V sobotu 5. 11. ve 13:00 skončilo 2. kolo volby místopředsedů středočeského krajského sdružení, čímž byl ukončen proces volby předsednictva krajského sdružení tohoto největšího a nejlidnatějšího kraje České republiky. Největší podporu členské základny získala v plně demokratické volbě Lucie Cirkva Chocholova, stala se tak předsedkyní.

V následné volbě předsednictva se stala první místopředsedkyní Jana Skopalíková, druhým místopředsedou Štěpán Drtina, dalším úspěšným kandidátem je Martin Martin, a konečně čtvrtým Michal Hažlinský.

"Gratuluji středočeským Pirátům k volbě nového krajského vedení a předsednictvu přeji v následujících dvou letech vzájemnou podporu a rozhodnost. Střední Čechy, jediný kraj bez krajského města, mají mnoho specifik a jeho obyvatelé mají často velmi odlišné zájmy a potřeby. Proto je důležité, aby v předsednictvu krajského sdružení byli lidé, kteří ho dobře znají a budou se mu věnovat naplno," popřála předsednictvu poslankyně Klára Kocmanová.

Nové vedení si krajské sdružení volí každé dva roky. Volba probíhá dle transparentních principů strany bez papalášských manýrů. Po veřejných nominacích na pirátském Fóru dochází k veřejnému "grilování” kandidátů a následně několikakolovému členskému hlasování.

"Přeji všem nově zvoleným hodně sil a příznivý vítr do plachet, protože všichni jsou pro mě lidmi na svém místě. Nicméně bych ráda ocenila, že jsou ve vedení hned dvě ženy s předsedkyní v čele, a to rozhodně není samozřejmostí," přidává gratulaci senátorka Adéla Šípová.