Místní sdružení Jesenice - Jílové

společná fotka

Místní sdružení Jesenice - Jílové působí na Praze - západ, v části ORP Černošice na východ od Vltavy. Přesné vymezení území je správní obvod obce s pověřeným obecním úřadem Jesenice a správní obvod obce s pověřeným obecním úřadem Jílové u Prahy. Jsme však otevření ostatním a rádi uvítáme i piráty a podporovatele z přilehlých území, především pak z hraničních oblastí ORP Říčany a ORP Benešov, ke kterým máme velmi blízko (např. Kamenice).

 • Obce spadající pod POU Jesenice: Březová-Oleško, Dolní Břežany, Ohrobec, Průhonice, Psáry, Vestec, Zlatníky-Hodkovice, Zvole
 • Obce spadající pod POU Jílové u Prahy: Buš, Davle, Hradištko, Kamenný Přívoz, Libeř, Měchenice, Okrouhlo, Petrov, Pohoří, Slapy, Štěchovice, Vrané nad Vltavou

mapa území

Ustavující schůze místního sdružení byla 23.9.2019 na geografickém středu Čech na kopci Ďábel u obce Petrov za účasti zakládajících členů Jana Čáhy, Romana Morávka, Jana Korbela a dalších pirátů a příznivců nejen z území místního sdružení (tiskovka, zápis).

Aktivity MS

2021
 • od 21.1.2021 každý 3. čtvrtek v měsíci od 20:00 schůze místního sdružení (až do odvolání vždy online na pirátském jitsi serveru)
2020
 • 16.1.2020 Schůze místního sdružení ve Vestci
 • 20.2.2020 Schůze místního sdružení v Jílovém u Prahy
 • 26.3.2020 Na PIVO s Piráty (kvůli koroně přesunuto z Kozlovny ve Velkých Popovicích na internet)
 • 16.4.2020 Na RUM s Piráty (online)
 • 1.-8.5.2020 Májový úklid s Piráty
 • 14.5.2020 Na RUM s Piráty (online)
 • 18.6.2020 Na RUM s Piráty (online)
 • 15.7.2020 Na PIVO s Piráty - Ohrobec
 • Červenec - zahájení kampaně do kraje a Senátu v našich obcích
 • 27.8.2020 Na PIVO s Piráty - Kozlovna Velké Popovice
 • 22.10.2020 Online schůze
 • 12.11.2020 Online schůze
 • 26.11.2020 Online setkání s příznivci a zájemci o členství v našem MS
 • 17.12.2020 Online schůze
2019
 • Na jaře 2019 jsme se aktivně zapojili v rámci kampaně k volbám do Evropského parlamentu. S pomocí příznivců jsme rozdali tisíce Pirátských listů a s občany jsme diskutovali u petičních stánků v Jílovém, Kamenici nebo Dolních Břežanech.
 • 21.8.2019 náš člen Roman Morávek promluvil na pietní akci v Dobřichovicích pořádané Milionem chvilek pro demokracii k výročí okupace 1968 (facebook).
 • 4.9.2019 setkání v Dolních Břežanech a seznámení s plány na založení místního sdružení (link, facebook).
 • 23.9.2019 jsme se sešli na ustavující schůzi MS na geografickém středu Čech na kopci Ďábel u obce Petrov (tiskovka, zápis, facebook, mastodon).
 • 3.10.2019 první regulérní schůze místního sdružení s focením členů a příznivců (Jílové)
 • 2.11.2019 výlet s Piráty Posázavskou stezkou
 • 6.12.2019 schůze MS v Jesenici

Pokud chcete být o našich plánovaných akcích informováni e-mailem, napište! (viz kontakty vpravo nahoře)

Členové MS

Jan Čáha Jan Čáha (* 14. února 1989) je zakládajícím členem a předsedou MS Jesenice - Jílové. Vystudoval strojní průmyslovou školu Betlémskou o pár let později dálkově také VOŠ a VŠ v oboru zdravotnický záchranář. Od roku 2012 pracuje na Zdravotnické záchranné službě, nyní jako zdravotnický záchranář a lektor vzdělávacího a výcvikového střediska. Také školí kurzy první pomoci ve firmě LifeSupport.

