Patrick Zandl
21. srpna 2023

Brandýs bude mít odpad pod dohledem

Velká označovací akce všech popelnic nyní probíhá v Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi. Všechny kontejnery a nádoby na odpad dostanou svou nálepku. Radnice nejprve nechala označit všechny popelnice na tříděný odpad, tedy na plast a papír, nyní přicházejí na řadu všechny nádoby na směsný komunální odpad.

Patrik Zandl
8. března 2023

Patrick Zandl: Proč nejde město řídit jako firmu?

Je to moje oblíbené téma: cena za provoz státu a samosprávy. Proč je vysoká? Velmi často lidé soudí, že je to proto, že město dělá spoustu zbytečných věcí, když něco platí. Jenže to je ten rozdíl. Když si založíte firmu, má svůj konkrétní účel. Třeba se snažíte vyrobit co nejrychlejší auto. No a ten, kdo chce nejrychlejší auto, si ho u vás koupí, zatímco zájemce o nejúspornější auto nebo o kolo jde nakupovat jinam. Tím všechno ve firmě podřídíte rychlosti, tedy tomu, na čem firma staví svůj prodej. A tím také ořežete náklady, protože tam nepotřebujete nikoho na spotřebu a ani na cyklo. Jenže u města je to jiné: město má být pro všechny, pro co nejširší skupinu lidí. Jistě, má nějaký svůj charakter, ale v zásadě má obsloužit všechny: staré, mladé, děti, nemocné i zdravé, pejskaře, kočkaře, běžce, auta i cyklisty. A to je něco, co všechno prodražuje ale také to dělá město dobrým místem pro život. Protože město, kde se pejskaři a rodiči malých dětí hádají o to, čí je tenhle plácek, tam se dobře nežije. Mimo jiné i proto se město nedá řídit jako firma. Je potřeba nacházet kompromisy, které vyhovují všem, ačkoliv jsou třeba dražší. Jenže tím, že vyhovují všem, jsou vlastně levné na osobu - a o to jde. A to je to, co spolu-tvoří rozdíl mezi Německem a Českem. Proto se snažíme zapojit do provozu města nejenom jeho vedení a běžné lidi, ale i opozici. V případě opozice se nám to nedaří, o konstruktivní práci tam je menší zájem, než bych čekal.

posts/2020/covid19cz.jpg
10. dubna 2020

Patrick Zandl a COVID19CZ

Iniciativa COVID19CZ se rozhodla, že v době pandemie pomůže státu s věcmi, které zoufale postrádal. “Partička ajťáků” rozšířila mezi lidi návody na roušky, zprovoznila infolinku, vyvinula plicní ventilátor a stojí za Chytrou karanténou. Koordinátorem této iniciativy je brandýsko-boleslavský zastupitel Patrick Zandl.

posts/2020/datacentrum.jpg
12. února 2020

Nezákonná třímiliónová zakázka místostarosty Duška

Mrzelo vás rozkopané město na sklonku roku? Prý městská síť. Bohužel také problematická zakázka za hranou zákona, která nám ještě přinese mnoho problémů.

posts/2020/hrusovske-sady.jpg
10. února 2020

Pozvolná likvidace Hrušovských sadů v Brandýse n.L. - Staré Boleslavi

V Brandýse máme mimo břehu Labe jen jednu ucelenou přírodní lokalitu, která má v sobě cosi původního - Hrušovské sady. Předpokládám, že velká část obyvatel města o nenápadné roklince u výjezdu na Popovice nikdy neslyšela. Teď jí hrozí zrušení její ochrany.

posts/2020/brandys-investice.jpg
3. února 2020

Brandýs: Do čeho by město mělo investovat, jaká je naše investiční strategie?

Při nedávné revizi majetků města se ukázalo, že město disponuje celou řadou více či méně atraktivních a zchátralých nemovitostí. Nad jejich využitím se nyní přemýšlí. Jaké jsou naše zásady a preference při nakládání s tímto majetkem?

posts/2020/podcast-prokop.jpg
14. ledna 2020

Na palubě s Piráty s Janem Prokopem

V dalším lednovém podcastu Na palubě s Piráty můžete vidět IT specialistu, vedoucího krajského mediálního odboru a místopředseda místního sdružení v Brandýse nad Labem - Staré Boleslavi Jana Prokopa.

posts/2019/podcast-zandl.jpg
1. října 2019

Patrick Zandl Na palubě s Piráty

Patrick Zandl, "otec" Českého internetu a pirátský opoziční zastupitel Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi, v podcastu Na palubě s Piráty. Jak vnímá kraj jeden ze dvou kandidátů na lídra do krajských voleb a co si myslí o umělé inteligenci?

posts/2019/podcast-rebicek.jpg
9. září 2019

Marek Řebíček o Brandýse - Staré Boleslavi Na palubě s Piráty

Marek Řebíček je opoziční pirátský zastupitel v Brandýse nad Labem - Staré Boleslavi, místopředseda středočeského sdružení Pirátů a manažer dřevařské firmy a popularizátor ekologizace topení na české vesnici.

posts/2019/brandys-obce-v-datech.jpg
16. srpna 2019

Vzkvétá nebo nevzkvétá? Aneb Hra s čísly jménem Obce v datech

Jako každé léto rozbouřil mediální prostor žebříček kvality života českých měst s rozšířenou působností, který vydává společnost Obce v datech. Ta města, která se umístí na čelních příčkách, ovládne nadšení a zejména radniční představitelé to začnou vydávat za potvrzení, jak dobře je jejich město spravováno. Naopak ti, co končí na chvostu 206 obcí, se začnou obhajovat a řešit, že se u nich zase tak špatně nežije.

posts/2019/brandys-kostel.jpg
13. května 2019

Duchovní centrum české státnosti ve Staré Boleslavi obnovuje Evropská unie

> „Sto dvacet párů volů jede do Němec kýrilijé kýrilijá hřivny stříbra k tomu co za divná věc kýrilijé kýrilijá,“ tklivě zpívá Jaromír Nohavica ve zhudebněné Legendě o svatém Václavu.

posts/2018/boleslav-tramvaj.jpg
6. srpna 2018

V centru Staré Boleslavi zaparkovala pirátská tramvaj

Praha, 6. srpna 2018 – Klasický tramvajový vůz typu T3 umístili Piráti do proluky u Mariánského náměstí ve Staré Boleslavi. Akcí upozorňují na nedostatečnou dopravní obslužnost, která dlouhodobě město trápí. A zároveň představují plán na vybudování vlakotramvajové linky Praha – Brandýs nad Labem-Stará Boleslav.