V těchto dnech Piráti Středočeského kraje volí své nové vedení. Nejvíce hlasů členek a členů krajského sdružení získala v plně demokratické volbě Lucie Cirkva Chocholová, následovat bude volba místopředsedů. Mandát nového předsednictva potrvá následující dva roky.

Lucie Cirkva Chocholová, současná krajská zastupitelka a předsedkyně výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch přesvědčila spolustraníky svou vizí podpory místních sdružení, funkčních krajských expertních týmů a stabilního financování. V druhém kole porazila bývalého radního Kutné Hory Štěpána Drtinu.

Nadcházející dva roky bych se ráda zaměřila na lidi, na potkávání se s nimi v regionech, chci se také soustředit na síťování a propojování uvnitř našeho fóra a zapracovat na odborném zázemí. Pokud se tohle podaří, tak můžeme bez obav napnout úsilí pro další volby a zároveň být oporou stávajícím zastupitelům na komunální úrovni,” říká nová předsedkyně středočeských Pirátů.

Lucie Cirkva Chocholová je rodačkou z Kladna, kde prožila většinu svého života a vystudovala obchodní akademii. Při zaměstnání absolvovala magisterské studium Management v kultuře na Masarykově univerzitě v Brně. Předtím, než se stala uvolněnou krajskou zastupitelkou a předsedkyní Výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch, získala v oblasti kultury dvacetiletou praxi, jak ze státní, krajské i soukromé sféry. Kultura je jí nejen zaměstnáním, ale i koníčkem. Je maminkou dvou dětí, s kterými žije v obci Kačice na Kladensku. 

Nominaci do předsednictva kromě Lucie Cirkva Chocholové a Štěpána Drtiny přijali od svých spolustraníků také náměstek hejtmanky a krajský radní pro regionální rozvoj Jiří Snížek, krajská radní pro životní prostředí a zemědělství Jana Skopalíková, krajský zastupitel Tomáš Zmuda, dosavadní místopředsedové krajského sdružení Martin Martin a Michal Hažlinský, právník a člen výboru pro audit středočeských nemocnic a Komise pro majetek Rady Středočeského kraje Martin Karim a místostarosta města Veltrusy a místopředseda Kontrolního výboru Zastupitelstva Středočeského kraje Lukáš Kohout

Z výše jmenovaných vybere členská základna čtyři místopředsedkyně či místopředsedy. Jejich jména by měla být známá 5. listopadu.

“Jsem rád, že mou náhradnicí bude právě Lucie. Předchozí vedení si vedlo dobře, zvládlo krize i problémy, povedlo se nám rozjet několik projektů a vyprodukovat mnoho schopných lidí. Pokud to má někdo překonat a dotáhnout ještě k lepší dokonalosti, bude to právě Lucie se svými schopnostmi a zkušeností. Osobně jsem velice rád, že dojde k takové obměně a na pozici předsedkyně bude nová tvář, která přinese nové nápady, abychom se nezastavili na jednom místě. Lucii a celému novému předsednictvu přeji pevné nervy a hodně sil v nadcházejících dvou letech, hlavně v druhé části, kde je čekají hned troje volby v jednom roce,” komentuje volbu spolustraníků odcházející předseda krajského sdružení Josef Bouše

Nové vedení si krajská členská základna volí každé dva roky. Volba probíhá dle vnitřních demokratických a transparentních standardů strany, po veřejných nominacích a veřejném “grilování” kandidátů následovalo několika kolové hlasování členů krajského sdružení.