Rozdali jsme přes 15 tisíc respirátorů!

Rozdali jsme přes 15 tisíc respirátorů!

Během letošního března jsme v rámci Středočeského kraje uspořádali sbírku na respirátory FFP-2 a nano roušky pro sociálně potřebné, kterým činilo finanční problém tuto ochrannou pomůcku pořídit. Důvodem bylo vládní nařízení, na jehož základě mají všichni lidé v ČR povinnost nosit nasazený respirátor v řadě uzavřených prostor (MHD, obchody, úřady atd.).

Proto se naše středočeské krajské sdružení rozhodlo uspořádat veřejnou sbírku na stránkách dary.pirati.cz, přes které jsme vybrali celkem 28 173 Kč.

„Celkem jsme pro lidi získali více než 15 tisíc respirátorů, což já osobně považuji za super číslo. 7340 respirátorů jsme nakoupili za vybrané peníze a zbylých 8400 jsme dostali darem,“ uvádí koordinátorka sbírky Veronika Hažlinská.

Získali jsme respirátory v celkové hodnotě 140 000 Kč. Podařilo se to také díky darům od dodavatelské firmy a nízké ceně (9 Kč za jeden kus), kterou nám tato společnost nabídla.

„Sbírku jsme ukončili k poslednímu březnu, běžela tedy jeden měsíc. Výdej respirátorů ale od některých místních sdružení běží doteď a pořád je rozdávají tam, kde jsou potřeba,“ říká Veronika Hažlinská.

Respirátory jsme po vlastní ose roznesli např. do farní nebo oblastní charity v Kolíně, Neratovicích, Kralupech nad Vltavou, Řevnici, Nymburku, Berouně či v Kutné Hoře. Mj. jsme pomohli také v Ústeckém kraji.

„Mám radost z toho, že jsme úplnou náhodou narazili na poptávku na respirátory pro samoživitele do Teplic. Tak jsme jim obratem poslali 1000 kusů,“ doplňuje koordinátorka.

Projekt Respirátor byla společná iniciativa členů a registrovaných příznivců Středočeského kraje jejíž cílem byla distribuce certifikovaných respirátorů potřebným. Tento projekt byl organizován ve spolupráci s fundraisingovým týmem a mediálním odborem Pirátů Středočeského kraje.

Závěrečná zpráva projektu ResPirátor

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Počet nakažených opět roste: Piráti a Starostové znovu vyzývají vládu k přípravě a předkládají návrhy na ochranu obyvatel, motivaci k očkování i zajištění bezpečného provozu škol či obchodů
08.09.2021

Počet nakažených opět roste: Piráti a Starostové znovu vyzývají vládu k přípravě a předkládají návrhy na ochranu obyvatel, motivaci k očkování i zajištění bezpečného provozu škol či obchodů

Praha, 8. září 2021 – S příchodem podzimu začínají čísla nakažených bohužel opět narůstat a epidemie zrychluje. Piráti a Starostové i nezávislí experti tak znovu apelují na vládu, aby nepodcenila přípravy jako během minulého léta....

CHCI VĚDĚT VÍCE