Lukáš Kohout

místostarosta Města Veltrusy

O politiku se zajímám od dětství. Vždy pro mě byla, jsou a budou důležitá témata jako je svoboda, lidská práva a sociální spravedlnost. Proto jsem se také stal členem Pirátské strany.

Již v roce 1998 jsem ve svých 20 letech jsem kandidoval na chvostu nezávislé kandidátky SNK na Praze 11, kde jsem tehdy bydlel. Po té, co jsem se v roce 2005 stal hrdým otcem a přestěhoval se s rodinou do Veltrus, jsem se začal ještě více zajímat o to co se děje v mém okolí. V letech 2010 a 2014 jsem kandidoval na nezávislých kandidátkách i zde. Od roku 2014 působím v Kulturním výboru města a podílím se tak na organizaci společenského a kulturního života u nás.

V letošních komunálních volbách 2022 jsem byl lídrem kandidátky SOUSEDÉ - Veltrusy 2022. Získali jsme bezmála 23 % a dva mandáty. Po náročných vyjednáváních jsem se stal neuvolněným místostarostou, který bude mít v gesci zejména řízení Technických služeb, optimalizaci procesů, digitalizaci, dotační a pozemkovou agendu. Náš druhý pirátský zastupitel, registrovaný příznivec Michal Koldinský, se stal předsedou Kontrolního výboru. Společně i budeme nadcházející 4 roky usilovat o modernizaci města, zvýšení transparence a hospodárné nakládání s veřejnými prostředky.

Lukáš Kohout

Pirátská strana


Lidé

Jan Korbel
Jan Korbel Předseda místního sdružení
Michal Macek
Michal Macek místopředseda MS Praha 12
Poznejte celý náš tým