Piráti Středočeského kraje zvolili nové vedení

14. listopadu 2018
Piráti Středočeského kraje zvolili nové vedení

Novým předsedou středočeských Pirátů je devětadvacetiletý Jiří Snížek z Kolína. Piráti si ho zvolili v přímé volbě, stejně jako čtyři nové místopředsedy.

> "Hlavním cílem, který aktuálně stojí před námi, jsou krajské volby. Naší ambicí je, abychom je vyhráli, a já osobně pro to udělám maximum. Znamená to růst členské základny, spolupráci s odborníky (vytvoření volebního programu), podporu vzniku nových místních sdružení a růstu dosavadních a výběr dobrého volebního manažera,"

uvedl Jiří Snížek ve svém programovém prohlášení.

Jiří Snížek je kolínský rodák, vystudoval Gymnázium Jiřího Ortena v Kutné Hoře. Ve studiu pokračoval na Elektrotechnické fakultě ČVUT v Praze (Bc., obor Elektronika a sdělovací technika). Dále vystudoval program Inteligentní budovy, který zajišťují fakulty elektrotechnická, stavební a strojní ČVUT (Ing.).

Současně s posledním ročníkem na ČVUT jeden rok studoval filosofii na Ústavu filosofie a religionistiky Filosofické fakulty Univerzity Karlovy. V roce 2018 absolvoval bakalářské kombinované studium (kombinace dálkového a prezenčního studia) filosofie na Katedře filosofie Masarykovy univerzity. V rámci studia napsal a obhájil bakalářskou práci s názvem Lidské právo na sociální zabezpečení, ve které srovnal a zhodnotil přístupy Johna Rawlse, Amartyi Sena, Petera Singera a Philippa Van Parijse. Jeho vášeň pro filosofii vychází z přesvědčení, že rozhodnutí o tom, co dělat, je důležitější než rozhodnutí o tom, jak to dělat.

Živí ho spolupráce s firmou Alis s r.o. (www.alis.cz), pro kterou instaluje a školí informační systémy pro veřejnou správu a školy.

Dalšími členy předsednictva byli zvoleni Štěpán Drtina (1. místopředseda), Jan Korbel (2. místopředseda), Petra Smutná (3. místopředsedkyně) a Michal Trešl (4. místopředseda). Funkční období nového vedení je dvouleté.

Štěpán Drtina (1994) studoval Pedagogickou fakultu v Hradci Králové, kde získal bakalářský titul v oboru Historie – společenské vědy se zaměřením na vzdělávání, dále studuje magisterský obor Novodobé české a československé dějiny. Ve své bakalářské práci rekonstruoval životy několika zdejších neznámých měšťanů. V diplomové práci se věnuje opět nepopsané stránce místních dějin, kdy odkrývá činnost komunistické strany po roce 1945 a především události roku 1948 na Kutnohorsku. Kromě jiného rád pracuje s mládeží, několik sezón po sobě jezdil jako vychovatel na školy v přírodě. Při studiu dělá asistenta pirátské poslankyni Lence Kozlové a současně je zastupitelem v Kutné Hoře.

Jan Korbel (1979) vystudoval slaboproudou elektroprůmyslovku, obor výpočetní technika, ale s počítači začal už v roce 1988 na kroužku programování. Po střední objevoval zákoutí globální sítě ze Silicon Hillu v dobách jeho největší undergroundové slávy. Díky tomu zažil éru opravdu svobodného internetu – dobu, kdy většina lidí o síť neměla zájem a ta byla omezená jen rychlostí modemu nebo koaxiálního kabelu.

Další školu dostal při plnění civilní služby na Ústavu informatiky Akademie věd. Nyní se živí správou Linuxových serverů, různých síťových zařízení a bezpečností. Českou pirátskou stranu sleduje od jejího vzniku na abclinuxu.cz a sdílí myšlenku svobodného přístupu k informacím. První pirátskou akcí, které se zúčastnil, byl protest proti ACTA v roce 2012.

Petra Smutná (1977) získala v roce 2002 bakalářský titul v oboru Podniková ekonomika na Fakultě sociálně ekonomické Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Již při studiích pracovala na hlavní zaměstnanecký poměr, a to v oblasti bankovnictví – pojišťovnictví, kde během čtrnácti let postupně získala obchodní a manažerské zkušenosti. Nyní svoji energii věnuje především České pirátské straně. Je také členkou Republikového výboru a členkou Mediálního týmu. Ve volném čase ráda čte knihy, navštěvuje divadelní představení, cestuje po historicky zajímavých místech a pečuje o opuštěná zvířata.

Michal Trešl (1993) začínal ve veřejném životě jako aktivista bojující za zachování skate-parku v Černošicích. V této aktivitě se spojil s volebním uskupením Volba pro město (VPM), za které kandidoval v předchozím volebním období do zastupitelstva Černošic.

Během pěti let nasbíral řadu zkušeností o fungování Černošic i komunální politiky obecně, zvláště poté, co nahradil původního lídra VPM v zastupitelstvu. Po fúzování VPM se STANem se rozhodl pokračovat v politice pod pirátskou vlajkou a na pirátské kandidátce se znovu probojoval do zastupitelstva Černošic.

Kromě politiky se zajímá také o umění, turistiku i filozofii a historii. Sílu čerpá z komunitního života a velkou životní oporou mu jsou přátelé z Černošic a okolí. Pracuje jako umělecký kovář.

Odkazy:

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

O čem se mluví: Co je rozpočtové určení daní a jaké se plánují změny pro kraje

O čem se mluví: Co je rozpočtové určení daní a jaké se plánují změny pro kraje

Rozpočtové určení daní, ministr Stanjura, RUD, Asociace krajů, strukturální deficit investic, opravy silnic, Ministerstvo pro místní rozvoj, nápor na střední školy, konsolidační balíček, Ministerstvo financí, náměstek Hřib,... V debatě o tom, jak mají být financovány kraje České republiky, zní z médií mnoho jmen, pojmů a zkratek. V těch není snadné se vyznat. Pokusíme se proto přiblížit, co to onen “RUD”, tedy rozpočtové určení daní, je a jak souvisí se všemi těmi jmény, pojmy a problémy.

Krajské zastupitelstvo schválilo dotace v oblasti kultury

Krajské zastupitelstvo schválilo dotace v oblasti kultury

Zastupitelstvo Středočeského kraje na svém únorovém jednání schválilo dotace na podporu kultury podle transparentních kritérií, které prosadila naše kandidátka na hejtmanku Lucie Cirkva Chocholová, která v současné době vykonává funkci předsedkyně Výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch. V letošním roce jsme v oblasti kultury podpořili 126 projektů mezi které bylo rozděleno 12 milionů Kč.