Obrázek-2-děravé-víčko-1536x1227
14. července 2024

Piráti proti moru včelího plodu

Středočeský kraj opět pomůže s odhalováním dosud neznámých ohnisek moru včelího plodu na území regionu. Díky kampani chce včelařům poskytnout maximum informací a přesvědčit je k zapojení do plošného vyšetření včelstev. Kampaň zajistí Naučné středisko ekologické výchovy Kladno - Čabárna, o.p.s., které zvítězilo ve výběrovém řízení na tuto zakázku.

1000027281
10. července 2024

Stop násilí na dětech a domácímu násilí. Piráti dnes ve Sněmovně podpořili návrhy, které lépe ochrání oběti a napomohou prevenci

Piráti se dnes znovu postavili na stranu obětí a řekli násilí jasné “ne”. Do druhého čtení dnes poslanci posunuli novelu občanského zákoníku, která zavede jednotnou definici domácího násilí a přispěje tak k efektivnější ochraně obětí, i novelu, která zakáže tělesné trestání dětí. Násilí totiž často podněcuje další násilí a přispívá k začarovanému kruhu patologického chování ve společnosti. Ten je potřeba přerušit.

kocmanová
21. června 2023

Piráti jednoznačně podporují schválení Úmluvy o potírání a prevenci násilí

Je třeba se jasně vymezit proti sexualizovanému i domácímu násilí. To je jednoznačné stanovisko, se kterým jdou na dnešní vládu ministři za Piráty. Jedním z bodů jednání kabinetu je totiž schvalování Úmluvy o potírání a prevenci násilí.