Roman Morávek Roman Morávek (* 20. listopadu 1970) je zakládajícím členem a prvním místopředsedou MS Jesenice - Jílové. Pochází z Prahy 8, ale již přes 15 let bydlí v Dolních Břežanech. Vystudoval VŠFS obor: Řízení podniku a podnikové finance. Mnoho let jako OSVČ dělá poradenství pro zahraniční, hlavně italské společnosti v různých odvětvích. Rekreačně hraje tenis, nohejbal a lyžuje.

Jan Korbel Jan Korbel (* 20. května 1979) je druhým místopředsedou MS Jesenice - Jílové a zároveň druhým místopředsedou krajského sdružení Středočeský kraj. Vesničan, počítačový expert, uživatel a propagátor svobodného software. Piráty sleduje od jejich vzniku v roce 2009. Více zde.

Monika Keřková Monika Keřková (* 29. srpna 1985) je od září 2019 členkou krajského sdružení Středočeský kraj České pirátské strany. Narodila se v Příbrami, ale většinu svého dětství prožila na Dobříši. Nyní žije v Ohrobci na Praze - západ, kde byla již podruhé zvolena do zastupitelstva obce a v minulém volebním období byla též členkou rady obce a finančního výboru. Více zde.

Mirek Dvořák Mirek Dvořák (* 24. března 1972) je členem Pirátů od června 2020. Vystudoval VŠ námořní v Gdyni v Polsku a v roce 2007 získal diplom MBA v oboru General Management, City University of Seattle, při VŠFS. Pracoval na různých pozicích v mezinárodním obchodě v oblasti marketingu a obchodu. V současnosti působí jako Business Development Director pro oblast střední a východní Evropy. Narodil se v Praze, ale posledních patnáct let žije s rodinou ve Vestci. Ztotožňuje se s otevřenou transparentní společností, urychleným zaváděním moderních technologií ve společnosti a zejména ve státní správě a upřednostněním investic do vzdělávání.

Ira Rubenstein Ira Rubenstein - new Pirate with a lengthy career. He started in the mid-1970s working for New York government, then worked as a consultant, and moved into finance in the late 1980s. His longtime focus is alternative energy and clean technology of all kinds. He worked for two decades in finance in New York and came to Prague to pursue regional and global opportunities in 2005.  He moved permanently to the Czech Republic in 2009, becoming a citizen about 5 years ago. He still works in finance with both Prague and California-based firms. He loves the energy that founders and innovators bring to their businesses and he try to help them succeed. Ira works at Czech Technical University in Prague as the Mentor for Technology Transfer. He also initiated The Innovation SPOT at Pragovka, intended to be the largest co-creation facility for entrepreneurial companies in Central Europe. And Ira provides internal advise to a company focused on helping science-based startups to get to success.

Tereza Vovesová Tereza Vovesová s Pirátskou stranou sympatizuje už od samého začátku. V roce 2017 se nakonec u Pirátům aktivně zapojila a v roce 2018 se stala členem České pirátské strany. Podílela na záchraně Nemocnice na Františku na Praze 1, následně se podílela na práci mediálu. ”Po vstupu Pirátů do komunální politiky jsme se Štěpánem Rattayem vnímali nedostatek prostoru pro naše politiky na komunální úrovni. Proto jsme sepsali naše návrhy na zlepšení a zaslali je Republikovému předsednictvu. Návrh na setkávání komunálních zastupitelů byl jedním z těch, který se předsednictvu zalíbil, a tak jsem spojili síly a setkání jsme uspořádali”, říká Tereza o vzniku Fóra komunálních zastupitelů. Zatím poslední dokument, na které se Tereza podílela byl Policy paper k Moderní veřejné správě. Tereza má dlouholeté zkušenosti s vedením a řízením nadnárodních projektů ve farmacii v rámci České republiky. V dnešní době pracuje ve státní správě. Na komunální úrovni má na starosti průběh projektu Strategie rozvoje na městské části Praha 5 a zároveň dohlíží na čerpání finančních prostředků celého odboru jako rozpočtářka.

Navrhni úpravu