Ing. Tomáš Zmuda

(* 8. dubna 1988, Mariánské Lázně)

Pocházím z Lokte u Karlových Varů. Vystudoval jsem obor elektronické počítačové systémy na střední škole v Rokycanech. Absolvoval jsem vysokou školu v Praze, kde jsem v roce 2013 získal titul Ing. v oboru Mezinárodní teritoriální studia. V průběhu studia jsem vedl školní projekty při účasti až 30 studentů v týmu. Moje diplomová práce byla zaměřena na vzájemnou interoperabilitu železničních dopravců. Bohužel je stále aktuální, od roku 2013 se téměř nic nezměnilo.

Aktuálně žiji v obci Jinočany, kde jsem byl zvolen zastupitelem pro období 2018-2022 a také předsedou finančního výboru obce. Od října 2020 jsem také uvolněným zastupitelem Středočeského kraje, předsedou výboru pro zdravotnictví a místopředsedou výboru pro digitalizaci a chytrý kraj. 31. 12. 2020 jsem na funkci zastupitele Jinočan a předsedy finančního výboru rezignoval, abych se mohl plně věnovat práci pro kraj. V letech 2017-2018 jsem v rámci Pirátsky strany zastával funkci místopředsedy kraje.

Začal jsem pracovat jako steward a prodejce jízdenek ve Student Agency. Posléze jsem se během vysokoškolského studia vrátil k informačním technologiím. V Národní technické knihovně v Praze jsem působil jako ICT administrátor a správce serverů. Po absolvování školy jsem 3 roky pracoval jako IT projektový manažer ve společnosti Dantem s.r.o., následně jsem pracoval na stejné pozici ve společnosti CS SOFT a.s., která se zabývá se systémy pro řízení letového provozu.

Jsem šťastně ženatý a mám jednu dceru. Členem České pirátské strany jsem od roku 2016. Mým hlavním zájmem je na lokální úrovni zprůhlednit samosprávu obcí, lépe poskytovat informace občanům, a hlavně konečně učinit e-government obcí použitelným. Zaměřuji se na digitalizaci a inovace jak na úrovni samosprávy, tak i státní správy.

Rád sportuji, nejvíce se věnuji běhu, mám za sebou desítky půlmaratonů a dalších závodů včetně několika ročníků závodu VltavaRun. Také stavím hračky založené na mikropočítači Raspberry Pi a ve volných chvílích vytvářím webové stránky.