Petr Procházka

(* 1981, Dvůr Králové nad Labem)

(28.4.1981) Narodil jsem se ve východočeském městečku Hostinné, kam se i po letech moc rád vracím nejen kvůli přírodě.

Po přestěhování do středních Čech na Nymbursko jsem vystudoval gymnázium v Nymburce, absolvoval vojenskou službu a od té doby se profesně věnuji logistice a dopravě.

V roce 2010 mě pomalu začala vábit také politika. Nejprve na komunální úrovni, ale po vstupu k pirátům v roce 2013 i ta větší, krajská a posléze i celostátní.

V roce 2017 jsem působil jako předseda krajského sdružení Střední Čechy a nyní se opět plně soustředím na sestavení kandidátky pro komunální volby v Nymburce.

Rád cestuji a zajímám se organizaci kulturních akcí, koncertů a malých festivalů. Jako moderátor také vystupuji v internetovém rádiu středního Polabí - Rádiu Patriot.

Víceméně celý život jsem spojen s polabským městem Nymburk. Po studiu na Gymnáziu Nymburk a absolvování vojenské služby započala moje profesní kariéra, která je beze zbytku zasvěcena dopravě a logistice.

Pirátem jsem se stal v roce 2013 a necelý rok působil i jako předseda KS Sčk. V roce 2017 jsem těsně nezískal mandát poslance volbách do poslanecké sněmovny. Kandidátka Pirátů do zastupitelstva města Nymburk v roce 2018 skončila velice těsně pod hranicí (4,34%) zisku mandátu zastupitele města. Přesto Piráti v Nymburce získali alespoň místo jednoho člena v majetkové a likvidační komisi. Po ustavení MS Nymburk jsem získal ve volbách post předsedy MS. V roce 2020 jsem se stal krajským zastupitelem ve Středočeském kraji.

Aktuálně pracuji jako hlavní dispečer mezinárodních vlaků u významného železničního dopravce. V rámci kraje jsem odborníkem na dopravu, především tu železniční. Mezi moje zájmy patří cestování, turistika, vaření, české i světové minipivovary a pivo všeobecně, vědomostní hry a kvízy nebo moderování v rádiu.

CHCI VĚDĚT VÍCE