Jezdíme za vámi po kraji! Piráti nerozhodují od stolu!

Jezdíme za vámi po kraji! Piráti nerozhodují od stolu!

V rámci pravidelných výjezdů do středočeských obcí s rozšířenou působností (ORP) navštívili včera Jiří Snížek - náměstek hejtmanky pro regionální rozvoj a územní plánování, Jana Skopalíková - radní pro životní prostředí a zemědělství a Lucie Cirkva Chocholová - předsedkyně Výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch Dobříšsko.

„Jednou z klíčových pirátských hodnot je podpora většího zapojení občanů na rozhodování státu a samospráv. Proto velice vítám možnost komunikovat přímo s občany a podnikateli tam, kde žijí. Získáváme tak neocenitelnou zpětnou vazbu a podněty, které při svém rozhodování na krajské úrovni zohledňujeme. Já se na oplátku snažím propagovat Fond obnovy venkova a motivovat zástupce vedení obcí k jeho čerpání,“ shrnuje svou aktivitu na těchto akcích Jiří Snížek.

Jiří Sínížek

Jednou ze zastávek výjezdu na Dobříšsko byla návštěva v Budínku u Dobříše v moderním logistickém areálu firmy NohelGarden, která nabízí opravdu bohatý sortiment zahrádkářských potřeb.

„Těší mě, když firmy investují nejen do svého rozvoje a inovací, ale také podporují charitativní projekty, školy či sportovní oddíly, jako je tomu v případě NohelGarden. Společenskou odpovědnost firem jako Piráti programově podporujeme i na celostátní úrovni,“ ocenila Jana Skopalíková přístup vedení navštívené společnosti.

Jana Skopalíková

S řediteli kulturních příspěvkových organizací se Lucie Cirkva Chocholová setkává pravidelně. V rámci návštěvy Dobříšska byla na programu prohlídka Památníku Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše.

„Byla jsem ráda, že to jak se daří realizovat projekty v této krajské kulturní instituci, mohli vidět i moji kolegové radní. Stálá expozice zde prochází v různých etapách obměnou. V rámci Dne Středočeského kraje 28. října si můžete památník prohlédnout zdarma,“ pochválila tuto iniciativu předsedkyně výboru .

Lucie Cirkva Chocholová

Na závěr se konaly dvě debaty. První byla určena pro vedení obcí ORP Dobříš, druhá pro širokou veřejnost. Moc děkujeme všem účastníkům. Tradičně se hojně diskutovalo o opravách silnic, dostupnosti veřejné dopravy, ale i o školství, kultuře, životním prostředí či územním plánování.

Již se těšíme na další výjezd, který se uskuteční 30. 11. 2021 na území ORP města Rakovníka.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Lucie Cirkva Chocholová: Jmenovali jsme novou ředitelku Středočeské centrály cestovního ruchu!
15.09.2021

Lucie Cirkva Chocholová: Jmenovali jsme novou ředitelku Středočeské centrály cestovního ruchu!

Středočeská centrála cestovního ruchu (SCCR) je příspěvkovou organizací Středočeského kraje, která plní funkci marketingového a destinačního managementu pro region středních Čech. Spolupracuje s oblastními destinačními managementy, usiluje o využití turistického potenciálu regionu, podílí se...

CHCI VĚDĚT VÍCE