Na financování sociálních služeb jsou vyčleněny více než čtyři miliardy

Na financování sociálních služeb jsou vyčleněny více než čtyři miliardy

Během října budou moci středočeští poskytovatele sociálních služeb žádat o dotace k financování svého provozu. Středočeský kraj vyhlásí dotačního řízení pro rok 2024. Celkově bude k dispozici částka přesahující čtyři miliardy, finančně ji pokryje dotace Ministerstva práce a sociálních věcí.

Pirátští zastupitelé hlasovali pro variantu, která předpokládá možnost čerpání dotace u těch azylových domů, jejichž převažující cílovou skupinou jsou rodiny s dětmi.

“Díky této variantě se více peněz soustředí na pomoc rodinám s dětmi, které žijí v azylových domech. V ostatních variantách bychom podpořili azylové domy plošně. Rodiny s dětmi jsou pro nás ale prioritou také podle střednědobého plánu, kterého se tímto snažíme držet. Azylové domy pro rodiny s dětmi jsou zařazeny do služeb s vysokou rozvojovou prioritou a kraj od nich očekává nepřetržité zajištění služeb v režimu 24/7, proto musí mít jejich provozovatelé a zaměstnanci finanční jistotu,” vysvětluje krajský zastupitel za Piráty Milan Zelený.

Zatím předpokládaná částka dotace 4 391 599 000 bude upřesněna po vydání Rozhodnutí o poskytnutí dotace ze státního rozpočtu na rok 2024.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

S hazardem chceme bojovat efektivně, náš pozměňovací návrh zastupitelstvem neprošel

S hazardem chceme bojovat efektivně, náš pozměňovací návrh zastupitelstvem neprošel

Piráti na dnešním zastupitelstvu předložili pozměňovací návrh k záměru hejtmanky Středočeského kraje. Původní návrh počítal s tím, že kraj poskytne dotace pouze těm obcím, které na svém území netolerují provozování hazardních her. Pirátský pozměňovací návrh reflektoval nejen potřebu omezování heren v regionu, ale také posílení prevence a zmírnění negativních dopadů spojených s patologickým hráčstvím. Tento návrh počítal s vytvořením dotačního programu pro neziskové organizace v hospodářsky a sociálně ohrožených územích, které aktivně řeší téma negativního dopadu hazardu v obcích. Pirátský pozměňovací návrh, ani původní návrh nezískal podporu zastupitelů ODS a hnutí ANO 2011.