posts/2020/stepan-drtina.jpg
5. září 2020

Piráti pečují o kutnohorské památky

Kutná Hora je z hlediska památkové péče jedno z nejvýznamnějších míst v Česku, ale věhlas města je bez nadsázky celosvětový. Toto kulturní dědictví bylo svěřeno na určitou dobu do správy mj. dvěma pirátským zastupitelům. Jak si vedou a jaké mají plány do budoucna?

posts/2020/dan-netusil-BN.jpg
12. srpna 2020

Otevíráme radnici v Benešově

Pamatujete si ještě náš program do komunálních voleb? Pokud ano, tak dobře víte, že jeden z bodů programu byl „Po páté nám nepadla“. A protože my neradi jen slibujeme, od září 2019 si mohou občané vyřídit své záležitosti na městském úřadě v Benešově každou středu až do18 hodin, přičemž od 17 h do 18 h na objednání. To může proběhnout buď po telefonu, anebo formou e-mailu u vedoucích jednotlivých odborů. Kontakty občané naleznou na webových stránkách města.

posts/2020/piknyk.png
4. června 2020

Předseda Pirátů Ivan Bartoš otevře pirátskou kancelář v Nymburce

Nymburk, 4. června 2020 – V pondělí 8. června v 15:00 Ivan Bartoš slavnostně přestřihne pásku Pirátské kanceláře Nymburk (PikNyk). Otevření se bude účastnit také europoslankyně Markéta Gregorová, poslanec František Kopřiva, kandidát na hejtmana Středočeského kraje Jiří Snížek, senátorské kandidátky Adéla Šípová a Simona Luftová, kandidát na senátora Cyril Koky a další Piráti.

posts/2020/tony.jpg
1. června 2020

Antonín Schejbal: Z restartu finančního výboru se nesmí stát čistka nepohodlných členů

Původně nekonfliktní bod květnového jednání zastupitelstva se nakonec změnil ve značně kontroverzní událost. Odvolání celého finančního výboru se dá považovat za nelogické a těžko obhajitelné. Jediným vysvětlením může být skrytý záměr na odstranění nepohodlných členů tohoto výboru. Zdali je tomu tak se ukáže na následujících jednáních zastupitelstva.

posts/2020/vanca.jpg
17. května 2020

Matouš Vanča: Stát vezme na pomoc postiženým krizí 11 % příjmů obcím, aniž by jim to sdělil, natož s nimi konzultoval

Neděli trávím jakožto komunální zastupitel na vsi tak, že od 11 do 13 držím hlídku u kontejnerů na velkoobjemový odpad, aby tam lidi neházeli, co tam nepatří, a pak jdu na hřbitov měřit a počítat hroby kvůli přípravě nového pohřebního řádu.

posts/2020/covid-pomoc.jpg
8. dubna 2020

Šití roušek i odpuštění nájemného - jak středočeští Piráti pomáhají v době pandemie?

V souvislosti s nouzovým stavem vyhlášeným kvůli viru covid-19 je naše společnost nucena se potýkat s novými problémy, překážkami a výzvami, jako je nedostatek ochranných pomůcek nejen ve zdravotnictví, celoplošné domácí vzdělávání nebo zásobování pro nejohroženější skupinu, tj. pro seniory.

posts/2020/hala.jpg
25. března 2020

Pomoc podnikatelům a živnostníkům v Kutné Hoře a Benešově

Městská rada v Kutné Hoře, kde Piráty zastupují místostarosta Vít Šnajdr a radní Štěpán Drtina, dnes s ohledem na současnou situaci jednomyslně schválila odpuštění tříměsíčního nájmu podnikatelům a živnostníkům, kteří sídlí v městských prostorech.

posts/2020/podcast-cerny.jpg
17. února 2020

Jan Černý, zastupitel města Úvaly, Na palubě s Piráty

Do dalšího dílu podcastu Na palubě s Piráty přijal pozvání Jan Černý, zastupitel města Úvaly.

posts/2020/datacentrum.jpg
12. února 2020

Nezákonná třímiliónová zakázka místostarosty Duška

Mrzelo vás rozkopané město na sklonku roku? Prý městská síť. Bohužel také problematická zakázka za hranou zákona, která nám ještě přinese mnoho problémů.

posts/2020/hrusovske-sady.jpg
10. února 2020

Pozvolná likvidace Hrušovských sadů v Brandýse n.L. - Staré Boleslavi

V Brandýse máme mimo břehu Labe jen jednu ucelenou přírodní lokalitu, která má v sobě cosi původního - Hrušovské sady. Předpokládám, že velká část obyvatel města o nenápadné roklince u výjezdu na Popovice nikdy neslyšela. Teď jí hrozí zrušení její ochrany.

posts/2020/brandys-investice.jpg
3. února 2020

Brandýs: Do čeho by město mělo investovat, jaká je naše investiční strategie?

