Piráti ve Středočeském kraji zahájili ostrou fázi kampaně do Eurovoleb

Piráti ve Středočeském kraji zahájili ostrou fázi kampaně do Eurovoleb

Piráti Středočeského kraje zahájili ostrou fázi kampaně pro volby do Evropského parlamentu hned několika akcemi. První z nich proběhla v sobotu 27. 4. v odpoledních hodinách v Poděbradech. Na místní kolonádě si mohli občané poslechnout debatu nejen o Evropské unii, ale i o Pirátech obecně nebo o tom, proč je důležité jít ke květnovým volbám. Debaty se zúčastnil Ivan Bartoš, předseda Pirátů a poslanec parlamentu ČR za Středočeský kraj. Nezapomněl si vzít svoji harmoniku a obveselit obecenstvo několika písněmi. Druhým z diskutujících byl Mikuláš Peksa, trojka naší kandidátky do EP, poslanec, místopředseda Výboru pro evropské záležitosti a člen Zahraničního výboru PSP ČR, biofyzik, výzkumník a programátor. Třetím a posledním diskutujícím byl David Wagner, didaktik, asistent poslance a tajemník klubu Pirátů. Moderování diskuse se ujal Jan Lička, kandidát z 22. místa do EP, člen středočeských Pirátů a Manažer logistiky průmyslové výroby.

Taktéž jste zde mohli najít stánek s propagačními předměty, odkud jste si mohli odnést plátěnou tašku „Evropa potřebuje méně plastu“, jojo nebo náramek a přečíst si naše zbrusu nové předvolební Pirátské listy, ve kterých jsme se soustředili na evropská témata. Malá ochutnávka: rozhovor s koreanistkou Ninou Špitálníkovou Europarlament přiblížíme veřejnosti; Řídí EU naše životy, nebo my řídíme život EU? od Mikuláše Peksy a samozřejmě také našich 20 programových priorit. Pokud byste si chtěli přečíst středočeské Pirátské listy a nepotkali nás přímo “v terénu”, máme pro Vás PDF ke stažení.

Poděbrady

Na úspěšnou akci v Poděbradech, kde se vystřídalo několik set diváků, navázalo početně menší, zato stejně povedené, nedělní grilování s Piráty v Čajovně Dobříš. Potkat jste se zde mohli s příbramským pirátským zastupitelem Antonínem Schejbalem nebo středočeskou poslankyní Lenkou Kozlovou. Počasí nám přálo, jídla a pití bylo dostatek a konverzace rozhodně nevázla.

Dobříš

Pondělí 29. 4. bylo poměrně nabité. Jako první proběhlo otevírání lokální poslanecké kanceláře Františka Kopřivy v Mladé Boleslavi, kam zavítal i Ivan Bartoš. Posléze odtud vyjel volební autobus s několika kandidáty do Europarlamentu na palubě vstříc tour po Středočeském kraji - s Evou Tichou nebo Michalem Gillem jste se mohli potkat v Nymburku či Poděbradech, kde debatovali s místními a rozdávali Pirátské listy občanům. A nakonec od 19 hodin se v některých středočeských městech konaly demonstrace za zachování nezávislosti české justice, již se účastnili i Piráti, například v Příbrami, Benešově nebo Mladé Boleslavi. A ve stejnou dobu jste si mohli také poslechnout Františka Kopřivu na rádiu Patriot v rámci pořadu Piráti na vlnách.

Mladá Boleslav

Sdílení je aktem lásky

Navrhni úpravu