Středočeští Piráti založili petici na podporu záchranářky Veroniky Brožové

Středočeští Piráti založili petici na podporu záchranářky Veroniky Brožové

Středočeský kraj, 29. května 2020 - Středočeští Piráti založili petici na podporu záchranářky Veroniky Brožové, a vyzvali hejtmanku, aby nezneužívala trestní řád k šikaně svých zaměstnanců.

Simona Luftová, kandidátka za Piráty do Senátu v obvodu Příbram, a Jiří Snížek, lídr pirátské kandidátky do nadcházejících voleb ve Středočeském kraji, založili petici, ve které vyzývají hejtmanku Středočeského kraje paní Jaroslavu Pokornou Jermanovou, aby již nikdy více nezneužívala trestního řádu k šikaně a zastrašování svých zaměstnanců.

Záchranářka Veronika Brožová napsala 17. března paní hejtmance otevřený dopis, ve kterém upozornila na nedostatek ochranných pomůcek na boj s COVID-19 pro záchrannou službu. Piráti jsou přesvědčeni, že nešlo o šíření poplašné zprávy, jak se uvádí v trestním oznámení, ale o důležité upozornění na nedostatek ochranných pomůcek. Tento nedostatek potvrdila i sama hejtmanka 16. 3. výzvou na svém facebookovém účtu, ve které poptává roušky a respirátory.

> “Odmítám, aby ve středočeské záchrance panovala atmosféra strachu. O ty, kteří nás chrání v první linii, by mělo být bezchybně postaráno a mělo by jím být vycházeno maximálně vstříc. Zatím jsme ale bohužel svědky organizovaného nátlaku na záchranářku Brožovou ze strany radního Bezděka, ředitele Knora, předsedy odborů Havlovice a dalších”, vyjadřuje lítost Jiří Snížek.

> “Osobně jsem se v březnu dotazovala řady zdravotníků ve Středočeském kraji na to, jak jsou vybaveni ochrannými pomůckami, a všichni mi potvrdili, že jich mají nedostatek, a řada z nich se o tom dokonce bála veřejně mluvit”, říká Simona Luftová a dodává: “Peticí vyjadřujeme podporu paní Brožové a naše přesvědčení, že trestní řád by se neměl zneužívat k šikaně zaměstnanců kraje”.

Plné znění petice: My, níže podepsaní, nesouhlasíme s trestním oznámením, které podala paní hejtmanka Pokorná Jermanová. Vyzýváme ji, aby již nikdy více nezneužívala trestního řádu k šikaně a zastrašování svých zaměstnanců.

Záchranářka Veronika Brožová napsala 17. března paní hejtmance otevřený dopis, ve kterém upozornila na nedostatek ochranných pomůcek pro záchrannou službu na boj s COVID-19. Jsme přesvědčeni, že nešlo o šíření poplašné zprávy, jak se uvádí v trestním oznámení, ale o důležité upozornění na nedostatek ochranných pomůcek. Tento nedostatek potvrdila i sama hejtmanka 16. 3. výzvou na svém facebookovém účtu, ve které poptává roušky a respirátory.

Řada středočeského zdravotního personálu potvrdila, že ochranné pomůcky k dispozici nebyly nebo jich byl značný nedostatek, ale bojí se o tom mluvit veřejně. Podáním trestního oznámení vytváří paní hejtmanka veřejný nátlak, aby tito lidé mlčeli dál. Požadujeme, aby vedení Středočeského kraje přestalo lhát, vyhrožovat a šířit polopravdy, a postavilo se pravdě čelem.

Současně tato petice vyjadřuje podporu paní Veronice Brožové, která je trestním oznámením vystavena dehonestační a lživé kampani paní hejtmanky. Trestní řád by se neměl zneužívat k šikaně zaměstnanců kraje.

Petici je možné podepsat zde.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Čtenáři vysbírali přes 4 tisíce mobilů, nejlepší byly knihovny v Kralupech, Rudné a Úněticích

Čtenáři vysbírali přes 4 tisíce mobilů, nejlepší byly knihovny v Kralupech, Rudné a Úněticích

Přesně 4112 starých mobilních telefonů přinesli v uplynulých měsících do svých oblíbených knihoven čtenáři ve Středočeském kraji. Do sběrové akce nazvané Odlož mobil v knihovně, kterou společně organizoval Středočeský kraj a kolektivní systém zpětného odběru elektrozařízení ASEKOL, se v regionu zapojilo přes 130 institucí ve městech i v menších obcích. Kvůli spravedlivějšímu hodnocení byly knihovny rozděleny podle velikosti. Mezi nejmenšími obcemi uspěla knihovna v Úněticích, další dvě kategorie opanovaly knihovny v Kralupech nad Vltavou a Rudné. Knihovny si rozdělí odměny v celkové výši 30 000 korun.

Středočeský kraj vyčlenil milion korun na podporu aktivit zaměřených na třídění odpadu

Středočeský kraj vyčlenil milion korun na podporu aktivit zaměřených na třídění odpadu

Středočeský kraj chce v letošním roce zintenzivnit aktivity zaměřené na třídění odpadu, a to opět prostřednictvím spolupráce se společností EKO-KOM. Ta zajistí soutěž pro obce, vzdělávací semináře a podpoří intenzifikaci regionálního systému nakládání s komunálními a ostatními odpady. Kraj na spolupráci vyčlení částku 1 milion korun, příspěvek společnosti EKO-KOM je 1,2 mil. Kč.

Zapojte se i vy do hry „Putování po střediscích ekologické výchovy Středočeského kraje a hlavního města Prahy“

Zapojte se i vy do hry „Putování po střediscích ekologické výchovy Středočeského kraje a hlavního města Prahy“

Zapojte se do Návštěvnické hry a poznejte zajímavá zákoutí obou krajů, rozšiřte si své vědomosti v oblasti ochrany přírody nebo spojte návštěvu ekocentra s výletem do přírody. Hra je vhodná pro všechny věkové kategorie. Počet dílků skládačky je však omezen. Neváhejte tedy a udělejte si poznávací výlety po ekocentrech obou krajů.