Kladenští Piráti se Starosty: OPRAVÍME KLADNO!

16. května 2022
Kladenští Piráti se Starosty: OPRAVÍME KLADNO!

Piráti a Starostové budou ve volbách do kladenského zastupitelstva kandidovat společně pod názvem Opravíme Kladno. Koalici povede kulturní organizátor a nakladatel Roman Hájek (Piráti).

> „Kladnu ujíždí vlak. Bez ohledu na to, zda v posledních osmadvaceti letech byla u moci ODS nebo Volba pro Kladno, se neposouvá v klíčových oblastech – máme jednu z nejhorších dostupností bydlení, v sídlištích není kde zaparkovat, zhoršuje se sociální situace, zaostáváme v kvalitě škol. Chceme využít obrovský potenciál, který Kladno má. Místo předláždění hlavní třídy nebo nepotřebných kruháků musí Kladno začít investovat do skutečně potřebných věcí, z kterých budou mít užitek všichni obyvatelé,“ říká lídr Opravíme Kladno Roman Hájek – kladenský patriot, který se dlouhodobě podílí na organizaci kladenského kulturního života. „Máme plán, jak Kladno nastartovat k prosperitě. Změnu nepřinesou nové tváře ve starých strukturách, ale jedině nový přístup k řízení města. Název Opravíme Kladno jsme zvolili nejen proto, že Kladno potřebuje opravit silnice a udržovat čistý veřejný prostor, ale i proto, že je třeba opravit fungování magistrátu a vztahy lidí s městem,“ dodává Roman Hájek.

Hlavní důraz dává koalice na zlepšení kvality každodenního života a řešení roky přehlížených problémů. Mezi klíčové body programu patří větší bezpečnost na ulicích, která úzce souvisí s kvalitou sociálních služeb, zákaz hazardu, zlepšení situace s parkováním nebo transparentní a efektivní nakládání s městským rozpočtem. Na rozdíl od minulých let chce koalice výrazně více peněz investovat do obnovy sídlišť.

> „To hlavní, co nabízíme, jsou kvalitní a schopní lidé s různorodými životními a profesními zkušenostmi. Nejsme zatížení minulostí, nemáme vazby na žádné místní vlivné podnikatele. To aktuálně žádné jiné uskupení nabídnout nemůže,“ popisuje koalici Anna Gamanová, předsedkyně kladenských Starostů a dvojka na společné kandidátce. „Našim cílem je posunout Kladno vpřed. V koalici Opravíme Kladno jsou za Piráty i za Starosty zkušení lidé různých profesí, kteří jsou připraveni se naplno věnovat rozvoji města,“ doplňuje Anna Gamanová.

Kompletní program do komunálních voleb je k přečtení na stránkách opravimekladno.cz.


Roman Hájek (*1988)

Prošel časopisem Kladno Záporno, spoluzaložil web Kladno minulé, od roku 2012 vede spolek a nakladatelství Halda, byl jedním z iniciátorů oživení Kina Sokol, zasloužil se o vznik Muzea věžáků Kladno, v letech 2018–2020 byl členem kulturní komise rady města. Usiluje o zlepšení života na Kladně a budování jeho dobrého jména. Zajímá se o možnosti většího zapojování veřejnosti do chodu města, otázky životního prostředí a udržitelného rozvoje. Profesně krátce působil v akademické sféře, aktuálně navrhuje a realizuje komunikační strategie pro české i zahraniční firmy, konzultuje a vede marketingové projekty.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

V Lysé nad Labem se dnes setkali zástupci obcí s vedením Středočeského kraje
16.06.2022

V Lysé nad Labem se dnes setkali zástupci obcí s vedením Středočeského kraje

Setkání starostů s vedením Středočeského kraje se dnes na Výstavišti v Lysé nad Labem zúčastnily zhruba tři stovky zástupců obcí. Šlo o poslední společné setkání před komunálními volbami, které se budou konat letos v září. Součástí akce byl i tradiční veletrh služeb, kde se starostky a starostové mohli zastavit u stánků krajských příspěvkových organizací, vybraných odborů Krajského úřadu a dalších hostů.

Lucie Cirkva Chocholová: Podporujeme udržitelný rozvoj cestovního ruchu!
01.06.2022

Lucie Cirkva Chocholová: Podporujeme udržitelný rozvoj cestovního ruchu!

V roce 2021 ve Středních Čechách vzrostl počet domácích i zahraničních hostů. Tuzemští návštěvníci tvořili 90 % klientely ubytovacích zařízení. Abychom mohli v tomto rostoucím trendu pokračovat i v příštích letech a cestovní ruch nepřinášel negativní dopady do života měst a obcí, je třeba podpořit infrastrukturu v této oblasti.Proto jsme z rozpočtu Středočeského kraje vyčlenili 20 milionů korun do Programu pro poskytování dotací na podporu rozvoje doprovodné infrastruktury. V roce 2022 mohou z tohoto programu žádat výhradně obce na podporu karavaningu, rekreační plavby, budování záchytných parkovišť včetně dopravního a orientačního značení a poprvé také i na pořízení projektové přípravy v souvislosti s projekty IROP II.