Jak se ztrácí miliony ve Středočeském kraji? Zakázky na údržbu silnic vyhrává šéfkuchař!

Jak se ztrácí miliony ve Středočeském kraji? Zakázky na údržbu silnic vyhrává šéfkuchař!

Zakázky na prořezávání stromů podél silnic, podle serveru Seznam.cz, začala vyhrávat firma patřící šéfkuchaři a majiteli luxusní restaurace. Nikdy předtím se však touto činností firma nezabývala. Tentokrát se jedná o dvě zakázky na údržbu zeleně podél okrsků na Kolínsku a Kutnohorsku. Dohromady téměř za milion korun.

Minulý měsíc pořad Reportéři ČT upozornil, že podle smlouvy měla společnost Culinaria Art jako vítěz zakázky v hodnotě 530 tisíc korun prořezat stromy kolem vesnice Roztěž u Kutné Hory. Soudní znalkyně ale odhalila, že ve skutečnosti v tomto úseku silnice nikdo stromy několik let neošetřoval. Nyní se objevuje další obdobná zakázka. V březnu dostala zmíněná společnost na starosti údržbu zeleně mezi obcemi Radlice a Lhotka na Kolínsku za 408 tisíc korun. Objednané služby nebyly opět dle soudní znalkyně provedeny.

Další dvě podobné zakázky letos dostala Culinaria Art také od Ředitelství silnic a dálnic. Čištění náletových dřevin a keřů za 670 tisíc korun, tedy na činnost kterou se také doposud nezabývala.

Podle současného vedení kraje správa silnic a kraj samotný hospodaří dobře, podle nás tomu tak rozhodně není. Je důležité, aby kraj jednal maximálně transparentně a podle zákona o veřejných zakázkách, např. aby se velké zakázky nerozdělovaly na několik menších.

Zdroj: Seznam.cz a Reportéři ČT

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články