Kladno
4. března 2024

POZOR: trvalé změny PID od 3. března 2024!

Došlo k úpravám vybraných příměstských a regionálních autobusových linek PID, které vzešly z podnětů měst a obcí, vyhodnocení provozu či reakcí cestujících. Nejvýznamnější změnou je převedení části linek na nový obchvat Jílového u Prahy a posílení regionálních autobusů z Prahy do kladenské části Švermov. Vzniká také několik nových zastávek na území Středočeského kraje, například v Benešově, Voticích nebo Dobřejovicích.

poptávková doprava PID
1. března 2024

Kraj v létě otestuje novou flexibilní službu s prvky umělé inteligence. Občany budou vozit mikrobusy

Veřejnou dopravu “na zavolání” by mohl Středočeský kraj testovat už letos v létě. Rada kraje schválila pilotní zavedení poptávkové veřejné dopravy jako doplňku ke klasickým linkovým autobusům. Do pilotního projektu kraj zapojí dva mikrobusy.

vlak RegioFox
6. prosince 2023

Od neděle začne platit nový jízdní řád PID

Nový jízdní řád ve Středočeském kraji, který začne platit od neděle, rozšíří Pražskou integrovanou dopravu (PID) do Příbrami a na části území vytvoří společný systém veřejné dopravy s Karlovarským, Plzeňským a Ústeckým krajem.

Petr Procházka
24. října 2023

Středočeským krajem moderním vlakem. Dosud největší obnova vozového parku nahradí muzejní kousky a posílí nejvytíženější spoje

S neustále se zvyšujícím počtem obyvatel Středočeského kraje roste i počet cestujících na jeho železničních tratích, které však zaostávají za současným stoletím. Následující roky by proto měly přinést dosud nejvýraznější obměnu vozového parku, budování nových spojení s Prahou i modernizaci stovek kilometrů kolejí.

prochor_vlak
12. října 2023

Čtyři kraje “smažou” kvůli cestujícím své hranice. Dopravní projekt Čtyřmezí efektivněji propojí Rakovnicko a jeho okolí

Propojit města a obce veřejnou dopravou bez ohledu na jejich krajskou příslušnost chce projekt Čtyřmezí. Společně ho připravily a představily Středočeský, Karlovarský, Plzeňský a Ústecký kraj a svazek obcí ODORAK. Projekt společné mezikrajské dopravní obslužnosti by mohl odstartovat už se změnou jízdních řádů 10. prosince 2023.

doprava
7. září 2023

Kraj rozšíří systém vážení přetížených kamionů, na pokutách vybral už 25 milionů, investuje je do oprav silnic

Na středočeských silnicích II. třídy se objeví další váhy pro vysokorychlostní vážení vozidel. Rada kraje navrhuje nová vážní místa v lokalitách Městec Králové, Krupá, Kořenice, Tursko, Chotýšany, Mokrovraty, Jince a Jiřice. Nové váhy by se na silnicích mohly objevit nejpozději na jaře příštího roku.

Opravy po zimě
14. srpna 2023

Kraj uvolnil dalších 200 milionů, do oprav silnic tak letos investuje rekordní sumu

Na nápravě škod, které na silnicích způsobila zima, se již od jara intenzivně pracuje na celém území Středočeského kraje. Nyní jeho vedení pro tyto účely uvolnilo dalších 200 milionů korun nad původní limit. Letos tak mohou silničáři počítat s rekordní sumou ve výši 730 milionů korun.

vlak-RegioFox
29. července 2023

Od 11. srpna by měli středočeši začít cestovat novými vlakovými soupravami

Cestující na tratích Rakovník – Beroun a také Beroun – Rudná u Prahy – Praha a Beroun – Lochovice budou první na světě, které bude vozit nová motorová jednotka řady 847 RegioFox polského výrobce PESA Bydgoszcz!

Autobus
25. července 2023

Středočeský kraj vysoutěžil nové autobusové dopravce, v příštích deseti letech nabídnou vyšší standard kvality i některé novinky

Vůbec poprvé se ve Středočeském kraji autobusoví dopravci vybírali v otevřené soutěži. Předchozí vedení uzavírala zakázky netransparentně bez soutěže. Do výběrového řízení kraje na provoz autobusových linek mezi lety 2024 a 2034 se přihlásilo celkem 28 uchazečů. Výsledkem je celkově 35 nadlimitních zakázek rozdělených podle jednotlivých regionů Středočeského kraje. Nové autobusy se po kraji rozjedou s novým jízdním řádem v prosinci 2024.

