálu jsme si dnes povídali s Martinem Ardenem, pražským Pirátem, který však působí i ve Středočeském kraji. A téma? Velikonoční svátky, zvládání karantény, charita u Pirátů a odpuštění. 🙏🏴

posts/2020/covid19cz.jpg
10. dubna 2020

Patrick Zandl a COVID19CZ

Iniciativa COVID19CZ se rozhodla, že v době pandemie pomůže státu s věcmi, které zoufale postrádal. “Partička ajťáků” rozšířila mezi lidi návody na roušky, zprovoznila infolinku, vyvinula plicní ventilátor a stojí za Chytrou karanténou. Koordinátorem této iniciativy je brandýsko-boleslavský zastupitel Patrick Zandl.

posts/2020/covid-pomoc.jpg
8. dubna 2020

Šití roušek i odpuštění nájemného - jak středočeští Piráti pomáhají v době pandemie?

V souvislosti s nouzovým stavem vyhlášeným kvůli viru covid-19 je naše společnost nucena se potýkat s novými problémy, překážkami a výzvami, jako je nedostatek ochranných pomůcek nejen ve zdravotnictví, celoplošné domácí vzdělávání nebo zásobování pro nejohroženější skupinu, tj. pro seniory.

posts/2020/adela-sipova.jpg
31. března 2020

Adéla Šípová Na palubě s Piráty o momentální situaci

Adéla Šípová se doma se svými pěti dětmi rozhodně nenudí. Přesto zvládá v této nelehké době pomáhat i druhým. Mimo šití roušek pro seniory iniciovala podání trestního oznámení v souvislosti s podezřelým prodejem roušek a na Kladně připravuje právní občanskou poradnu. Kdo byl nečekaným hostem dnešního podcastu? Sledujte. 🖤🏴

posts/2020/3D-stity.jpg
24. března 2020

Téma koronavirus Na palubě s Piráty s Petrem Tomášem

Z improvizovaného studia vám přinášíme nový díl podcastu, tentokrát s Petrem Tomášem, na téma nedostatek ochranných pomůcek nejen pro zdravotníky. Jak se rozhodl pomoct právě on a jaké jsou podle něj vyhlídky s pokračováním pandemie?

posts/2020/stity.jpg
21. března 2020

Ochranné štíty pro záchranné výjezdové skupiny Středočeského kraje

V reakci na akutní nedostatek ochranných pomůcek pro lékaře a další profesionály, aktuálně závaží Petr Tomáš všechny výjezdové skupiny záchranné služby středočeské kraje s 3D tištěnými ochrannými štíty. Ty začal vyrábět a zdarma poskytovat Josef Průša a jeho společnost.