Piráti si zvolili kandidátku na hejtmanku Středočeského kraje a čelo kandidátní listiny do krajských voleb

Piráti si zvolili kandidátku na hejtmanku Středočeského kraje a čelo kandidátní listiny do krajských voleb

Středočeští Piráti zvolili jedničkou kandidátní listiny pro krajské volby 2024 svoji předsedkyni Lucii Cirkva Chocholovou. Zaměřit se chce především na efektivní fungování kraje a řešení nedostupnosti veřejných služeb ve zdravotnictví, ve vzdělávání i v sociální oblasti. Na čerstvě navoleném čele najdeme celkem 5 žen a 6 mužů.

Lucie Cirkva Chocholová působí jako uvolněná krajská zastupitelka a předsedkyně Výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch.

„Pirátky a Piráty povedu do krajských voleb se stejným nadšením a energií, kterou jsem v posledních letech věnovala středočeské kultuře. I nadále chci pokračovat v dialogu s občany, obcemi i odborníky tak, aby náš kraj pomáhal skutečně smysluplně a efektivně. Udělám maximum proto, aby se na středočeský krajský úřad nevrátily klientelistické a papalášské manýry, jak tomu bylo za vlády bývalé hejtmanky. Stojí před námi i další velké výzvy. Budeme se muset vypořádat s překotným rozvojem některých regionů, kde bude docházet k nedostupnosti veřejných služeb ve zdravotnictví, ve vzdělávání i v sociální oblasti,“ říká Lucie Cirkva Chocholová.

Kromě Lucie Cirkva Chocholové navolili členové krajského sdružení kandidátky a kandidáty na 2. až 11. místě v následujícím pořadí. Na druhém místě se umístil současný náměstek hejtmanky Středočeského kraje pro regionální rozvoj a územní plánování Jiří Snížek z Kolína.

“Je pro mě důležité a budu pracovat na tom, aby se středočeské hospodářství stalo v evropském i světovém měřítku konkurenceschopné. Je třeba více vytvářet a zavádět novinky do průmyslu a služeb a více čerpat inspiraci ze zahraničí. Zároveň musí být tato transformace a její výsledky šetrné k přírodě a krajině, proto aby měly i naše děti kde kvalitně žít,” krátce představuje svoje plány pro další volební období Jiří Snížek.

Třetí místo obsadila radní pro životní prostředí a zemědělství Jana Skopalíková z Kladna, dále následuje ředitelka obecně prospěšné společnosti Marta Martinová z Kostomlat nad Labem, právník, člen Výboru pro audit středočeských nemocnic a Komise pro majetek Rady Středočeského kraje Martin Karim z Trnové, zdravotník Milan Zelený z Kutné Hory, výtvarnice a historička Tereza Kvitová z Týnce nad Labem, místostarosta města Veltrus Lukáš Kohout, místopředsedkyně školského výboru Simona Petran Luftová z Příbrami, místopředseda sportovního výboru Daniel Netušil z Benešova a předseda Komise pro ICT a digitalizaci Středočeského kraje Tomáš Zmuda.

“Pro kvalitní život, ve středních Čechách je důležitá dostupnost pitné vody i dobré životní prostředí jako celek. Na podporu obcí v budování vodovodů a další infrastruktury se proto chceme za Piráty zaměřit i v příštím volebním období, protože je stále dost občanů, kteří napojení na vodovod nebo čistírnu nemají. Chceme také podporovat zadržování vody v krajině, ochranu cenných přírodních lokalit a zvyšování rozmanitosti druhů rostlin a živočichů,” komentuje Jana Skopalíková.

Krajské volby se budou konat na podzim roku 2024. Zastupitelstvo má dle zákona 65 členů a rada 11.

Piráti si vždy volí lídra či lídryni, stejně jako další pozice na kandidátce, v plně demokratických primárních volbách. O tom, kdo Piráty povede do voleb, vždy rozhodují v online hlasování všichni členové středočeského krajského sdružení.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

S hazardem chceme bojovat efektivně, náš pozměňovací návrh zastupitelstvem neprošel

S hazardem chceme bojovat efektivně, náš pozměňovací návrh zastupitelstvem neprošel

Piráti na dnešním zastupitelstvu předložili pozměňovací návrh k záměru hejtmanky Středočeského kraje. Původní návrh počítal s tím, že kraj poskytne dotace pouze těm obcím, které na svém území netolerují provozování hazardních her. Pirátský pozměňovací návrh reflektoval nejen potřebu omezování heren v regionu, ale také posílení prevence a zmírnění negativních dopadů spojených s patologickým hráčstvím. Tento návrh počítal s vytvořením dotačního programu pro neziskové organizace v hospodářsky a sociálně ohrožených územích, které aktivně řeší téma negativního dopadu hazardu v obcích. Pirátský pozměňovací návrh, ani původní návrh nezískal podporu zastupitelů ODS a hnutí ANO 2011.