30. září 2020

Nebyli to jen Rath a Jermanová. Kdo nám vládl posledních dvacet let?

Středočeský kraj drží řadu prvenství. Co do rozlohy i počtu obyvatel je největším krajem. Proslul ale také tím, že se v jeho čele objevila řada kontroverzních osobností. Před letošními říjnovými krajskými volbami určitě stojí za to si připomenout, kdo nám posledních dvacet let vládl.

posts/2020/AED.jpg
31. srpna 2020

Piráti upozornili na další podezřelou zakázku na Středočeském kraji

Praha, 31. srpna 2020 – Podle zjištění středočeských Pirátů nakoupil Středočeský kraj resuscitační sady skládají se z AED (automatický externí defibrilátor) a chemického generátoru kyslíku za téměř 10 milionů korun. Používání chemického vyvíječe kyslíku během kardiopulmonární resuscitace nebo první pomoci přitom v roce 2018 Česká resuscitační rada jednoznačně odmítla ve stanovisku, které si vyžádalo Ministerstvo zdravotnictví. > „Souprava obsahuje zařízení, které ve stanovisku z 14. února 2018 vyhodnotila nejvyšší odborná autorita v České republice jako naprosto nevhodné, v rozporu s platnými postupy, a dokonce potenciálně nebezpečné,“ uvedl ke kauze Jiří Snížek, kandidát Pirátů na hejtmana.

posts/2020/ochranne-pomucky.jpg
29. května 2020

Středočeští Piráti založili petici na podporu záchranářky Veroniky Brožové

Středočeský kraj, 29. května 2020 - Středočeští Piráti založili petici na podporu záchranářky Veroniky Brožové, a vyzvali hejtmanku, aby nezneužívala trestní řád k šikaně svých zaměstnanců.

posts/2020/adela-sipova-2.jpg
17. dubna 2020

Pirátka Šípová otevře bezplatnou právní poradnu pro občany zasažené situací spojenou s COVID-19

Advokátka Adéla Šípová, kandidující do Senátu v obvodu Kladno, otevře na Kladně ve středu 22. dubna bezplatnou právní poradnu určenou lidem, kteří se kvůli krizi způsobené nemocí COVID-19 dostali do existenčních problémů.

posts/2020/adela-sipova-1.jpg
15. dubna 2020

Piráti vyhodnotili 350 podnětů týkajících se podezřelých e-shopů s rouškami a respirátory. Podávají trestní oznámení

Na konci března Piráti zveřejnili informace o podezřelém e-shopu a vyzvali veřejnost, aby pirátskému analytickému týmu zaslala podněty týkající se pochybných prodejců roušek, respirátorů či zdravotnického materiálu. Celkově bylo doručeno téměř 350 podnětů, které pirátským analytikům zaslali nejenom občané, ale i doktoři, zdravotní sestry, sociální pracovníci či záchranáři. Zdravotníci v těžké situaci nutně potřebovali ochranné pomůcky, a proto často riskovali s jeho nákupem. > „Zákazníkům často i nyní po více jak měsíci nebylo doručené zboží, některé e-shopy mají anonymní vlastníky v zahraničí, zveřejňují nepravdivé informace včetně fiktivních recenzí, zneužívají fotografie a dokonce i loga známých médií, vyzývají k platbě již zaplaceného zboží, komunikují pouze skrze automat a dokonce evidujeme e-shop, který použil prokazatelně falešné dokumenty. Apeluji proto na občany, aby byli obezřetní při nákupu zdravotních ochranných pomůcek a vyhledali poctivé prodejce respirátorů,” komentuje situaci právnička Adéla Šípová kandidující do Senátu v obvodu Kladno, která společně s pirátským analytikem Januszem Konieczným posuzovala jednotlivé podněty.

posts/2020/Korupce.jpg
22. února 2020

Jak kuchaři spravovali silnice

Už jste tu pohádku od naší hejtmanky Jaroslavy Jermanové z ANO asi slyšeli. Podezřelé stamilionové zakázky středočeských silničářů jsou v pořádku, ačkoliv podle znalců nikdy nebyly provedeny. A přesto, že firmu i kraj vyšetřuje policie a Národní centrála proti organizovanému zločinu.

posts/2020/OKD.jpg
18. února 2020

Piráti spustili nový web mapující vyšetřování kauzy OKD

Držíme se hesla "pusťte nás na ně". 🏴 Piráti spustili nový web mapující vyšetřování kauzy OKD!

posts/2019/alej.jpg
14. listopadu 2019

Jak se ztrácí miliony ve Středočeském kraji? Zakázky na údržbu silnic vyhrává šéfkuchař!

Zakázky na prořezávání stromů podél silnic, podle serveru Seznam.cz, začala vyhrávat firma patřící šéfkuchaři a majiteli luxusní restaurace. Nikdy předtím se však touto činností firma nezabývala. Tentokrát se jedná o dvě zakázky na údržbu zeleně podél okrsků na Kolínsku a Kutnohorsku. Dohromady téměř za milion korun.