posts/2020/rouska.jpg
2. května 2020

Bavlněnou nebo chirurgickou? To je, oč tu běží

Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě! 😷 Jakou ale vybrat? Jednorázovou chirurgickou nebo bavlněnou na více použití? 🤔

posts/2020/adela-sipova-1.jpg
15. dubna 2020

Piráti vyhodnotili 350 podnětů týkajících se podezřelých e-shopů s rouškami a respirátory. Podávají trestní oznámení

Na konci března Piráti zveřejnili informace o podezřelém e-shopu a vyzvali veřejnost, aby pirátskému analytickému týmu zaslala podněty týkající se pochybných prodejců roušek, respirátorů či zdravotnického materiálu. Celkově bylo doručeno téměř 350 podnětů, které pirátským analytikům zaslali nejenom občané, ale i doktoři, zdravotní sestry, sociální pracovníci či záchranáři. Zdravotníci v těžké situaci nutně potřebovali ochranné pomůcky, a proto často riskovali s jeho nákupem. > „Zákazníkům často i nyní po více jak měsíci nebylo doručené zboží, některé e-shopy mají anonymní vlastníky v zahraničí, zveřejňují nepravdivé informace včetně fiktivních recenzí, zneužívají fotografie a dokonce i loga známých médií, vyzývají k platbě již zaplaceného zboží, komunikují pouze skrze automat a dokonce evidujeme e-shop, který použil prokazatelně falešné dokumenty. Apeluji proto na občany, aby byli obezřetní při nákupu zdravotních ochranných pomůcek a vyhledali poctivé prodejce respirátorů,” komentuje situaci právnička Adéla Šípová kandidující do Senátu v obvodu Kladno, která společně s pirátským analytikem Januszem Konieczným posuzovala jednotlivé podněty.

posts/2020/covid-pomoc.jpg
8. dubna 2020

Šití roušek i odpuštění nájemného - jak středočeští Piráti pomáhají v době pandemie?

V souvislosti s nouzovým stavem vyhlášeným kvůli viru covid-19 je naše společnost nucena se potýkat s novými problémy, překážkami a výzvami, jako je nedostatek ochranných pomůcek nejen ve zdravotnictví, celoplošné domácí vzdělávání nebo zásobování pro nejohroženější skupinu, tj. pro seniory.

posts/2020/jana-sk-rousky.png
6. dubna 2020

Jana Skopalíková Na palubě s Piráty nejen o šití roušek

Jana Skopalíková v novém podcastu na Na palubě s Piráty. Jak prožívá karanténu a jakým způsobem se zapojila do pomoci? 🖤🏴Sledujte. 👇

posts/2020/klara-kocmanova.png
1. dubna 2020

Vše o roušce snadno a rychle: jak ji ušít, prát a nosit

Vzhledem k nedostatku jednorázových roušek a aktuální povinnosti nosit mimo své bydliště ochranné prostředky dýchacích cest připravili Piráti sérii krátkých videonávodů k danému tématu: jak si ušít roušku, jak o ni pečovat a jak ji správně nosit a odkládat.