Lucie Cirkva Chocholová
posts/2020/2021-01-06-CF.jpg
6. ledna 2021

Celostátní fórum poprvé plně on-line

Piráti mají o víkendu Celostátní fórum (tzv. CFko), nejvyšší pirátský sraz, který určuje linii na další rok.

posts/2020/jirka-pole.jpg
2. září 2020

Pirátský kandidát na hejtmana Jiří Snížek projede na kole celý kraj

Když kandidujete na středočeského hejtmana a chcete poznat opravdu každý kout kraje, je kolo nejlepší volba. Jiří Snížek tohle dobře ví. Je šéfem středočeských Pirátů, jednička na pirátské kandidátce v podzimních krajských volbách a také rád jezdí na kole.

posts/2020/Streetworkout.jpg
19. srpna 2020

Benešov hostil 6. ročník Mistrovství České republiky ve StreetWorkoutu

Sobotní den patřil nejlepším atletkám, atletům české scény a všem milovníkům sportu. Navzdory nepříznivým předpovědím počasí se celý den vyhýbala StreetWorkout hřišti bouřka i déšť, a tak si mohli závodníci i diváci nerušeně užít jednu z nejzásadnějších sportovních akcí tohoto roku.

posts/2020/autobus.jpg
7. srpna 2020

Piráti v sobotu zahájí tour volebního autobusu budoucnosti. Brázdit celou zemi bude až do voleb

Speciální pirátský volební autobus zahájí v sobotu 8. srpna 2020 svou předvolební jízdu, v průběhu dvou měsíců zavítá do všech koutů České republiky. Kromě představení programu pro krajské a senátní volby a prezentaci krajských kandidátů veřejnosti nabídne autobus také vhled do delší budoucnosti – ať už VR brýlemi, elektrickou jednokolkou nebo holografickým projektorem.

posts/2020/Frantisek_Tibet.jpg
26. února 2020

František Kopřiva: Na setkání s tibetskými duchovními v Poslanecké sněmovně navážeme návštěvou dalajlámy v Indii

Tibetský duchovní Pema Samdup Lama se v rámci své návštěvy České republiky včera setkal na neformálním obědě s členy Parlamentní skupiny přátel Tibetu v Poslanecké sněmovně. Za poslanecký klub Pirátů se oběda zúčastnili také Dana Balcarová a Lukáš Bartoň. Pema Samdup Lama ocenil aktivity poslanecké skupiny, kterou kromě Pirátů tvoří zástupci dalších šesti poslaneckých klubů. V rámci této skupiny nyní připravujeme společnou deklaraci, která bude začátkem března předána Jeho Svatosti Dalajlámovi v Dharamsale, sídle tibetské exilové vlády. Na cestu do Indie se vydám spolu s kolegyní Danou Balcarovou u příležitosti 61. výročí tibetského národního povstání, které se každoročně slaví 10. března.

posts/2020/zeny-ve-vede.jpg
25. února 2020

Reportáž: Ženy a dívky ve vědě

Vědkyně se sešly 12. února v Pirátském kontaktním centru PICE v Praze. Hovořilo se o situaci žen působících ve vědeckém prostředí v České republice. O předsudcích, přetrvávajících klišé a možnostnech zlepšení současné situace diskutovalo šest žen a jeden muž z vědecko-výzkumné oblasti.

posts/2020/kopriva.jpg
14. února 2020

Konference o lidských právech PirateCon LGBTI

Víte, že před samotnou změnou pohlaví v České republice se musíte nechat sterilizovat? Víte také, že české stejnopohlavní páry nemají shodná práva jako páry skládající se z odlišných pohlaví? Zkrátka a jasně: Jak jsme na tom v oblasti LGBTI?

posts/2020/exekuce2.jpg
25. ledna 2020

Videozáznam z akce Exekuce a chudoba v době prosperity a populismu

Dne 15. 1. 2020 proběhla na Kladně debata s názvem Exekuce a chudoba v době prosperity a populismu. Pozvání přijal předseda Pirátů Ivan Bartoš, reportérka Saša Uhlová, Daniel Hůle z instituce Člověk v tísni, advokátka Adéla Šípová a předseda Pirátů Kladno Michal Hažlinský.

posts/2020/exekuce.jpg
16. ledna 2020

Na Kladně proběhla veřejná debata na téma exekuce v době prosperity

Ivan Bartoš, předseda České pirátské strany, se zúčastnil veřejné debaty na téma exekuce a chudoba v době populismu a prosperity. Akce se uskutečnila ve středu 15. ledna 2020 od 18 hodin v kině Sokol na Kladně. Společně s ním vystoupili i Saša Uhlová (reportérka), Daniel Hůle (Člověk v tísni), Adéla Šípová (advokátka) a Michal Hažlinský (předseda Pirátů Kladno).

posts/2020/donut.jpg
13. ledna 2020

Ivan Bartoš opět zvolen předsedou Pirátů. Jiří Snížek demonstroval Středočeský kraj jako donut

Ostrava, 12. ledna 2020 – Česká pirátská strana si na víkendovém jednání celostátního fóra zvolila nové předsednictvo. Následující dva roky Piráty povede opět středočeský poslanec Ivan Bartoš. Na celostátním setkání se pirátskému fóru také představil lídr kandidátky do nadcházejících krajských voleb Jiří Snížek a kandidáti na senátora Adéla Šípová a Cyril Koky.

posts/2019/lenka-kozlova-architektura.jpg
14. října 2019

Kozlová: Brutalistické stavby vybočovaly ze socialistické šedi a průměru, měly by se chránit

Praha, 14. října 2019 – Pod záštitou pirátské poslankyně Lenky Kozlové proběhla v neděli panelová diskuse inspirovaná nedávným bouráním několika budov postavených v brutalistickém slohu. Setkání se zúčastnili zástupci Ministerstva kultury, architekti, památkáři i občanští aktivisté. Většina diskutujících se shodla, že tyto památky, postavené ve druhé polovině minulého století, si památkovou ochranu zaslouží, nikoliv ovšem plošně. Všichni panelisté též vyjádřili naději, že povědomí veřejnosti o památkové ochraně se i díky aktivistům a odborné osvětě postupně zlepšuje, což se promítá i do zodpovědnějšího přístupu vlastníků objektů.

posts/2019/uklidme_cesko.jpg
10. dubna 2019

Po sobotní akci Ukliďme Česko proběhl piratecon na téma zerowaste

V sobotu 6. 4. proběhla po celé ČR akce Ukliďme Česko, které se zúčastnili i středočeští Piráti. V Benešově, Brandýse nad Labem, Kladně, Krnsku, Kutné Hoře, Mladé Boleslavi, Nymburce a Příbrami proběhl úklid přírody a parků a odvezlo se několik stovek kilogramů odpadu.

posts/2018/17_listopad.jpg
16. listopadu 2018

17. listopad se středočeskými Piráty

Podobně jako každý rok pořádají Piráti 17. listopadu různé akce. Většina z nich bude mít neformální charakter a jsou dobrou příležitostí, jak se s Piráty seznámit. Ve středočeských městech se můžete k pirátům připojit v Benešově, Kladně, Kolíně, Kutné Hoře, Příbrami, Mladé Boleslavi a Rakovníku. Pod článkem najdete odkazy na všechny facebookové události.