Jiří Snížek
26. června 2023

Náměstek Snížek vyslyšel námitky Velkých Popovic proti železnici, protinávrh však na zastupitelstvu neprošel

Pozměňovací návrh náměstka hejtmanky Středočeského kraje pro územní rozvoj Jiřího Snížka, který by částečně vyhověl námitkám odpůrců železniční tratě, jež má vést přes přírodní park Velkopopovicko, na pondělním zasedání zastupitelstva neprošel. Ruku pro něj kromě Pirátů zvedl pouze jeden zástupce opozice.

posts/2020/dalnice.jpg
19. června 2023

Kraj přichází s koncepcí rozvoje silniční sítě. Splatit dluh na technickém stavu bude nákladné, do budoucna se ale ušetří

Středočeský kraj hledá způsob, jak splatit dluh vzniklý na stavu krajské sítě silnic II. a III. třídy. Rada schválila Koncepční plán optimalizace silniční infrastruktury Středočeského kraje v období let 2023-2042. V podstatě jde o plán oprav a rekonstrukcí středočeských silnic. Dalším úkolem nyní bude najít až 170 miliard, s kterými materiál počítá.

obchvat kutné hory
14. dubna 2023

Jiří Snížek zorganizoval setkání se starosty a občany k diskuzi o obchvatu Kutné Hory

O obchvatu Kutné Hory se mluví již několik desítek let. Debatu nedávno rozvířil nový návrh, který severozápadní trasou propojuje silnici 1/2 od Prahy s komunikací 1/38 směrem na Kolín a dále vede od obce Přítoky, kolem Grunty a pod Kaňkem se napojuje na křižovatku na Skalce.

vlak
13. dubna 2023

Středočeský kraj posílí železniční spojení s Prahou novými moderními vlaky. Miliardová zakázka přinese 22 nových souprav

Jízda vlakem bude komfortnější, cestující ve Středočeském kraji budou přepravovat nové soupravy RegioPanter (EMU 240) s kapacitou 240 míst k sezení. Doplní nebo zcela nahradí dosluhující zastaralé stroje na některých linkách a zároveň budou nasazeny na lince S4 / U4 Praha – Kralupy nad Vltavou – Ústí nad Labem a lince spěšných vlaků R41 Praha – Kolín. Na koleje vyjedou v prosinci příštího roku.

lička
23. listopadu 2022

Po Středočeském kraji vlakem pohodlněji

Do dvou let vyjedou na hlavní středočeské tratě nové vlaky. Konkrétně jde o deset nových souprav typu Regio Shark, každá v kapacitě 120 cestujících. Na těchto tratích původně nasazené “Ešusy.” Vozy CityElefant poté zhruba od prosince 2025 pomohou navýšit kapacitu cestujících.

koleje
5. září 2022

Jan Lička: Správa železnic označila čtyři středočeské projekty jako celostátně významné!

Přes složitou situaci, způsobenou závratně rostoucími náklady ve všech oblastech činnosti včetně energií se na jednání správní rady Správy železnic, státní organizace podařilo jmenovitě zachovat hned několik středočeských projektů mezi prioritami investičními akcemi celostátního významu.

letak_doprava_03_s1-titul
31. srpna 2022

KLADEŇÁCI POZOR!!!

Zítra to vypukne! Poté, co se vedení města, v čele s dosluhujícím primátorem Volfem, nedokázalo dohodnout s krajem na spolufinancování veřejné dopravy, je od zítřka Kladno vyřazeno ze systému Pražské integrované dopravy a dochází ke změnám jízdních řádů!

kladno-bus-siroky
26. července 2022

Postoj dosluhujícího kladenského primátora Volfa zdraží lidem cestování veřejnou dopravou, upozorňuje koalice Opravíme Kladno (Piráti a STAN)

Kladno, 26. července 2022: Odmítnutí vedení kladenské radnice dohodnout se na spolufinancování veřejné dopravy se Středočeským krajem bude mít od 1. září 2022 výrazné dopady na komfort cestujících i jejich peněženky.

posts/2021/2021-12-16-jirka.jpg
21. ledna 2022

Jiří Snížek: Nový železniční Koridor D204 uleví přetížené dopravě na Benešovsku!

Radní pro regionální rozvoj Jiří Snížek a místopředseda Výboru pro dopravu Jan Lička podpořili výstavbu nového železničního Koridoru D204. Ten by měl ulehčit dopravě mezi Benešovem a Prahou, rozšířit trať o 3 nové zastávky a vlaky v novém úseky budou moct jezdit až 200 km/h.

posts/2021/2021-09-20-licka.jpg
20. září 2021

Jan Lička: Doprava musí být propojená, nadčasová a nadstranická!

Jan Lička kandiduje za Piráty do Poslanecké sněmovny z 13. místa. Je mu 40 let a bydlí na statku ve Struhařově nedaleko Benešova. V rámci České pirátské strany vede Resortní tým (RT) Dopravy, se specializací na mobilitu a nové technologie. Koordinuje i krajské expertní týmy (KET) dopravy a je místopředsedou místního sdružení (MS) Benešov. V roce 2020 se získal mandát v Zastupitelstvu Středočeského kraje a stal se místopředsedou Výboru pro dopravu. Vystudoval obor Mezinárodní obchod - logistika na Vysoké škole ekonomické v Praze.

posts/2021/2021-07-29-TZ-RK.jpg
29. července 2021

Podporujeme vznik tůní a mokřadů, zefektivňujeme středočeskou dopravu a spolupracujeme s Památníkem tří odbojů

Čtvrtek 29. července 2021 - Rada Středočeského kraje schválila výzvu na poskytnutí dotací ke spolufinancování projektů na posílení biodiverzity v krajině. Radní také odsouhlasili záměr na zefektivnění veřejné dopravy s cílem snížit náklady. Dále schválili dokument upravující technické standardy P+R parkovišť. V rámci uzavřeného Memoranda o spolupráci se Mašínův statek - památník tří odbojů rada tento čtvrtek krajská rada učinila další krok směřující k otevření Památníku tří odbojů v Lošanech.