Při nedávné revizi majetků města se ukázalo, že město disponuje celou řadou více či méně atraktivních a zchátralých nemovitostí. Nad jejich využitím se nyní přemýšlí. Jaké jsou naše zásady a preference při nakládání s tímto majetkem?

posts/2020/podcast-michailidu.jpg
24. ledna 2020

Na palubě s Piráty se zastupitelkou obce Krnsko Dominikou Michailidu

V dalším podcastu Na palubě s Piráty máme Dominiku Michailidu, která je zastupitelkou v obci Krnsko a je jednou ze služebně starších Pirátek. Také vede krajský expertní tým Životní prostředí a zemědělství.

ms/pribram/ms-pribram.jpg
18. ledna 2020

Piráti Příbram proti rozpočtu a zadlužení

Rozhodli jsme se podpořit výzvu ODS k revokaci jednání o rozpočtu. Investice přibližující se částce půl miliardy korun na akvapark nám připadá jako nezodpovědné zatížení městské kasy. Jsme si vědomi toho, že aquapark rekonstrukci nutně potřebuje. Ne však v takovém rozsahu, v jakém je plánována. Souhlasíme se zásadní a důkladnou rekonstrukcí, kterou považujeme za nevyhnutelnou a nechceme, aby s ní město otálelo.

posts/2020/medailonky_zastupitele.jpg
17. ledna 2020

Jak Piráti Středočeského kraje pracovali v roce 2019?

Co se podařilo Pirátům za uplynulý rok ve Středočeském kraji a v Poslanecké sněmovně? Přinášíme vám stručný přehled.

posts/2019/podcast-snajdr.jpg
12. listopadu 2019

Na palubě s Piráty s kutnohorským mistostarostou Vítkem Šnajdrem

Vítek Šnajdr, místostarosta Kutné Hory v podcastu Na palubě s Piráty. Proč nemá rád politikaření a jak moc je pro něj důležitá transparentnost?

posts/2019/podcast-netusil.jpg
7. října 2019

Na palubě s Piráty v Benešově s radním Danem Netušilem

Daniel Netušil vystudoval na ČVUT obor Řízení regionálních projektů. Je neuvolněným radním v městě Benešov, momentálně pracuje jako metodik projektového řízení na Generálním ředitelství Národního památkového ústavu. Mimo zaměstnání je příležitostným divadelním hercem a písničkářem. Také je oficiálním porotcem mažoretkové asociace a dlouholetým tanečním lektorem a choreografem.

posts/2019/podcast-schejbal.jpg
17. září 2019

Na palubě s Piráty: Antonín Tony Schejbal

Nejmladší středočeský pirátský zastupitel Antonín "Tony" Schejbal v novém podcastu Na palubě s Piráty. Tonymu je 23 let, vystudoval gymnázium v Příbrami, část studia strávil na škole ve Švýcarsku, nyní dokončuje studium na Univerzitě Karlově. Věnuje se především komunální politice jako zastuitel pro kulturu a sport, který je jeho vášní.

posts/2019/podcast-rebicek.jpg
9. září 2019

Marek Řebíček o Brandýse - Staré Boleslavi Na palubě s Piráty

Marek Řebíček je opoziční pirátský zastupitel v Brandýse nad Labem - Staré Boleslavi, místopředseda středočeského sdružení Pirátů a manažer dřevařské firmy a popularizátor ekologizace topení na české vesnici.

posts/2019/podcast-drtina.jpg
26. srpna 2019

Štěpán Drtina, radní Kutné Hory, je hostem Na palubě s Piráty

Dnešním hostem dalšího dílu ze série podcastů s názvem Na palubě s Piráty je Štěpán Drtina, místopředseda Pirátů ve Středočeském kraji. Působí v Kutné Hoře, kde se po komunálních volbách stal radním z gescí kultura a památková péče, je předsedou památkové komise a dále v rámci své agendy řeší například stavbu skateparku či zřízení institutu městského architekta a také přípravu participativního rozpočtu.

posts/2019/podcast-zmuda.jpg
19. srpna 2019

Na palubě s Piráty s Tomášem Zmudou o Jinočanech

Vítejte na palubě s Piráty, naším dnešním hostem je Tomáš Zmuda. Pirátský zastupitel v obci Jinočany, kde byl po volbách zvolen předsedou finančního výboru a členem sportovní komise. Vystudoval management cestovního ruchu na Vysoké škole obchodní v Praze, potkáte ho při běhu jak v přírodě, tak i na městských půlmaratonech a je hrdým šotoušem.