Soutěž BEZAlko 2023 o nejlepší středočeský nealkoholický nápoj vyhrály Karáskova limonáda medová s mátou a nealko pivo Bakalář

Soutěž BEZAlko 2023 o nejlepší středočeský nealkoholický nápoj vyhrály Karáskova limonáda medová s mátou a nealko pivo Bakalář

Druhý ročník soutěže nazvané BEZalko Středočeského kraje se v sobotu konal na Výstavišti v Lysé nad Labem, a to v rámci výstavy Pivní a vinné slavnosti. Soutěž se vztahuje na všechny produkty v nealkoholické variantě vyráběné na území Středočeského kraje.

„Ve středních Čechách je celá řada výrobců nealkoholických nápojů, kteří mají co nabídnout a stojí za to je propagovat. Proto jsme je před loňským ročníkem Pivních a vinných slavností v Lysé oslovili s nabídkou účasti v nové krajské soutěži nazvané BEZalko. Nejde jen o nealko pivo, ale na území kraje máme i výrobce limonád nebo moštů, které jsou mezi lidmi velmi oblíbené. Soutěž měla dobrý ohlas, a proto jsme se rozhodli uspořádat další ročník,“ uvedla krajská radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Jana Skopalíková.

Do soutěže se letos přihlásilo 11 výrobců, šest pivovarů a 5 výrobců limonád. Porota hodnotila celkem 20 vzorků. Hlavní cenou pro vítěze jednotlivých kategorií je nabídka bezplatné účasti na příštím ročníku Pivních a vinných slavností v Lysé nad Labem. Vítězem letošního ročníku je v kategorii nealko piv pivo Bakalář výrobce Pivovar Rakovník a v kategorii limo zvítězila Karáskova limonáda medová s mátou – výrobce Kalábria Kladno.

V kategorii nealko pivo byly k ochutnání také například nymburský Střízlík, Pivovar Kácov dodal světlé nealko Hubertus, Krušovice hořké nealko. Poděbradský zdroj poslal do soutěže nealko Rádl pomeranč grep a Ferdinand z Benešova pivo Slušné číslo. Kategorie limo nabídla k ochutnávce Fermentádu vyrobenou v Kerské limonádovně, dále porota ochutnala dvě příchutě zahradní limonády Tátův sad, dvě příchutě měla v soutěži také Karáskova limonáda z kladenské Kalabrie. Soutěžila také Koli a Poděbradka s novými příchutěmi svých jemných ochucených vod.  Loni se výherci soutěže BEZalko staly Sodovkárna Neratovice a Pivovar Rakovník.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

S hazardem chceme bojovat efektivně, náš pozměňovací návrh zastupitelstvem neprošel

S hazardem chceme bojovat efektivně, náš pozměňovací návrh zastupitelstvem neprošel

Piráti na dnešním zastupitelstvu předložili pozměňovací návrh k záměru hejtmanky Středočeského kraje. Původní návrh počítal s tím, že kraj poskytne dotace pouze těm obcím, které na svém území netolerují provozování hazardních her. Pirátský pozměňovací návrh reflektoval nejen potřebu omezování heren v regionu, ale také posílení prevence a zmírnění negativních dopadů spojených s patologickým hráčstvím. Tento návrh počítal s vytvořením dotačního programu pro neziskové organizace v hospodářsky a sociálně ohrožených územích, které aktivně řeší téma negativního dopadu hazardu v obcích. Pirátský pozměňovací návrh, ani původní návrh nezískal podporu zastupitelů ODS a hnutí ANO 2011.