posts/2020/stepan-drtina-KH.jpg
25. září 2020

Radní Štěpán Drtina: Šestičlenná koalice je náročná, ale daří se nám kultivovat město

Štěpán Drtina (* 1994) se narodil v Čáslavi, ale celý život žije v Kutné Hoře, kde také odmaturoval. Momentálně studuje na Filozofické fakultě v Hradci Králové obor Novodobé české a československé dějiny. Je kutnohorským radním s gescí kultura a památková péče, pracuje jako asistent poslankyně Lenky Kozlové a je místopředseda Pirátů ve Středočeském kraji.

posts/2020/bartos-zari.jpg
11. září 2020

Šance změnit budoucnost leží v regionech. Piráti zlepší řízení krajů

Krajské volby připomínají pohádkovou Popelku – ve srovnání s prezidentskými a sněmovními sestrami jsou přehlížené a hrají tak roli podceňovaného otloukánka. Ve skutečnosti ale skrývají potenciál, který je třeba pochopit a využít. V pohádce k tomu stačil střevíček, v realitě je třeba ukázat, o čem kraj rozhoduje a jak ovlivňuje každodenní život lidí. Piráti mají v plánu otevřít vedení kraje občanům, zveřejnit dosud utajované smlouvy a informace a udržet úzký kontakt s lidmi a jejich problémy. V tom spočívá význam hesla “Šance změnit budoucnost”. Potřebujeme vědět, jakou budoucnost naši obyvatelé chtějí, a dáváme příležitost se na její podobě podílet.

posts/2020/petr-prochazka.jpg
4. září 2020

Petr Procházka: Středočeská doprava není jen dojíždění do Prahy

Dopravu nezastavil ani koronavirus. Stejně tak se po celou dobu epidemie nezastavil ani Petr Procházka. Profesně se věnuje mezinárodní nákladní železniční dopravě. Denně dojíždí do práce, protože dispečer si prostě home office vzít nemůže. Kromě toho připravoval středočeský pirátský program v oblasti dopravy, kterou má na starost. Nezapomíná ani na dalšího koníčka – moderování polabského rádia Patriot.

posts/2020/jirka-pole.jpg
2. září 2020

Pirátský kandidát na hejtmana Jiří Snížek projede na kole celý kraj

Když kandidujete na středočeského hejtmana a chcete poznat opravdu každý kout kraje, je kolo nejlepší volba. Jiří Snížek tohle dobře ví. Je šéfem středočeských Pirátů, jednička na pirátské kandidátce v podzimních krajských volbách a také rád jezdí na kole.

posts/2020/jirka_ivan.jpg
10. srpna 2020

Jiří Snížek: Přál bych si, aby se Středočeši začali dívat dál než (jen) za svůj plot

Jiří Snížek, šéf středočeských Pirátů a kandidát na hejtmana, je rozhodně všestranná osobnost a také 100% Středočech – narodil se v Kolíně, vyrůstal v Záboří nad Labem, nyní žije v Kolíně. Na gymnázium chodil v Kutné Hoře. Vystudoval ČVUT i filozofii. Je stejně vášnivý fotbalista jako houslista. V tomto rozhovoru vám ho chci alespoň krátce představit. O Jirkovi bude ještě hodně slyšet, tím jsem si jistý. Ivan Bartoš, předseda Pirátské strany

posts/2020/autobus.jpg
7. srpna 2020

Piráti v sobotu zahájí tour volebního autobusu budoucnosti. Brázdit celou zemi bude až do voleb

Speciální pirátský volební autobus zahájí v sobotu 8. srpna 2020 svou předvolební jízdu, v průběhu dvou měsíců zavítá do všech koutů České republiky. Kromě představení programu pro krajské a senátní volby a prezentaci krajských kandidátů veřejnosti nabídne autobus také vhled do delší budoucnosti – ať už VR brýlemi, elektrickou jednokolkou nebo holografickým projektorem.

posts/2020/klapice.jpg
16. července 2020

Ivan Bartoš otevře na Kladně Pirátské centrum KlaPiCe

Kladno, 16. července – Předseda Pirátů Ivan Bartoš otevře nové Kladenské Pirátské centrum (KlaPiCe). Slavnostní zahájení proběhne 16. července v 18 hodin za účasti kandidátek do senátu a krajského zastupitelstva Adély Šípové a Lucie Cirkva Chocholové. Pirátské komunitní centrum bude sloužit i jako právní poradna a výdejní místo potravinové banky.

posts/2020/rozdavani.jpg
8. července 2020

Středočeští Piráti rozdávají Pirátské listy

Od pondělí 22. 6. 2020 mezi vás distribuujeme prví letošní vydání Pirátských listů. Vyzvednout si je můžete například v Mladé Boleslavi, Nymburce, Poděbradech, Příbrami, Benešově, Kolíně, Kutné Hoře, ale i v mnoha dalších městech středních Čech na našich stáncích, kde vám je rádi předají naši členové, příznivci nebo samotní kandidáti do krajského zastupitelstva a senátu. K zastižení jsou naši „kameloti“ také v Praze na vybraných místech.

posts/2020/zahajeni-kampane.jpg
24. června 2020

Dejte nám šanci změnit budoucnost!

> "My jsme naši politiku postavili tak, že jsme konstruktivní."

posts/2020/kampan.jpg
22. června 2020

Piráti zahájili ostrou fázi kampaně do krajských a senátních voleb

Dnes jsme oficiálně představili kandidáty do podzimních krajských a senátních voleb včetně jejich vizí i cílů. Kampaň odstartovala.

posts/2020/sck1.jpg
7. května 2020

Piráti postavili silnou kandidátku připravenou čelit výzvám ve Středočeském kraji

Středočeský kraj, 7. května 2020 – Do krajských voleb, které se uskuteční 2. a 3. října, Piráti Středočeského kraje vyšlou zkušené komunální politiky, pedagogy, ekonomy, advokáty, zdravotníky, IT specialisty či vědecké pracovníky.

posts/2020/jiri-snizek-2.jpg
25. dubna 2020

Lídr Pirátů Jiří Snížek o nadcházejících krajských volbách

Rozhovor s lídrem do krajských voleb Jiřím Snížkem se do Mladé fronty Dnes nedostal celý, proto vám ho poskytujeme alespoň zde:

posts/2019/snizek2.jpg
15. listopadu 2019

Středočeský lídr na Pirátské vlně

Rozhlasový pořad Pirátská vlna s lídrem do krajských voleb Jirkou Snížkem.

posts/2019/snizek_siroka.jpg
16. října 2019

Jiří Snížek se stal lídrem kandidátky do krajských voleb ve Středočeském kraji

Známe jméno kandidáta na středočeského hejtmana. Členská základna Pirátů Středočeského kraje zvolila jako svého lídra do krajských voleb Jiřího Snížka. Ten ve volbách na internetovém fóru porazil výraznou osobnost českého internetu, brandýského opozičního zastupitele Patricka Zandla.